Archiwalne programy Nocy Kulturalnej – lata 2004–2017

15. Noc Kulturalna (15 września 2018), fot. Marcin Szczygieł

Noc Kulturalna

2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017



1. Noc Kulturalna 2004

Program

Filharmonia Częstochowska, ul. Wilsona 16
21:00 – Sala kameralna: koncert: kwartet „Nona” w składzie: Katarzyna Cichońska – skrzypce, Serhij Wowkotrub – skrzypce, Artur Cichoński – altówka, Serhij Rysanow – wiolonczela
projekcja filmu „Chicago”
24:00 – Sala koncertowa: koncert Ziuta Gralaka z zespołem
Teatr im.Adama Mickiewicza, ul. Kilińskiego 15, tel. 324 50 75, 324 50 76
19:00 – Scena duża: Witold Gombrowicz. „Iwona, księżniczka Burgunda”
21:30 – Inauguracja „Salonu własnego”

Miejska Galeria Sztuki, Al. NMP 64
Sala śląska – wystawa malarstwa Czesława Tarczyńskiego „Nastroje” (ekspozycja czynna do godz. 24:00)
Sala Poplenerowa – wystawa fotografii Kłajpeda
pod filarami MGS – wystawa plenerowa Jednej Nocy – prace Elżbiety Chodorowskiej „Oblicza”

Ośrodek Kultury Filmowej Al. NMP 64, tel. 324 60 58
23:00-24:00 „Laureaci konkursu na amatorski film video ‘Częstochowa w kadrze’ ” – przegląd filmów

Muzeum Częstochowskie – Pawilon Wystawowy w Parku im. Staszica
Wystawa malarstwa europejskiego XV-XVIII w. Z Muzeum Sztuki w Łodzi – zwiedzanie z lampką wina (ekspozycja czynna do godz. 24:00)
Pałac Ślubów, ul. Focha 19/21
18:00 “Podróż po dawnej Częstochowie”- prezentacja starych pocztówek i zdjęć na dużym ekranie połączona z gawędą społeczno-historyczna o mieście

Ośrodek Promocji Kultury “Gaude Mater”, ul. Dąbrowskiego 1
20:00 Recital fortepianowy
zwiedzanie wystawy prac absolwentów ZSP Dyplom 2004” (ekspozycja czynna do 24:00)

Regionalny Ośrodek Kultury, ul Ogińskiego 13a
18:00 Koncert jazzowy: kwartet Rafała Polegaja
zwiedzanie wystawy fotograficznej „Mimikra” Marek Eligiusz Janicki (ekspozycja czynna do 22:00)

Klub Paradoks, Al. NMP 2
22:00 Koncert jazzowy – OFTEN HIDES, skład: Michał Rorat –piano, Marcin Cyzowski –gitara, Marcin Pożarlik –bas, Adam Golicki – perkusja jam session,
Wystawa zdjęć Grzegorza Podsiadlika

Skrzynka, ul. Dąbrowskiego 1
22:00 Noc z flamenco, zabawa przy muzyce na żywo, koncert zespołu „Tiento Flamenco”

Boston, ul. Lelewela 2
18:00 „Bahama Party”- gorące rytmy, 3 pokazy barmańskie, egzotyczny poczęstunek, dla gości ze zdjęciem z wakacji – drink gratis, sauna gratis,

Oslo, ul. Korczaka 14
20:00 Warsztaty taneczne rumba, salsa – prowadzi Wojciech Jurga i para mistrzowska, impreza przy gorących rytmach oraz jadle biesiadnym do rana

Rue de Foch, ul. Focha 10
22:00 Wernisaż – malarstwo Maja Krysiak, Piotr Krysiak

III Aleja, Al. NMP 73
20:00 Hity z czarnej Płyty – oldboy party

Utopia, ul. Jasnogórska 13
17:00 Nauka gry w „Chińczyka”
19:00 13 Międzynarodowy Turniej Gry w Chińczyka
„Cenzor” – reggae sound system – muzyka na żywo

Flash, Al. NMP 29
21:00 „CulturFlash” – muzyka klubowa – DJ Agnes i DJ Tune oraz goście

Alchemia, ul. Kościuszki 14
20:00 Slam poetry – przynieś swoje wiersze , uwolnij poezję z szuflady.
Filmy: “Gambler historia kolesia z osiedla , dla którego obstawianie stało się sensem życia”, “Kidnapers czyli zgubiłem się w mieście po raz kolejny” oraz wiele innych filmów w reż. Pawła Popki zdobywcy nagrody w konkursie „Częstochowa w kadrze”
Muzyka: k.o.s.i.p – sound system sety dj palnika , zośka selecta , dj bols , dr houston i niespodzianki
Indyjskie przedmieścia – wykład dr. zoltara ubarwiony slajdami z podróży na wschód oraz muzyką

Sofa, Al. NMP 29
20:00 Impreza z muzyką z lat 60 – 70

Pod Gruszą, Al. NMP 37
19:30 Koncert jazzowy – Michał Walczak i goście

Winiarnia, ul. Mirowska 10
21:00 Noc bluesowa – zespół „Marphy Blues” oraz degustacja win

Fanaberia, ul. Dąbrowskiego 7 Tel. 367 12 98
13:00 – 18:00 Casting do filmu „Legenda” ( zaproszenie dla kobiet w wieku 20 – 30 lat) – reżyser Mariusz Pujszo
18:00 Spotkanie z reżyserem i z aktorem Michałem Aniołem
20:00 Pokaz filmów Mariusza Pujszy

Galeria, ul. Krakowska 11/7
21:00 Wystawa pt. „Kredyt 0%” – malarstwo Pauliny Mec i Majki Domagalskiej
“Nocka w kadrze” – projekt Bartka Kędziory, który przez cały czas trwania imprezy będzie fotografował w różnych miejscach Częstochowian biorących udział w imprezie

sponsorzy:
Oczyszczalnia Ścieków Warta SA,
Piekarnia Jędryka-Cukiernia Michaś,
Firma Cateringowa Podróże Kulinarne,
Urząd Miasta Częstochowy,

patroni medialni:
Gazeta Wyborcza, TV Orion, Radio FON
Wróć do góry ⤻

2. Noc Kulturalna 2005

Program

Absynthion Wały Dwernickiego 11
– konkurs gry w Scrable
– projekcja kultowych bajek m.in.: „Wilk i Zając”, „Sąsiedzi”

Alchemia, Al. Kościuszki 14
– maraton reggae – koncert 3 zespołów na żywo

Babie lato ul. Kilińskiego 11
– Jak olśnić księżyc nocą, czyli jak być piękną Madame Pompadour – pokazy, muzyka, wystawy

