Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spotkanie autorskie z Maciejem Libichem

10 czerwca • 19:0020:30

Maciej Libich krytyk literacki redaktor pisarz

Krótkie prozy Macieja Libicha obierają za swój temat codzienność, zwyczajne wydarzenia, spotkania itp., ale też coś jeszcze. Z parteru akcji, faktów czy zrazu błahych okoliczności, całe scenki wjeżdżają raz po raz staroświecką windą na pierwsze piętro refleksji. O! tu już autor, jeśli nie zrobił tego jeszcze na dole, dokleja siebie do obrazka, a obrazek nieco zastyga. Słyszymy głos: coś więc roztrząsa, przypomina sobie – mówi trochę do siebie, a trochę pod oko kamery. Tymczasem piętro zapada się nagle z hukiem i wtem, już na parterze akcji, pierwszy Libich stara się nadal żyć, a drugi, jeszcze nieco zdziwiony, próbuje czmychnąć niepostrzeżenie. Zdwojona dekoracja zostaje nam, czytelniczkom i czytelnikom, podarowana gratis. Autor (ten trzeci?) stawia wysoko kołnierz, gasi lampkę i przypomina teraz postać któregoś pisarza z lat 50. Mechanizm prosty i za każdym razem zaskakująco skuteczny – czytamy w opisie wydawniczym książki.

Książka została wydana w 2022 roku przez Wydawnictwo Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.

Maciej Libich – krytyk literacki, redaktor, prozaik. Redaguje „Wizje” i „Literaturę na Świecie”. Jest laureatem Diamentowego Grantu (2019). Współpracuje z „Polityką” i „Czasem Kultury”, pisał też m.in. dla „Gazety Wyborczej”, „Dwutygodnika”, „Znaku”, „Przekroju”. Wydał debiut prozatorski zatytułowany „Przepływy” (2022). Obecnie pracuje nad biografią Leopolda Buczkowskiego, która ukaże się nakładem wydawnictwa Marginesy.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny i wolny. Więcej informacji w Aktualnościach.

fot. z archiwum prywatnego autora

Szczegóły

Data:
10 czerwca
Godzina:
19:00—20:30
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Ośrodek Promocji Kultury
Dąbrowskiego 1
Częstochowa, Polska
+ Google Map
Skip to content