Zdzisław Romuald Sierpiński promuje swój tom wierszy zatytułowany „Wędrówki po warkoczach marzeń i za snu kotary”. Spotkanie autorskie odbędzie się w Ośrodku Promocji Kultury 22 czerwca 2022 o godzinie 18:00. Wstęp na wydarzenie jest wolny.
Zdzisław Romuald Sierpiński promuje swój tom wierszy zatytułowany „Wędrówki po warkoczach marzeń i za snu kotary”. Spotkanie autorskie odbędzie się w Ośrodku Promocji Kultury Gaude Mater w Częstochowie 22 czerwca 2022. Początek wydarzenia o godzinie 18:00. Rozmowę poprowadzi Wojciech Kowalski. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny i wolny.
Wędrówki po warkoczach marzeń i za snu kotary
Każdy z nas czuje czasem nieodpartą potrzebę czynienia podsumowań – pisze Bogdan Knop we wprowadzeniu do tomu wierszy Zdzisława Sierpińskiego. – Jednych ogarnia ona wcześniej, drugich później. Czasem w związku z jakimś wydarzeniem życiowym, a czasem zupełnie bez powodu. Skutki poddania się takiemu imperatywowi też mogą być różne, ale te, które pozwalają nam uwolnić potencję twórczą, bywają błogosławione, choć męczące. Zdzisław Sierpiński najwyraźniej poczuł konieczność podsumowania swych zmagań z materią poetycką. Zmagań? A może flirtów, prób, doświadczeń. Wszystko jedno, jak ów imperatyw nazwiemy, efektem działania owego bodźca stał się tom wierszy pod urzekającym tytułem „Wędrówki po warkoczach marzeń i za snu kotary”.
Zdzisław Romuald Sierpiński
Zdzisław Romuald Sierpiński urodził się w 1956 roku w Częstochowie. Jest absolwentem Wydziału Humanistyczno-Pedagogicznego Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie (obecnie Uniwersytet Humanistyczno-Pedagogiczny im. Jana Długosza) oraz Diecezjalnego Studium Muzyki Kościelnej. W 1981 roku razem z Tomaszem Knopem założył Orkiestrę Podwórkową pod nazwą Kapela Piosenki Wszelakiej, dla której pisze teksty i muzykę. Jest autorem między innymi śpiewników „U nasz w Częstochowie” (i płyty nagranej przez Kapelę), „Pieśni Kościelnych” (w tym kolęd w opracowaniu na chór) oraz śpiewnika do poezji Federico Garcii Lorki „Czarny koń ogromny księżyc” (z dwoma płytami nagranymi przez autora). W swoim dorobku ma jeszcze piosenkę o ławeczce dra Władysława Biegańskiego w Częstochowie zatytułowaną „Ławeczka Władeczka”, hymny AZS-u Częstochowa, I Światowego Kongresu Polonii Medycznej i SP nr 20 im. 6. Pułku Piechoty, a także piosenki jubileuszowe z okazji 75-lecia II LO im. Romualda Traugutta, 75-lecia Szpitala Miejskiego im. Ludwika Rydygiera oraz piosenki dla dzieci. W grudniu 2015 roku otrzymał odznaczenie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.
fot. Marcin Szczygieł