Biblioteka Publiczna, Aleja NMP 22
– Wieczór poezji, muzyki i wspólnego śpiewania ocalonych od zapomnienia, ukrytych pod sercem piosenek pt.: „Na poddaszu u malarza”.
– Spotkanie prowadzić będzie Aleksander Markowski
sala odczytowa
– Internet dla ciebie” – pracownia internetowa

Blikle Al. NMP 47
– wieczór przy standardach muzyki światowej

Boston ul. Lelewela 2
– zabawa w stylu „Gorączki Sobotniej Nocy”- Dj Prescot

Cafe Bianco Wały Dwernickiego 11 paw.5
– koncert Time Squere

Da Vinci- koncert ul. Dąbrowskiego 8
– koncert „Na czterech strunach klasyczne i nieklasyczne brzmienie skrzypiec”
Anna Banaszkiewicz – skrzypce, Katarzyna Stefani – fortepian

Fanaberia ul. Dąbrowskiego 7
– przegląd młodych kabaretów

Filharmonia Częstochowska
– De-Lovely – film prod. USA/Wielka Brytania, 2004, czas projekcji: 125 min.
– taperka w wykonaniu zespołu Robot Obibok do filmu „Symfonia Zmyslow” z Gretą Garbo

Flash Pub Al. NMP 29
– STEP AHEAD NIGHT – impreza clubbing’owa z muzyką puszczaną na żywo przez DJ’s: Seb [breakbeat, electro], Mat G [house, classic funky breaks], Novicky [progressive house]

Galeria Dizajn ul. Krakowska 11
– „Piękni mężczyźni”- wystawa plakatów

Klimaty ul. Wieluńska 6
– wystawa haftu, grafiki oraz rzeźby

Kościół Ewangelicko-augsburski ul. Śląska 20
– koncert gospel – Krakow Gospel Choir Klub jazzowy Ask Al. NMP 61
– Tomek Mucha Trio

Miejska Galeria Sztuki
– Elżbieta Chododorowska – wystawa plenerowa przed siedzibą Galerii przejście pod filarami
– Jacek Pałucha – wystawa malarstwa – C’est La vie – spotkanie z autorem
– Rahim Blak – Fast and furio
okaz na ekranie przed siedzibą Galerii

Muzeum Częstochowskie
Wystawy:
– Pawilon Wystawowy w Parku im. St. Staszica: Najpiękniejsze owady świata. Wystawa ze zbiorów Muzeum Częstochowskiego.
– Pałac Ślubów: Historia chleba. Wystawa ze zbiorów Muzeum Wsi Radomskiej.
– Zagroda Włościańska: Nikifor z Krynicy. Wystawa malarstwa słynnego prymitywisty krynickiego, niezwykle modnego ostatnio artysty. Wystawa z Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie

Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater”, ul.Dąbrowskiego 1
– Koncert Jazzowy WARREN BYRD TRIO w składzie:
Warren Byrd ( USA) – piano.
TomaszKupiec – bas
Wojciech Fedkowicz – dr.

Pani Dulska ul. Kopernika 21
– Ryngo Czad – X projekt – koncert-niespodzianka częstochowskiej grupy,
– Oftenhide – występ częstochowskiej grupy teatralnej
– pseudoliteracka grupa „Blee” – prezentacja wesołej twórczości
wystawa filmowa „Chacifde” – projekcja filmów amatorskich, Lipa – kabar

Paradoks Al.NMP 2
– noc bluesowa – zespół Tortilla

Pub pod Gruszą Al.NMP 37
– koncert w stylu Blues Brothers oraz dj Hm połączony z promocją płyty z nagraniami z koncertów w Pubie pod Gruszą

Regionalny Ośrodek Kultury, ul. Ogińskiego 12
– Koncert talentów- zaśpiewają laureaci „Szansy na sukces” z regionu częstochowskiego
Galeria ART.- FOTO
– Wystawa Bułgarskiej Fotografii Artystycznej

Rue de Foche ul. Focha 10
– „Testament jurajski” wystawa grafiki i form rzeźbiarskich Grażyny Frankiewicz – Kabzińskiej i Krzysztof Piechockiego

Skrzynka, ul. Dabrowskiego 1
– koncert Jarosława Woszczyny

Teatr im. Adama Mickiewicza
– Występ Laureatów Przeglądu Szkolnych Zespołów Teatralnych
scena duża
– Ca-sting –spektakl Rafał Kmity, rez. Maciej Sobociński
scena duża
– Ogrodowe Spotkania z Poezją Wiersze Haliny Poświatowskiej recytować będzie wybitna polska aktorka Zofia Kucówna
– Koncert zespołu Herrkopf

Topollino, Al.NMP 67
– „Wenecja 24 h”- wernisaż fotografii

Utopia ul Jasnogórska 13
– slum poetry
– koncert zespołu „Czarne ciasteczka”

Viva Al. Kościuszki 9 a
– Hip Hop Noc

Winiarnia „Piwnice Margo” ul. Mirowska 4
– wernisaż – wystawa malarstwa Kingi Kubowicz

Winiarnia „Stary Rynek ul. Mirowska 10
– Marphy Blues na bis

PLENER:

– Ciąg pieszy Al.NMP
2 stanowiska bębniarskie – rozstawione na przestrzeni od parku do domu handlowego Merkury – projekt prowadzony przez Andrzeja „Harrego” Łozowskiego\

– Dziedziniec przed restauracją „Pan Wu” – ściana tylnia CH Schott
SLAJD – FILM SHOW Polska i Świat – plenerowy pokaz multimedialny – wizualizacje, slajdy, krótkie filmy

– Dziedziniec przed resturacją „Pan Wu”
Teatr Cieni – projekt zrealizowany przy współpracy artystów z Polski i Słowacji poprzedzony warsztatami

– Plac Biegańskiego, Park Staszica, I,II i III Aleja N.M.P.
Fire show, laser show, szczudlarze, pokaz puszczania dużych baniek – program artystyczny grupy “Przestrzeń”

– Park im.S.Moniuszki
Strefa Chill out – strefa odpoczynku, urokliwego klimatu, którą stworzą: namioty służące do relaksu, odpoczynku, miejsca, gdzie można wygodnie spędzić parę – lub więcej chwil oraz lampiony. Ponadto wystawa rysunku studentów z ASP w Krakowie pt.”Życie” oraz scena z muzyką elektroniczną stworzoną przez Mateusz Grądmana do wizualizacji grupy Videolot – projekt realizowany przez Maję Krysiak, Grzegorza Podsiadlika i Maję Domagalską

– Ściana na Placu Biegańskiego
Rymy częstochowskie – jedna strona ściana przeznaczona dla przechodniów na pisanie rymów częstochowskich – projekt nadzorowany przez Mateusza Szkopa
Graffiti – odwrotna strona zostanie przeznaczona na graffiti malowane przez grupę artystów z ASP Wrocław

– Stary Rynek
koncert – Septeto Nacional (Kuba)
Joszko Broda – projekt World Music ( Polska , Węgry)
Wróć do góry ⤻

3. Noc Kulturalna 2006

Program

KONCERTY:

18:00 Filharmonia Częstochowska, sala koncertowa, ul. Wilsona 16
Koncert muzyki popularnej w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Zespołu Szkół Muzycznych im. M. J. Żebrowskiego, dyrygent Krzysztof Pośpiech.

