Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Puzzle ze wspomnień. Wystawa malarstwa Anny Marciniak

10 listopada 20222 grudnia 2022

Fragment reprodukcji obrazu Anny Marciniak

Cykl obrazów pt. „Puzzle ze wspomnień” to malarski zapis historii znanych mi ludzi. Inspiracją do tych kompozycji są kadry, małe cząstki, impresje z życia, będące odbiciem ich pragnień, marzeń, bolączek czy fascynacji. Malarski język jakim się posługuję nie opisuje ich dosłownie. Przy pomocy malarskich środków odtwarzam kalki z charakteru, ze sposobu widzenia świata każdego z bohaterów.

Jedni pragną wyrazić radość z pięknej chwili, ze słonecznego dnia wykradzionego codzienności. Inni natomiast zatapiają się w smutku i depresji, w uczuciu straty i osamotnienia. Jeszcze inni emanują silną, erotyczną energią, która bije od nich pomimo milczenia. Są też i tacy, którzy zdali sobie właśnie sprawę, że ich czas dobiega końca i nie walczą z tym. Pozwalają na szlachetne, powolne znikanie, na rozpływanie się w rzeczywistości, blaknięcie. Jako wrażliwy obserwator filtruję te stany bardzo dokładnie, przyswajam i próbuję tłumaczyć na język sztuki.

Anna Marciniak – urodzona w Warszawie. Studiowała malarstwo oraz grafikę na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W 2010 roku uzyskała dyplom z malarstwa w pracowni Profesora Jarosława Modzelewskiego oraz dyplom z ilustracji w pracowni Profesora Zygmunta Januszewskiego. Stypendystka Ministerstwa Kultury (Roczne Stypendium Twórcze 2006/2007). Zajmuje się malarstwem olejnym, asamblażem, ilustracją książkową oraz kreacją i projektowaniem graficznym (print i digital). Regularnie wystawia swoje prace w kraju i za granicą.

Finalistka I Ogólnopolskiego Konkursu im. Krzysztofa Grzesiaka (Lębork, Galeria Strome Schody) i Triennale Małych Form Malarskich (Galeria Wozownia, Toruń). Swoje prace prezentowała między innymi podczas wystaw: Noc Muzeów na Jazdowie / Wystawa Sztuki w Krzakach / Warszawa, Puzzle ze wspomnień – Galeria Dzwonnica Kultury / Kazimierz Dolny, Bruxelles Art Vue – Udział w publikacji Power of Color 2021, Pragaleria w Warszawie – Zbiorowa Wystawa Sztuki Młodej, Wystawa poplenerowa – Miejska Galeria Sztuki / Sozopol Bułgaria, Wystawa zbiorowa „Ericsson Komunikacja Warszawa” Galeria Ericsson / Warszawa.

Ośrodek Promocji Kultury eksponuje wystawę od czwartku 10 listopada do piątku 2 grudnia 2022. Galeria instytucji jest otwarta dla osób zwiedzających od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 19:00. Wstęp do galerii jest bezpłatny i wolny.

__
il. Anna Marciniak (reprodukcja obrazu „Twilight in abandoned garden”)

Szczegóły

Początek:
10 listopada 2022
Koniec:
2 grudnia 2022
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater
Dąbrowskiego 1
Częstochowa, 42-202
+ Google Map
Telefon:
34 324-36-38
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia

Organizator

Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater
Telefon:
34 324-36-38
Adres e-mail:
biuro@gaudemater.pl
Zobacz witrynę: Organizator
Skip to content