Literacki Piątek Wymiana Książek fot Marcin Szczygieł

Spotkanie autorskie z Magdaleną Okraską

Magdalena Okraska, autorka głośnej książki „Nie ma i nie będzie”, zagości w Częstochowie. Spotkanie w Ośrodku Promocji Kultury odbędzie się 10 marca 2023 o godzinie 19:00. Rozmowę poprowadzi Sławomir Domański. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Magdalena Okraska spotka się z czytelniczkami i czytelnikami w Ośrodku Promocji Kultury Gaude Mater w Częstochowie 10 marca 2023 roku o godzinie 19:00. Spotkanie odbywa się w ramach cyklu Literacki Piątek. Rozmowę poprowadzi Sławomir Domański. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

„Nie ma i nie będzie”

okładka książki nie ma i nie będzie autorstwa magdaleny okraski
Magdalena Okraska, Nie ma i nie będzie, Korporacja Ha!art 2022.

To nie jest podróż śladem Polski B czy Polski C, bo nie ma sensu dodawać kolejnych liter. To po prostu Polska – oszukana przez Balcerowicza, zachłyśnięta wczesnym kapitalizmem, łatana bez ładu i składu przez kolejne ekipy polityczne. W „Nie ma i nie będzie” autorka jedzie do miast, o których wszyscy słyszeli, ale nikt ich nie odwiedza. Pyta o przemysł, pracę, ale przede wszystkim po prostu o życie. Opowiada o Polsce, która tkwi pomiędzy dawnym a nowym.

Magdalena Okraska

Magdalena Okraska (ur. 1981) – działaczka społeczna, publicystka, antropolożka kultury, zwykła dziewczyna z prowincji. Związana z redakcją „Nowego Obywatela”, autorka „Ziemi jałowej” i „Nie ma i nie będzie”. Obecnie kształci się w zawodzie pracownik socjalny. Mieszka w Zawierciu.

fot. Marcin Szczygieł

Skip to content