19:00 Regionalny Ośrodek Kultury, ul. Ogińskiego 13a
Wieczór cygański Romane Gila.
Cygańskie pieśni śpiewa Teresa Mirga z zespołem Kałe Bała.

19:00 – 21:00 Café Skrzynka, ul. Dąbrowskiego 1
Piotr Brodziński, Layla – koncert Unplugged.

20:00 Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater”, ul. Dąbrowskiego 1
Recital chopinowski – Tomomasa Sakata (Japonia).

21:00 Bar „Pod gruszą”, Al. NMP 37
Koncert z okazji 80-tych urodzin Milesa Davisa.

21:00 Winiarni Stary Rynek, ul. Mirowska 10
Koncert: Jacek Bieleński (gitara, vocal).

21:30 – 24:00 Cafe Bianco, Wały Dwernickiego 11 pawilon 5
Piotr Brodziński, Layla – koncert Unplugged.

Od 22:00 „Utopia”, ul. Jasnogórska 13
Noc z muzyką reggae – koncert zespołu DAAB.

22.30 Teatr im. A. Mickiewicza, sala kameralna, ul. Kilińskiego 15
Koncert jazzowy
Zespół w składzie: Kazimierz Nitkiewicz – trąbka, Dominik Palka – gitara
Max Mucha – kontrabas, Mateusz Kluźniak – perkusja.

23:00 Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater”, ul. Dąbrowskiego 1
Zespół Gamelanowy Ambasady Indonezji.

24:00 Teatr From Poland, Zaułek Wieluński 2
Koncert: Wojciech Waglewski – Mateusz Pospieszalski.

01:00 Filharmonia Częstochowska, sala koncertowa, ul. Wilsona 16
Taperka w wykonaniu zespołu Pustki do filmu Aelita (ZSRR, 1924 reż. Jakow Protazanow).

WYSTAWY:

16:00 – 24:00 Pawilon Wystawowy w Parku im. St. Staszica
Wystawa pt. Warsztat Jana Matejki, ze zbiorów Muzeum Narodowego w Krakowie (19:00 – 20:00 zwiedzanie z przewodnikiem).

16:00 – 24:00 Pałac Ślubów, ul. Focha 19/21
Wystawa pt. Nauki dawne i niedawne z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (19:00 – 20:00 zwiedzanie z przewodnikiem)
18:00 Popularnie o astronomii… wykład dr Bogdana Wszołka z Instytutu Fizyki Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie.

16:00- 24:00 Ratusz, Plac Biegańskiego
Wystawa pt. Portrety wielkich Polaków ze zbiorów Zamku Królewskiego w Warszawie
Malarstwo współczesne ze zbiorów Regionalnego Towarzystwa Zachęty
Sztuk Pięknych w Częstochowie.

16:00 – 24:00 Biblioteka Publiczna im. dr Wł. Biegańskiego, Al. NMP
Dziecięcy świat w literaturze – wystawa ze zbiorów prywatnych
Małgorzaty i Juliusza Sętowskich.

17:00 – 24:00 Regionalny Ośrodek Kultury, ul. Ogińskiego 13a
Wystawa Szymona Świętochowskiego Fotografia inscenizowana (możliwość zwiedzania między imprezami).

18:00 – 24:00 Miejska Galeria Sztuki, Al. NMP 64
Sala Śląska
Okno na Mistrza 3 – malarstwo Włodzimierza Karankiewicza
Sala Poplenerowa
Młode malarstwo krakowskie cz. I – Ucieczka z Bunkra
Galeria Antresola
Widmowe Ogrody – malarstwo Arkadiusza Zająca
Sala Gobelinowa
Żywoty zwierząt – wystawa problemowa.

18:00 – 05:00 – Galeria Kredyt 0%, ul. Krakowska 11
Wystawa fotografii ja + ty = my – Aneta Lis
Wystawa malarstwa Kontur oka – Joanna Lewandowska.

19:00 Rue de Foch, ul. Focha 10
Pokój z kuchnią – malarstwo Michała Bieleckiego i Izabeli Turskiej

21:00 Ogródek piwny przy Hotelu Mercure, Al. NMP 68/74
Regionalne Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych w Częstochowie prezentuje happening Altei Leszczyńskiej pt. Flamenco – życie i cierpienie.

FILM:

22:00 Plac przed restauracją Pan Wu, Al. NMP 28
Filmy muzyczne oraz koncerty wyświetlane na ścianie DH Schott.
Niezależne teledyski, animacje, filmy, zapisy koncertów.
W repertuarze m. in.: Lucky People Center, Yeshe, Underworld, Ian Polley.

22:00 Filharmonia Częstochowska, sala koncertowa, ul. Wilsona 16
projekcja filmu muzycznego Stracone zachody miłości.

22:00 Regionalny Ośrodek Kultury, ul. Ogińskiego 13a
projekcja filmu Gadjo Dilo, reż. Tony Gatlif.

od 23:00 Kino Ośrodka Kultury Filmowej, Al. NMP 64
Najśmieszniejsze fragmenty Nocy Reklamożerców – pokaz filmów reklamowych.

PRZEDSTAWIENIA TEATRALNE:

20:00 Teatr im. A. Mickiewicza, ul. Kilińskiego 15
Spektakl Odyseja 2.

21:00 Teatr from Poland, Rynek Wieluński
Prorok – spektakl uliczny.

CIEKAWE PROPOZYCJE:

18:00 – 24:00 Biblioteka Publiczna im. dr Wł. Biegańskiego,
Al. NMP 22, I piętro
Bezpłatna pracownia internetowa.

Od 18:00 Pub Oslo, ul. Korczaka 14
Warzenie piwa z Bractwem Piwnym połączone z degustacją

19:30 Teatr from Poland, Zaułek Wieluński 2
Spotkanie literackie z Mirką Szychowiak.
Muzyka na żywo i wizualizacja.

21:00 – 02:00 Stary Rynek
I Nocny Zlot Samochodów Nietypowych – pod patronatem RoadWarriors.

IMPREZY:

od 20:00 Stacherczak Art. Restaurant & Salsa fever, ul. Kościuszki
20:00 Salsoteka
21:00 lekcja pokazowa – prowadzi Salsa fever
22:00 pokaz w wykonaniu Salsa Sabrosa – Kraków
23:00 pokaz w wykonaniu Crambo Dance
24:00 Salsoteka.

od 20:00 Pub Zebrano, Al. NMP 53
Clubbing PRL – u, czyli disco – funk kontra house music – Edycja 2
Za gramofonami: dj. Zibi M, dj. Da Lime, Pancho dj, dj Igo (Tychy), dj Buli
Wizualizacje. Taniec z ogniem.

