Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Niemiejsce / Droga. Wystawa zbiorowa fotografii studentek i studentów UJD w Częstochowie

9 czerwca15 czerwca

Fotografia Bartosza Mielczarka zatytułowana Kwadratury

Zobacz ekspozycję wystawy ⇒

„Niemiejsce” i „Droga” stały się punktem wyjścia i poszukiwań dla studentów I i III roku kierunku Fotografia i kreacja przekazu wizualnego na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie.

Nie-miejsce boryka się z problemem braku właściciela, jest swoistą przestrzenią niczyją, która nie ma powiązania emocjonalnego z żadnym z nas. To przestrzeń niezidentyfikowana i nieprzypisana do żadnej grupy. Czas w nie-miejscu zatrzymuje się, nie obserwujemy w nim zmienności, jest zawieszony pomiędzy realnością świata a czymś ulotnym i magicznym. Droga z kolei prowadzi nas w miejsca i nie-miejsca.

Prace na wystawie zaprezentują: Ewa Ujma, Patrycja Juraszczyk, Marzena Witkowska, Karolina Kozłowska, Kacper Staszczyk, Jakub Abratański, Maciej Mąka, Dawid Balik, Mikhail Averyn, Kacper Michalak-Łukjanow, Aleksander Czank, Paweł Dąbrowski, Dawid Domański, Szymon Domański, Olga Jachimek, Dominik Klich, Daniil Krapivin, Daria Lukashenkova, Bartosz Mielczarek, Angelika Nalewajka, Ewelina Ociepa, Julia Salachna, Piotr Sochański, Marcelina Woźnicka, Maciej Oleksiak.

Kuratorką wystawy jest Justyna Warwas z Wydziału Sztuki UJD w Częstochowie.

fot. Bartosz Mielczarek, Kwadratury

Szczegóły

Początek:
9 czerwca
Koniec:
15 czerwca
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Ośrodek Promocji Kultury
Dąbrowskiego 1
Częstochowa, Polska
+ Google Map
Skip to content