Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

⚪ Scena Lokalna. Koncert Ewy Pinderak i Łukasza Jaworskiego

5 lutego 2023 • 19:0021:00

Łukasz Jaworski z akordeonem na scenie i Ewa Pinderak

Ewa Pinderak i Łukasz Jaworski wystąpią z koncertem w Ośrodku Promocji Kultury Gaude Mater w Częstochowie. Duet wystąpi w niedzielę 5 lutego 2023. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19.00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny i wolny.

Ewa Pinderak jest wokalistką popowo-jazzową. Już jako nastolatka występowała na ogólnopolskich scenach. Zwyciężyła na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, w kategorii „Debiuty”, wykonując piosenkę pt. „Nadziejo”, a rok później znów wystąpiła na opolskiej scenie, tym razem już w kategorii „Premie i premiery”.

Współpracowała z zespołem Formacja Nieżywych Schabuff, z którym m.in. na scenie w Opolu wykonała znaną do dziś powszechnie piosenkę „Klub wesołego szampana”. Jest laureatką prestiżowych konkursów i festiwali wokalnych.

Ukończyła liceum muzyczne w klasie fortepianu oraz zdobyła tytuł magistra sztuki. Obecnie spełnia się jako nauczyciel śpiewu, dając młodym, aspirującym ludziom możliwości rozwoju i tworzenia. Współpracuje również z Łukaszem Jaworskim, z którym tworzą muzyczny duet i występują na polskich scenach. Artystka w wolnym czasie zajmuje się swoją drugą pasją, którą są szachy.

Łukasz Jaworski jest akordeonistą. Ukończył Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Jako solista i kameralista zajmował czołowe miejsca na krajowych i międzynarodowych konkursach muzycznych. Koncertował zarówno w Polsce, jak i za granicą, m.in. w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Francji, Czechach, Rosji, na Ukrainie i Litwie.

Współpracował z Orkiestrą Opery Krakowskiej, Orkiestrą Filharmonii Częstochowskiej, Teatrem im. Adama Mickiewicza w Częstochowie, a także z takimi artystami jak: Megitza, Yanina, Siostry Matkowskie, Habakuk, Makabunda, Aukso, Marcin Wyrostek, The Film Harmony Orchestra.

Od 2009 roku, wraz z Piotrem Chołołowiczem i Jakubem Mietłą, tworzy trio akordeonowe Ars Harmonica. Prowadzi klasę akordeonu w Jasnogórskiej Publicznej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I stopnia w Częstochowie, w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Końskich, a także w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Marcina Józefa Żebrowskiego w Częstochowie, gdzie w 2006 roku ukończył naukę z wyróżnieniem.

Jest autorem muzyki do sztuk teatralnych. Komponuje utwory pedagogiczne dla młodych akordeonistów, a także koncertowe utwory solowe i kameralne.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny i wolny. Więcej informacji w Aktualnościach.

__
fot. materiały prasowe

Szczegóły

Data:
5 lutego 2023
Godzina:
19:00–21:00
Kategorie Wydarzenie:
,

Organizator

Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater
Telefon:
34 324-36-38
Adres e-mail:
biuro@gaudemater.pl
Zobacz witrynę: Organizator

Miejsce wydarzenia

Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater
Dąbrowskiego 1
Częstochowa, 42-202
+ Google Map
Telefon:
34 324-36-38
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia
Skip to content