21:00 Ratusz, Plac Biegańskiego
Spotkanie z Japonią, w programie m.in. sztuka zakładania kimona, sztuka origami, japońska muzyka, pokaz japońskiej kaligrafii.

21:00 Teatr from Poland, Zaułek Wieluński 2
Natural Traszysz & DJ Wisnia.

21:00 Club C4, Al. NMP 3
GARDEBEAT
Muzyka plus wizualizacje, za gramofonami: LEMON, SC. DRIVER, CURE, VJ. MAGIE.

21:00 Viva Pub, ul. Kościuszki 9a
Gorączka Sobotniej Nocy – muzyka dance, disco polo i jeszcze więcej!
Kicz Party.

21:00 Klub Rura, Al. NMP 38
Hip – hop party – impreza do białego rana
DJ ABERD + gość, DJ Przeplach, Mc Lajosz, Mc Bohater, gruboskórnokrutni.

PLENER:

17:00 – 19:00 Skwer „Solidarności” – przy fontannie
(między ul. Śląską, Waszyngtona i Nowowiejskiego)
Opowieści z Narnii czyta Antoni Rot – aktor Teatru im. A. Mickiewicza
w Częstochowie.
Ilustrowanie prezentowanych tekstów przez dzieci pod kierunkiem artysty plastyka Mariana Panka.

Park Staszica 17:00 – 06:00 – Muzyka elektroniczna
Punk disCorporation (disco-punk) – 17:00,
Electro Candy – 18:00, 24:00, 01:00, 04:00, 05:00,
Tina Tuner – 19:00, 02:00,
Trzcina – 20:00, 21:00, 23:00, 06:00,
Techne – 21:00, 06:00,
Pol Rax – 22:00, 03:00.
18:00 – 02:00 – Świt Festiwal – tunning ciuchów
21:00 – 24:00 – Prezentacja Polskiej Młodej Grafiki

Od 18:00 – 23:00 Plac Biegańskiego
Świt Festiwal.
Pokazy i warsztaty breakdance i zośki prowadzone przez ludzi z grup: Maniac i Dexdo oraz zośkowy golf przy akompaniamencie b – boyów – grupa Illusion. Prowadzenie: Sanczo ze Stylowej Spółki Społem.

Od 18:00, III Al. NMP
Działania artystyczne Grupy Podest
Pokazy żonglerki, puszczania ogromnych baniek, chodzenia na szczudłach

od 19:00 Al. NMP 49
Łódzka Scena Pantomimy – Etiudy uliczne.

19:00 – 22:00 II Al. NMP
Poezję Ludmiły Marjańskiej, Jerzego Lieberta i Ks. Jana Twardowskiego czytają aktorzy Teatru From Poland: Wojtek Kowalski i Artur Dróżdż.

21:00 i 22.00 Miejska Galeria Sztuki – plac przed Galerią, Al. NMP 64
Demonologia, grande Mefisto z Aniołem Stróżem
Teatr Żywiołów Vertallen z Nysy – spektakl tancerzy ognia.

24:00 Ratusz, Plac Biegańskiego
Mydlane fajerwerki – pokaz z wieży Ratusza setek kolorowych baniek mydlanych puszczanych przy dźwiękach muzyki klasycznej.

Atrakcje:

20:00 – 23:00 Aleje Najświętszej Maryi Panny
Koncertowy Autobus Piętrowy
Koncert Kanału Audytywnego w dwupoziomowym, brytyjskim autobusie jeżdżącym Alejami Częstochowy.
Wróć do góry ⤻

4. Noc Kulturalna 2007

Program

KONCERTY

18:00 Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater” ul. Dąbrowskiego 1
Koncert kameralny „Duo Atma”: Dobrochna Banaszkiewicz – skrzypce, Hector Sanchez Fernandez (Hiszpania) – fortepian.

19:00 Filharmonia Częstochowska, sala koncertowa ul. Wilsona 16
Koncert muzyki klasycznej w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Zespołu Szkół Muzycznych im. M. J. Żebrowskiego
dyrygent Krzysztof Pośpiech.

19:00 Regionalny Ośrodek Kultury ul. Ogińskiego 13a
„Szklana harfa” – koncert muzyki granej na kieliszkach w wykonaniu Glass Duo.

20:00 Galeria Teatru from Poland Aleja Najświętszej Maryi Panny 2
„Częstochowska scena muzyczna” – Koncerty zespołów grających rock, rock – reggae, funk: Anima Liberti,
Vena Valey, 2.V.1, Post Funktum, 69, Raszewski – Łozowski.

20:00 Cafe Belg Aleja Najświętszej Maryi Panny 32
Koncert zespołu Liarman.

od 20:00Jazz Klub ASK Aleja Najświętszej Maryi Panny 61
Noc Bluesowa
– Koncert zespołu Terraplane z udziałem najlepszego harmonijkarza młodego pokolenia – Bartka Łęczyckiego.
– Koncert zespołu Second Hand, wyróżnionego podczas I Festiwalu Częstochowa Blue Blues.
– Otwarte Warsztaty Bluesowe. Prowadzenie: Bartek Łęczycki – harmonijka, Tadeusz Pocieszyński – jeden z najlepszych polskich gitarzystów bluesowych – gitara.
– Po koncertach całonocne jam session.

20:30 Restauracja Klimaty ul. Wieluńska 6
Koncert Zespołu „Funky Fruits”

21:00 Filharmonia Częstochowska, sala kameralnaul. Wilsona 16
Koncert jazzowy zespołów Edi Sanchez Quartet i Vitaliy Ivanov Quartet.

22:00 Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater” ul. Dąbrowskiego 1
Trio Orientalne Sakura – prezentacja muzyki japońskiej, chińskiej, koreańskiej i arabskiej.

22:00 Cafe Belg Aleja Najświętszej Maryi Panny 32
Koncert zespołu Ad Hoc Quartet.

00:30 Cafe Belg Aleja Najświętszej Maryi Panny 32
„Tribute to poety”.

1:00 Galeria Teatru from Poland Aleja Najświętszej Maryi Panny 2
Koncert finałowy zespołu Paprika Korps z Opola grającego heavy-reggae.

WYSTAWY

Od 16:00 Wszystkarnia ul.Nadrzeczna 9
„A to do czego?”, czyli skomplikowane przedmioty o prostym znaczeniu.

