Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spotkanie autorskie z Marcinem Zegadło

20 maja 2022 • 19:00

mężczyzna Marcin Zegadło w okularach siedzący w fotelu w bluzie z napisem "kartkowanie rąk nie brudzi" mówiący przez mikrofon

– Czy idiomem można się zarazić? Jeśli wyłania go z siebie naprawdę dobry poeta, to myślę, że tak – pisze Karol Maliszewski o najnowszym tomie wierszy częstochowskiego poety. – Nowy tom Marcina Zegadły czytałem z przejęciem mniej więcej do połowy, potem zdjął mnie strach, że się zarażę, że nie będę umiał wrócić do swoich wierszy bez jakichś pozostałości jego obrazowania, rytmu i sposobu pozycjonowania doznań, przemieszczania drobiazgów płynących jednym nurtem w stronę śmierci.

Marcin Zegadło – poeta, publicysta, recenzent. Wydał sześć zbiorów wierszy: „Monotonne Rewolucje” (Stowarzyszenie Literackie im. K.K. Baczyńskiego, Łódź 2003), „Nawyki Ciał Śpiących” (Zielona Sowa, Biblioteka Studium, Kraków 2006), „Światło powrotne” (Wydawnictwo Kwadratura, Łódź 2010), „Cały w słońcu” (SPP Oddział w Łodzi, Łódź 2014), „Hermann Brunner i jego rzeźnia” (Wydawnictwo Forma, Szczecin 2015), „Zawsze Ziemia” (SPP Oddział w Łodzi, Łódź 2018). Prowadzi bloga Księgozbiry, gdzie recenzuje prozę i poezję. Pisuje również o książkach do Gazety Wyborczej. Mieszka w Częstochowie.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny i wolny. Więcej informacji w Aktualnościach.

___
fot. Łukasz Kolewiński

Szczegóły

Data:
20 maja 2022
Godzina:
19:00
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater
Dąbrowskiego 1
Częstochowa, 42-202
+ Google Map
Telefon:
34 324-36-38
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia
Skip to content