Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wernisaż wystawy zbiorowej fotografii studentek i studentów UJD w Częstochowie

9 czerwca • 18:0019:30

Fotografia Bartosza Mielczarka zatytułowana Kwadratury

Studentki i studenci kierunku fotografia i kreacja przekazu wizualnego Wydziału Sztuki Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie zaprezentują w Ośrodku Promocji Kultury Gaude Mater wystawę zbiorową fotografii. Wystawa nosi tytuł „Niemiejsce / Droga”, a jej kuratorką jest Justyna Warwas.

„Niemiejsce” i „Droga” stały się punktem wyjścia i poszukiwań dla studentów I i III roku kierunku Fotografia i kreacja przekazu wizualnego na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie.

Nie-miejsce boryka się z problemem braku właściciela, jest swoistą przestrzenią niczyją, która nie ma powiązania emocjonalnego z żadnym z nas. To przestrzeń niezidentyfikowana i nieprzypisana do żadnej grupy. Czas w nie-miejscu zatrzymuje się, nie obserwujemy w nim zmienności, jest zawieszony pomiędzy realnością świata a czymś ulotnym i magicznym. Droga z kolei prowadzi nas w miejsca i nie-miejsca.

Prace na wystawie zaprezentują: Ewa Ujma, Patrycja Juraszczyk, Marzena Witkowska, Karolina Kozłowska, Kacper Staszczyk, Jakub Abratański, Maciej Mąka, Dawid Balik, Mikhail Averyn, Kacper Michalak-Łukjanow, Aleksander Czank, Paweł Dąbrowski, Dawid Domański, Szymon Domański, Olga Jachimek, Dominik Klich, Daniil Krapivin, Daria Lukashenkova, Bartosz Mielczarek, Angelika Nalewajka, Ewelina Ociepa, Julia Salachna, Piotr Sochański, Marcelina Woźnicka, Maciej Oleksiak.

Kuratorką wystawy jest Justyna Warwas z Wydziału Sztuki UJD w Częstochowie.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny i wolny. Więcej informacji w Aktualnościach.

fot. Bartosz Mielczarek, Kwadratury

Szczegóły

Data:
9 czerwca
Godzina:
18:00—19:30
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Ośrodek Promocji Kultury
Dąbrowskiego 1
Częstochowa, Polska
+ Google Map

Organizator

Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater
Telefon:
34 324-36-38
Adres e-mail:
biuro@gaudemater.pl
Zobacz stronę dla: Organizator
Skip to content