Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wernisaż wystawy malarstwa Anny Marciniak

10 listopada 2022 • 18:0018:30

Fragment reprodukcji obrazu Anny Marciniak

Anna Marciniak zaprezentuje w Ośrodku Promocji Kultury Gaude Mater w Częstochowie wystawę zatytułowaną „Puzzle ze wspomnień”. Wernisaż wystawy odbędzie się w czwartek 10 listopada 2022 o godzinie 18:00. Wstęp na wydarzenie jest wolny i bezpłatny.

Puzzle ze wspomnień

Cykl obrazów pt. „Puzzle ze wspomnień” to malarski zapis historii znanych mi ludzi. Inspiracją do tych kompozycji są kadry, małe cząstki, impresje z życia, będące odbiciem ich pragnień, marzeń, bolączek czy fascynacji. Malarski język jakim się posługuję nie opisuje ich dosłownie. Przy pomocy malarskich środków odtwarzam kalki z charakteru, ze sposobu widzenia świata każdego z bohaterów.

Jedni pragną wyrazić radość z pięknej chwili, ze słonecznego dnia wykradzionego codzienności. Inni natomiast zatapiają się w smutku i depresji, w uczuciu straty i osamotnienia. Jeszcze inni emanują silną, erotyczną energią, która bije od nich pomimo milczenia. Są też i tacy, którzy zdali sobie właśnie sprawę, że ich czas dobiega końca i nie walczą z tym. Pozwalają na szlachetne, powolne znikanie, na rozpływanie się w rzeczywistości, blaknięcie. Jako wrażliwy obserwator filtruję te stany bardzo dokładnie, przyswajam i próbuję tłumaczyć na język sztuki.

Anna Marciniak

Anna Marciniak – urodzona w Warszawie. Studiowała malarstwo oraz grafikę na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W 2010 roku uzyskała dyplom z malarstwa w pracowni Profesora Jarosława Modzelewskiego oraz dyplom z ilustracji w pracowni Profesora Zygmunta Januszewskiego. Stypendystka Ministerstwa Kultury (Roczne Stypendium Twórcze 2006/2007). Zajmuje się malarstwem olejnym, asamblażem, ilustracją książkową oraz kreacją i projektowaniem graficznym (print i digital). Regularnie wystawia swoje prace w kraju i za granicą.

Finalistka I Ogólnopolskiego Konkursu im. Krzysztofa Grzesiaka (Lębork, Galeria Strome Schody) i Triennale Małych Form Malarskich (Galeria Wozownia, Toruń). Swoje prace prezentowała między innymi podczas wystaw: Noc Muzeów na Jazdowie / Wystawa Sztuki w Krzakach / Warszawa, Puzzle ze wspomnień – Galeria Dzwonnica Kultury / Kazimierz Dolny Bruxelles Art Vue – Udział w publikacji Power of Color 2021, Pragaleria w Warszawie – Zbiorowa Wystawa Sztuki Młodej, Wystawa poplenerowa – Miejska Galeria Sztuki / Sozopol Bułgaria, Wystawa zbiorowa „Ericsson Komunikacja Warszawa” Galeria Ericsson / Warszawa.

__
il. Anna Marciniak (reprodukcja obrazu „Twilight in abandoned garden”)

Szczegóły

Data:
10 listopada 2022
Godzina:
18:00–18:30
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater
Dąbrowskiego 1
Częstochowa, 42-202
+ Google Map
Telefon:
34 324-36-38
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia

Organizator

Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater
Telefon:
34 324-36-38
Adres e-mail:
biuro@gaudemater.pl
Zobacz witrynę: Organizator
Skip to content