Na koniec roku (27 grudnia) zapraszamy do wspólnego obejrzenia filmu dokumentalnego Tomera Heymanna o izraelskim choreografie – Ohadzie Naharinie, który stworzył własny język tańca – GaGa. Przed projekcją prelekcję wygłosi Sławomir Domański. Zaczynamy o godzinie 19.00. Wstęp jest wolny.
PLAYBACK 2019
Tuż przed świętami (20 grudnia) obejrzymy „Księżyc Jowisza” w reżyserii węgierskiego twórcy – Kornéla Mundruczó, który w filmie z 2017 roku przedstawił historię Aryana, syryjskiego uchodźcy, zyskującego zdolność lewitacji. Przed projekcją odbędzie się jeszcze prelekcja Sławomira Domańskiego. Zaczynamy o godzinie 19.00. Wstęp jest wolny.
W połowie miesiąca (15 listopada) spotykamy się, by obejrzeć wspólnie film amerykańskiego reżysera – Jeremy’ego Saulniera, który przedstawił historię bezdomnego Dwighta, powracającego w rodzinne strony, aby zemścić się na mordercy swoich rodziców. Przed projekcją odbędzie prelekcja Sławomira Domańskiego. Zaczynamy o godzinie 19.00. Wstęp jest wolny.
Wracamy z projekcjami filmowymi z cyklu Playback. Po raz kolejny zabierzemy więc miłośniczki i miłośników kinematografii w podróż po niesamowitych produkcjach kina niezależnego. Tym razem jednak zaprezentujemy obrazy bardziej współczesne, wśród których nie zabranie zarówno filmów fabularnych, jak i dokumentalnych, w reżyserii takich twórców, jak np. Jeremy Saulnier, Kornel Mundruczó czy też Tomer Heymann. Zaczynamy 15 listopada filmem Blue Ruin.
Projekcja filmu Strach (Fay Grim) w reżyserii Hala Hartleya, która miała odbyć się na początku kwietnia, z powodu problemów technicznych została odwołana i przeniesiona. Dlatego na wznowienie pokazu filmu zapraszamy do Ośrodka na środę 19 czerwca. Zaczynamy o godzinie 19.00. Wstęp wolny.
W połowie marca w ramach serii projekcji Playback wyświetlimy film „Nagi lunch” w reżyserii Davida Cronenberga. Film będzie można obejrzeć 15 marca w Ośrodku Promocji Kultury. Zaczynamy o godzinie 19.00. Wstęp wolny.
Ruszamy z nowym cyklem wydarzeń. Tym razem poświęcimy go wybranym tytułom filmowym z lat 90. ubiegłego wieku. Na sam początek obejrzymy Dzikość serca w reżyserii Davida Lyncha. Zaczynamy już w lutym.