Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Struktura form. Wystawa prac plastycznych Anny Szumigaj-Badziak

21 maja14 czerwca

obrazy Anny Szumigaj-Badziak z cyklu Ruch

Zobacz ekspozycję wystawy ⇒

Na wystawę składają się prace z zakresu grafiki i malarstwa. Wystawa składa się z czterech cykli: „Układ–Przestrzeń” (2021), „Przestrzeń 10KL-NZ” (2019/2020), „Interpretacje przestrzeni” (2018), „Ruch” (2021).

Przestrzeń jest tematem wiodącym i jest potraktowana na różne sposoby. Raz opiera się na kontrastach fotografii z elementami graficznymi, a innym razem na kontrastach płaszczyzn i linii. W pracach malarskich dochodzi trzeci wymiar – realna przestrzeń. Generalnie działania prowadzone są na płaszczyźnie, która może mieć różne właściwości i oblicza. Zazwyczaj jest nią papier, czasami blacha perforowana, kalka techniczna i pleksi.

Anna Szumigaj-Badziak w 2013 roku uzyskała stopień doktora sztuki w dyscyplinie sztuk plastycznych na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Od 2010 roku jest związana zawodowo z Politechniką Łódzką.

Prace plastyczne prezentowała podczas wystaw zbiorowych i indywidualnych, np. IV Mini Print International Cantabria 2021 (Centro de Arte Faro Cabo Mayor, Hiszpania 2021) czy Laboratorium form (Olsztyn 2021). W 2020 roku zdobyła pierwszą nagrodę 11. Międzynarodowego Biennale Miniatury, organizowanego przez Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater” w Częstochowie.

Uprawia grafikę, malarstwo, grafikę projektową i fotografię. W swoich pracach zajmuje się rozważaniami na temat geometrii.

Ośrodek Promocji Kultury eksponuje wystawę od 21 maja do 14 czerwca 2022. Galeria instytucji jest otwarta dla osób zwiedzających od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 20:00. Wstęp do galerii jest bezpłatny i wolny.

Więcej w Aktualnościach.

___
fot. z archiwum artystki

Szczegóły

Początek:
21 maja
Koniec:
14 czerwca
Kategorie Wydarzenie:
, ,

Miejsce wydarzenia

Ośrodek Promocji Kultury
Dąbrowskiego 1
Częstochowa, Polska
+ Google Map
Skip to content