18:00 – 24:00 Muzeum Częstochowskie – Ratusz Plac Biegańskiego
– „Dzieje miasta Częstochowy od pradziejów do końca VIII wieku” – stała wystawa historyczna.
– „Zdrowie z afisza” – wystawa z Muzeum Farmacji w Warszawie. Krótka historia reklamy środków farmaceutycznych (ulotki, afisze, druki ulotne od XIX wieku poczynając).
– „Mikrokosmos krainy mchów. Księgozbiór botaniczny dra Tytusa Chałubińskiego” – wystawa ze zbiorów Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem.
– „Ostatni emisariusz Tadeusz Chciuk-Celt 1916-2001” – wystawa z Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego w Warszawie.
– „Polskie szkło współczesne artystyczne i użytkowe” – wystawa ze zbiorów Muzeum Miejskiego w Sosnowcu.
– „Inspiracje” – wystawa poplenerowa „Huty Częstochowa”
– „Kukliński” – wystawa fotografii Jana Kuklińskiego przygotowana wspólnie z redakcją „Życia Częstochowskiego”
– „Zbigniew Herbert. Apostoł w podróży służbowej” – wystawa plenerowa na Placu Biegańskiego

16:00 – 24:00 Biblioteka Publiczna im. dra Wł. Biegańskiego
Aleja Najświętszej Maryi Panny 22
„Moja rzeka” – wystawa prac plastycznych i fotografii wykonanych przez dzieci i młodzież w ramach konkursu ogłoszonego przez Stowarzyszenie “Przytulia”.

18:00 Galeria Teatru from Poland Aleja Najświętszej Maryi Panny 2
„TRASH THEATER” – instalacja Anity Grobelak oraz performance grupy S&B. Teatr ze śmieci, bezkarna zabawa ze ścinków konwencji i fragmentów stylistyk.

18:00 – 02:00 Miejska Galeria Sztuki Aleja Najświętszej Maryi Panny 64
– „Spectators” (Wierni kinomani) – instalacja plastyczna Elżbiety Chodorowskiej. Pod filarami – wejście do galerii.
– „Zagrożony świat” – wystawa malarstwa i rysunku Agnieszki Półroli – Koćwin. Sala Śląska
– „Dyplom 2007″ – Ogólnopolski Przegląd Prac Zespołów Szkół Plastycznych

18:00 Muzeum Częstochowskie – Pawilon Wystawowy Park im. St. Staszica
– 18:00 „Modlitewnik, książeczka, obrazek…historia druków dewocyjnych w Częstochowie” Opowieść Janusza Jadczyka i Krzysztofa Kubary w oparciu o wystawę nt. tradycji druków dewocyjnych w Częstochowie.
– „PRIMULUS 2007″ – wystawa pokonkursowa SARP. od. Częstochowa

18:00 – 24:00 Muzeum Częstochowskie – Dom Poezji Haliny Poświatowskiej
ul. Jasnogórska 23
– Wystawa stała poświęcona życiu i twórczości literackiej poetki.
19.00 – czytanie poezji Haliny Poświatowskiej w wykonaniu częstochowskich aktorów.
20.00 – spotkanie z prof. Elżbietą Hurnikową na temat twórczości poetki

18:00 – 24:00 Muzeum Częstochowskie – Muzeum Pielgrzymowania
Aleja Najświętszej Maryi Panny 47
– „Siedem spojrzeń na jedną rzeczywistość. Spotkanie pielgrzymek” wystawa fotograficzna zorganizowana w ramach projektu „Coesima”.
– „Nabytki Muzeum Częstochowskiego” – malarstwo Jerzego Dudy-Gracza i Mariana Michalika oraz prezentacja jednego z najstarszych obrazów z kolekcji Muzeum Częstochowskiego „Matka Boska z dzieciątkiem”

18:00 – 24:00 Muzeum Częstochowskie – Galeria Malarstwa i Rzeźby
ul. Katedralna 8
– „Sztuka okresu Młodej Polski”.
– „Sztuka Częstochowy XIX i 1. połowy XX wieku”.
– „Historia porcelany chińskiej od X w. do czasów współczesnych”.
19:00 „Sztuka awangardowa i nowoczesna” – wykład Katarzyny Sucharkiewicz.
20:00 Kultura i tradycja Chin – spotkanie z przedstawicielami Polsko-Chińskiej Fundacji Promocji Kultury i Sztuki Dong-Feng.

18:00 – 24:00 Muzeum Częstochowskie – Zagroda Włościańska Park im. St. Staszica
– „Tajemniczy świat fajek” – wystawa ze zbiorów Muzeum Vysočiny Treibiči (Republika Czeska).

18:00 Pub Rue de Foch ul. Focha 10
– „Wspomnienia z przeszłości” – wystawa malarstwa Jolanty Winiszewskiej.

21:00 – 24:00 Regionalny Ośrodek Kultury ul. Ogińskiego 13a
– „Tajemnice ciała” – wystawa fotografii Vlado Bacy (Słowacja).

21:30 Klub C4 Aleja Najświętszej Maryi Panny 3
– „Metamorphosis” – wystawa prac graficznych Jakuba Ciniewskiego.

22:00 Klub Rura Aleja Najświętszej Maryi Panny 38
– Wystawa zdjęć z imprez muzycznych. Częstochowscy fotografowie: Karol Maślanka, Grzegorz Misiak, Piotr Kierat próbują uchwycić emocje towarzyszące zabawie, tańcu czy refleksji w towarzystwie muzyki.

SPEKTAKLE

18:00 Aleja Najświętszej Maryi Panny
Parada Teatru Makata z Warszawy.

19:00 II Aleja Najświętszej Maryi Panny
„Motyl. Inspiracje Biblijne” spektakl Teatru Adama Walnego z Poznania składający się z cyklu obrazów – etiud sztuki lalkarskiej.

20:00 Skwer Solidarności przy fontannie między ul. Śląską, Waszyngtona i Nowowiejskiego
„One trzy…” spektakl grupy teatralnej Młodzieżowego Domu Kultury.

20:30 Zakłady Przemysłu Zapałczanego S.A ul. Ogrodowa 68
„Filipski/Kowalski – wersja kolejna” spektakl Teatru From Poland z Częstochowy.

21:00 Plac Biegańskiego
„Wesele” spektakl uliczny Teatru Makata z Warszawy.

22:00 Teatr im. A. Mickiewicza – podwórko
Dąbrowskiego 14 (wejście od ul. Jasnogórskiej, koło Teatru i Deutsche Banku)
„Wariacje bernhardowskie” – przedpremierowa próba spektaklu Przemysława Fiugajskiego.

FILM

20:30 Ośrodek Kultury Filmowej Aleja Najświętszej Maryi Panny 64
„Spacer po Częstochowie” – po projekcji spotkanie z twórcami – aktorami Agatą Ochotą – Hutyrą i Piotrem Machalicą, scenarzystą Marianem Rawinisem, autorem muzyki Marcinem Pospieszalskim i producentem Krzysztofem Kasprzykiem.

