Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Wernisaż wystawy Anny Szumigaj-Badziak

21 maja • 19:0020:00

obrazy Anny Szumigaj-Badziak z cyklu Ruch

Anna Szumigaj-Badziak zaprezentuje w Ośrodku Promocji Kultury Gaude Mater w Częstochowie wystawę prac z zakresu grafiki i malarstwa. Wystawa zatytułowana „Struktura form” składa się z czterech cykli prac plastycznych. Wernisaż wystawy odbędzie się w galerii instytucji 21 maja 2022 roku. Początek wydarzenia o godzinie 19:00.

Przestrzeń jest tematem wiodącym i jest potraktowana na różne sposoby. Raz opiera się na kontrastach fotografii z elementami graficznymi, a innym razem na kontrastach płaszczyzn i linii. W pracach malarskich dochodzi trzeci wymiar – realna przestrzeń. Generalnie działania prowadzone są na płaszczyźnie, która może mieć różne właściwości i oblicza. Zazwyczaj jest nią papier, czasami blacha perforowana, kalka techniczna i pleksi.

Anna Szumigaj-Badziak w 2013 roku uzyskała stopień doktora sztuki w dyscyplinie sztuk plastycznych na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Od 2010 roku jest związana zawodowo z Politechniką Łódzką.

Prace plastyczne prezentowała podczas wystaw zbiorowych i indywidualnych, np. IV Mini Print International Cantabria 2021 (Centro de Arte Faro Cabo Mayor, Hiszpania 2021) czy Laboratorium form (Olsztyn 2021). W 2020 roku zdobyła pierwszą nagrodę 11. Międzynarodowego Biennale Miniatury, organizowanego przez Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater” w Częstochowie.

Uprawia grafikę, malarstwo, grafikę projektową i fotografię. W swoich pracach zajmuje się rozważaniami na temat geometrii.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny i wolny. Więcej informacji w Aktualnościach.

___
fot. z archiwum artystki

Szczegóły

Data:
21 maja
Godzina:
19:00—20:00
Kategorie Wydarzenie:
, ,

Miejsce wydarzenia

Ośrodek Promocji Kultury
Dąbrowskiego 1
Częstochowa, Polska
+ Google Map
Skip to content