21:30 Dziedziniec Instytutu Plastyki Akademii im. Jana Długosza ul. Dąbrowskiego 14 (wejście od ul. Jasnogórskiej, koło Teatru i Deutsche Banku)
– Pokaz studenckich etiud filmowych – klasycznego wideo, teledysków i animacji – powstałych w Zakładzie Komunikacji Wizualnej Wydziału Wychowania Artystycznego AJD. Produkcje uczestniczyły w Studenckim Festiwalu Multimedialnej Sztuki Wszelakiej organizowanym przez dr Ewę Kozłowską. Tytuły filmów: „Pan Strobo”, „Tara Fuki Pada”, „Kroniki księdza Krzysztofa”, „Godzilla in the City of Great Tower”, „Oszołomy”, „Patrz – królik”, „Patrz – pies”, „Reklama”, „Demony”, „Dzień dobry Częstochowo”, „Hiob”, „Imago”, „Wywiad z Krzysztofem K. Malewiczem”, „Maska”, „Plaga”, „Zardzewiaki”.

22:00 – 02:00 Kino plenerowe Plac Biegańskiego
Pokaz czarno – białych filmów i starych kronik filmowych.

22:30 Ośrodek Kultury Filmowej Aleja Najświętszej Maryi Panny 64
– „Wokół sztuki”. Nocny maraton filmowy: „Modigliani: pasja Tworzenia” reż. Mick Davis oraz „Klimt” reż. Raoul Ruiz.

22:30 Ekran przed Miejską Galerią Sztuki
– Amerykański film reklamowy 2005 – 2006.

LITERATURA

19:00 Cafe Belg Aleja Najświętszej Maryi Panny 32
– „Słynny i świetny”. Spotkanie z poetą Andrzejem Sosnowskim prowadzą Tomasz Jamroziński i Tomasz Szewczyk.

19:00 Dom Poezji Haliny Poświatowskiej ul. Jasnogórska 23
– Czytanie poezji Haliny Poświatowskiej w wykonaniu częstochowskich aktorów.

20:00 Dom Poezji Haliny Poświatowskiej ul. Jasnogórska 23
Czytanie poezji Haliny Poświatowskiej w wykonaniu Zofii Kucówny.

20:00, 21:00, 22:00 Biblioteka Publiczna im. dr Wł. Biegańskiego
aleja Najświętszej Maryi Panny 22
– „Tu mieszka poezja” – zdarzenia poetyckie – wiersze Ludmiły Marjańskiej, Mariana Hemara i Ryszarda Kapuścińskiego prezentuje aktor Antoni Rot.

22:00 Restauracja Japońska EDO ul. Kopernika 22
– Wieczór poezji japońskiej. Prezentacja tekstów: Bogdan Wąchała.

1:30 Klub Carpe Diem Aleja Najświętszej Maryi Panny 29
– Wieczór poetycko – surrealistyczny w wykonaniu wrocławskiej grupy „Rita Baum” oraz Kapeli podwórkowej.

CIEKAWE PROPOZYCJE

16:00 Galeria Groovy ul. Jasnogórska 38
– „Fotoedukacja” – otwarty konkurs fotograficzny z sesją zdjęciowa. Zgłoszenia w Galerii lub telefonicznie 606301906.

18:00 II Aleja Najświętszej Maryi Panny
-Pokazy szczudlarskie.

18:00 – 6:00 Scena klubu „Carpe Diem” Aleja Najświętszej Maryi Panny 29
„WYPODWÓRKOWANIE”
18:00 FAKT OFF – urban legend conspiracy. Warsztaty oraz otwarty pokaz tworzenia street artu (graffiti, murale).
Grupy: Variora toye100, Stypka i Gawron.
19:30 Wy. w dobrej wierze – koncert zespołu
21:00 The car is on fire – koncert zespołu
22:30 „Seligia, czyli 7 grzechów głównych” – spektakl teatru Klinika Lalek wraz z muzyką graną na żywo przez zespół Graal (A. Gralak, B. Duży, A. Korecki, W. Kiniorski, M. Pospieszalski,T. Leś,P. Borowiecki, A. Stodolski).
00:00 Mitch & Mitch – koncert zespołu
1:00 Teatr Materiały Ogniotrwałe – show z użyciem świateł UV do muzyki elektronicznej.
1:30 Rise! Up sound system (Kingman selecta, Golden Hen, Ragga Rychu, Familiman) oraz Rainbow Hi-Fi sound system (Jahdas selecta, Mr. Mikael).
20:00 – 24.00
Podróż EMKĄ
– zabytkowym tramwajem z muzyką na żywo

23:00 za Miejską Galerią Sztuki Al. Najświętszej Maryi Panny 64 z tyłu budynku MGS (bliżej ul. Racławickiej)
– „Ekspresja Światła i Ognia” – widowisko neon show Teatru Tancerzy Ognia YOMA z Legnicy.

24:00 Deptak nad Wartą ul. Mirowska
„Noc Świętojańska” – widowisko obrzędowe Zespołu Pieśni i Tańca Częstochowa.

IMPREZY KLUBOWE

16:00 – 06:00 Mr.Boston, ul. Lelewela 2
16:00, 17:00, 18:00, 19:00, 20:00 Bloki szkoleniowe na temat drinków standardowych.
20:00 – 06:00 SHOT TIME, czyli zabawa nie tylko dla strzelców wyborowych, ale w iście amerykańskim stylu.

20:00 Pub Oslo ul. Korczaka 14
Slajd show fotografii koncertowych oraz z poprzednich Nocy Kulturalnych autorstwa Piotra Krasa.

20:00 – 04.00 Cafe Skrzynka ul. Dąbrowskiego 1
Wieczór z muzyką hawajską.

20:00 Restauracja Bavarianhaus al. Wolności 19
Pokaz warzenia piwa domowego.

21:00 Pub Zebrano Aleja Najświętszej Maryi Panny 53 (dziedziniec)
„Clubbing PRL-u, czyli house music kontra disco and funk”.

21:30 Klub C4 Aleja Najświętszej Maryi Panny 3
Natasza & Oscarsix (PE!Music/Uniform Rec/I love deep). Występ dj’ów i producentów tworzących ambitną muzykę elektroniczną (deep house, jackin’ house, Chicago house). Wizualizacje: vj Debst. Ponadto performance grupy bębniarskiej Kadan i zaproszonych muzyków oraz wystawa grafik.

22:00 Klub Rura Aleja Najświętszej Maryi Panny 38
Cube aka Symbiosis (Unikat/ Existence/ Pure Substance/ Soundrevolt),
Ex-Or aka Thomas Langner (Unikat/ Existence/ Pure Substance/ Proton),
Petter von Coil (BEats Friendly/Das Erste Dance). Występ trzech dj’ów i producentów grających ambitną elektroniczną muzykę, będącą fuzją elektro, tech-housu oraz minimalu. Wizualizacje: vj Gibek. Ponadto wystawa zdjęć z imprez muzycznych.

02:30 Teatr from Poland Aleja Najświętszej Maryi Panny 2
„Positiva’ Vibe” – impreza taneczna z muzyką reggae i pochodnymi. Selekcja DJ Cherry.

IMPREZY DLA DZIECI

16:00 – 19:00
Skwer Solidarności
przy fontannie między ulicami Śląską, Waszyngtona, Nowowiejskiego „Bajkowy plener rodzinny” – teksty literackie w wykonaniu aktora Teatru im. A. Mickiewicza Antoniego Rota inspiracją dla wspólnych działań plastycznych dzieci, rodziców, dziadków, itd. pod opieką artysty malarza Mariana Panka.

18:00 Filharmonia Częstochowska, sala koncertowa ul. Wilsona 16
Koncert w wykonaniu grupy 70 – ciu młodych skrzypków ze szkoły Suzuki.

18:00 – 21:00 Miejska Galeria Sztuki, Aleja Najświętszej Maryi Panny 64
„Baśniołki” – otwarte warsztaty plastyczne dla dzieci. Zabawę w plenerze prowadzi Edyta Cieślik – Moczek oraz studenci III roku edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych Akademii im. Jana Długosza.

DODATKOWE ATRAKCJE 4. NOCY KULTURALNEJ

od 16.00 do 22.00 AKADEMIA IM. JANA DŁUGOSZA
Planetarium Akademii im. Jana Długosza oraz Sekcja Astronomiczna Częstochowskiego Towarzystwa Naukowego zapraszają na Noc Kulturalną „pod gwiazdami”.
Planetarium oferuje 7 darmowych seansów astronomicznych.
Odbędą się one w sobotę 16 czerwca 2007 w godzinach: 16.00, 17.00, 18.00, 19.00, 20.00, 21.00 i 22.00
Wróć do góry ⤻

5. Noc Kulturalna 2008

Program

MUZYKA

18:00 Regionalny Ośrodek Kultury, ul. Ogińskiego 13a
koncert muzyki hiszpańskiej – zespół Viva Flamenco

od 18:00 Szafa Gra, Al. NMP 37
koncert zespołu Liarman
koncert zespołu Break Maszyna
koncert zespołu Sumaluche

19:00 Filharmonia Częstochowska – sala koncertowa, ul. Wilsona 16
Wieczór w szkocką kratę
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej pod batutą Joanny Piaścik i Jakuba Chrenowicza
zespół Częstochowa Pipes and Drums

od 19:00 Klub Muzyczny TRAMWAJ, Al. Niepodległości 11
Alternative Tour of Tramwaj
koncerty zespołów: Defloracja, Radical Garaża, Simply Emotion, Noise Dicks, Vena Valley, Yellow Tree
rockoteka – DJ Orkus

od 20:00 Klub Jazzowy Paradoks, ul. Wilsona 16
koncert zespołu Freeman (20:00)
koncert zespołu The Hard Rocket (22:00)

od 20:00 Trauma Pub, Al. NMP 43
koncert zespołu Rise Up
koncert JABBADUB
koncert zespołu Natural Traszysz

od 20:00 Muzyczne Podwórko, Al. NMP 29
Problematic Orchestra – suburbia of funk muzyczny set
koncert zespołu Elephant Stone ( 21:30)
koncert trio Waglewski – Fisz – Emade (23:00)
koncert zespołu Jarex & Pankracy Band (01.00)
Pankracy Soundsystem ( 02:30)

20:00 – 3.00 Galeria Teatr From Poland, Al. NMP 2
Muzyczny Przekładaniec
gwiazda wieczoru – Cała Góra Barwinków (1:30)

od 20:30 Klub Muzyczny „Dzikie Wino”, ul. Jasnogórska 13
koncerty zespołów Ebola Cereal i Mouga
After Party – rockoteka (23:30)

21:00 Jazz Klub ASK, Al. NMP 61
Gitarowe spotkania z bluesem ( koncert)

21:00 Cafe Belg, Al. NMP 32
Noc Elektroniki: Nejmano Projekt – Noise Ambient, Minoo – Jazz Ambient, Eta Carinae, Johnny Brooklyn – Indie Electro

21:00 Pub Zebrano, Al. NMP 53 (dziedziniec)
Clubbing PRL-u, czyli house music kontra disco and funk vol. IV

22:00 Muzeum Częstochowskie – Ratusz
Koncert kameralny
skrzypce – Ondrej Janoska (Słowacja) – stypendysta Centrum Herberta von Karajana w Wiedniu
fortepian – Jeanne Mikitka (Austria)

22:00 Klub Rura, Al. NMP 38
DJ Maja
Bad Community

od 22:00 Muzeum Pielgrzymowania – balkon, Al. NMP 47
Arie z oper i operetek
Michał Masłoń – tenor (22:00)
Angelina Roch – alt (23:00)
Małgorzata Stańczyk – sopran (24:00)

24:00 Kościół Ewangelicko-Augsburski, ul. Śląska 20
koncert zespołu MISTIC

WYSTAWY

10:00 – 21:00 Galeria Teatr from Poland, Al. NMP 2
Noc Tysiąca Jeden Fot – plenerowe działanie w przestrzeni miejskiej – wystawa fotografii ze wszystkich edycji Nocy Kulturalnej

16:00 – 24:00 Biblioteka Publiczna im. dra Wł. Biegańskiego, Al. NMP 22
Opowieści z Narnii i Tajemniczy ogród – wystawa prac dzieci uczestniczących w rodzinnych plenerach malarskich w czasie 3. i 4. Nocy Kulturalnej

17:00 Restauracja EDO, ul. Kopernika 22
wystawa linorytu kolorystycznego Ryszarda Czopa

17:00 – 1:00 Miejska Galeria Sztuki, Al. NMP 64
wernisaż wystawy Kino. Sztuka (17:00)
Powrót Wiernych kinomanów – instalacja plastyczna Elżbiety Chodorowskiej (18:00 – 1:00)

18:00 – 24:00 Muzeum Częstochowskie – Ratusz, Plac Biegańskiego
Gabinet Wybitnych Częstochowian – otwarcie wystawy poświęconej żużlowcowi Bronisławowi Idzikowskiemu, pt.: Bronka Idzikowskiego przerwany wyścig. Otwarcie wystawy połączone ze spotkaniem z Markiem Soczykiem, współautorem wystawy (20:00)
Dzieje miasta Częstochowy – stała wystawa historyczna
W świecie dawnych żaglowców – otwarcie wystawy z Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni (21:00)
„HI-TECH ART’ 2008”, Sztuka Zaawansowanych Technologii
– wystawa przygotowana w ramach obchodów Dnia Hutnika – ISD Huta Częstochowa

18:00 – 24:00 Muzeum Częstochowskie – Pawilon Wystawowy, Park Stanisława Staszica
Indonezja, przyroda i ludzie – wystawa ze zbiorów Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu
Twórczość Stanisława i Wojciecha Barylskich – wystawa ze zbiorów własnych i wypożyczonych od osób prywatnych
Z pracowni pomorskich twórców ludowych – wystawa ze zbiorów Muzeum Zachodnio-Kaszubskiego w Bytowie

18:00 – 24:00 Muzeum Częstochowskie – Muzeum Górnictwa Rud Żelaza, Park Stanisława Staszica
wystawa stała poświęcona historii górnictwa rud żelaza w Częstochowie

18:00 – 24:00 Muzeum Częstochowskie – Muzeum Pielgrzymowania, Al. NMP 47
Pielgrzymki i sanktuaria na dawnej pocztówce – kolekcja prof. Antoniego Jackowskiego
Medalik, książeczka, obrazek… historia dewocyjna Częstochowy
wystawa fotograficzna Zbigniewa Burdy
150-lecie objawień w Lourdes (17:00)
1966 – Milenium kontra1000-lecie – wystawa z IPN, od. w Katowicach
Częstochowa wśród Europejskich Ośrodków Pielgrzymkowych
wystawa jubileuszowa Poczty Polskiej

18:00 – 24:00 Muzeum Częstochowskie – Galeria Malarstwa i Rzeźby XIX i XX w., ul. Katedralna 8
spotkanie z Piotrem Krasnym przedstawicielem Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie nt. (18:00)
Sztuka okresu Młodej Polski – wystawa stała
Sztuka Częstochowy XIX i 1. połowy XX wieku – wystawa stała
Polska sztuka nowoczesna i awangardowa – wystawa stała
Malarstwo Stanisława Rodzińskiego – wystawa czasowa

18:00 – 24:00 Muzeum Częstochowskie – Zagroda Włościańska, Park Stanisława Staszica
Kultura ludowa okolic Częstochowy – wystawa ze zbiorów Muzeum Częstochowskiego
Kolekcja lalek Stanisławy Sowińskiej w stylizowanych strojach historycznych i ludowych

18:00 Galeria Groovy, Al. NMP 53
wernisaż wystawy fotografii Karoliny Lebert

19:00 Cukiernia A. Blikle, Al. NMP 47
międzynarodowa wystawa fotografii

19:00 Galeria Teatr From Poland, Al. NMP 2
OKO W OKO – 21 najlepszych zdjęć z Nocy Kulturalnych – otwarcie wystawy

19:00 Galeria Kredyt 0%, ul. Krakowska 11/8
golc&menc – instalacja Pauliny Menc i Katarzyny Golc

20:00 – 24:00 Regionalny Ośrodek Kultury, ul. Ogińskiego 13a
The Hermitage/ Pustelnia – wystawa fotografii Mateusza Torbusa

23:00 – 1:00 podwórko Galerii Teatr From Poland, Al. NMP 2
Struktura Natury – instalacja rzeźbiarska w układzie fire show

TEATR

18:00 Plac Biegańskiego
Power of Love –happening Teatru From Poland i Teatru Którego Być Nie Powinno

21:00 – 24:00 Aleja Najświętszej Maryi Panny
pokazy szczudlarskie i żonglerskie – Teatr Dwoje

21:00 Teatr im. A. Mickiewicza – podwórko, Dąbrowskiego 14 (wejście od ul. Jasnogórskiej, koło Teatru i Deutsche Banku)
Pierwszy raz – przedpremierowa próba spektaklu w reż. Tomasza Mana

22:00 III Aleja Najświętszej Maryi Panny
Sytuacja Komercyjna – spektakl Grupy Teatralnej Kolektyw

24:00 Klub Jazzowy Paradoks,ul. Wilsona 16
występ grupy teatralnej Mail Aimee

FILM

21:00 Ekran przed Miejską Galerią Sztuki, Al. NMP 64
Nocka Dobranocka – projekcja popularnych dobranocek

22:30 – 1:00 Ośrodek Kultury Filmowej, Al. NMP 64
Noc z Chaplinem – projekcja odnowionych wersji filmów z historii kina : „Brzdąc” i „Dyktator”

LITERATURA

18:00 – 24:00 Muzeum Częstochowskie –Dom Poezji Haliny Poświatowskiej, ul. Jasnogórska 23
wystawa stała poświęcona życiu i twórczości literackiej poetki
czytanie poezji Haliny Poświatowskiej w wykonaniu aktorów

CIEKAWE PROPOZYCJE

od 10:00 Klub Muzyczny „Dzikie Wino”, ul. Jasnogórska 13
Dzień Komiksu
mini giełda komiksu
konkurs wiedzy o komiksie (12:00-19:00)
sentymentalna podróż – komiksy TM SEMIC – prowadzi Motyl (14:00)
spotkanie z Pawłem Timofiejukiem (16:00)
spotkanie z Jerzym Szyłakiem (18:00)
konkurs na najlepszą treść komiksu

15:00 II Aleja Najświętszej Maryi Panny
warsztaty Street Art’u

20:00 Pałac Ślubów, ul. Focha 19/21
Papierowy Recykling – pokaz mody papierowej
koncert orkiestry Zespołu Szkół Muzycznych im. M. J. Żebrowskiego pod dyrekcją Krzysztofa Pośpiecha

20:00 Restauracja Bavarianhaus, Al. Wolności 19
Pokaz warzenia piwa domowego

22:00 Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater”, ul. Dąbrowskiego 1
Noc Kabaretowa
STENDapKOMEDY – Kabaret From Poland (22:00)
Kabaret Klinkiernia z Będzina (23:30)
Kabaret Młodych Panów (1:00)

23:00 Restauracja EDO, ul. Kopernika 22
pokaz japońskiej sztuki kulinarnej – Mata Haraguchi

IMPREZY DLA DZIECI

11:00 – 14:00 Galeria Teatr From Poland, Al. NMP 2
warsztaty cyrkowo-żonglerskie dla dzieci i młodzieży – Teatr Tancerzy Ognia SERAFINI

12:00 – 16:00 Galeria Teatr From Poland, Al. NMP 2
Malarstwo emocji. Żywioły: ziemia, woda, ogień, wiatr – warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży

16:00 – 19:00 Skwer Solidarności przy fontannie między ulicami Śląską, Waszyngtona, Nowowiejskiego
Jaś i Małgosia – malarski plener rodzinny inspirowany tekstami literackimi czytanymi przez Antoniego Rota, aktora Teatru im. A. Mickiewicza przy współpracy ze studentami Plastycznej Edukacji Artystycznej AJD pod opieką dr Edyty Cieślik-Moczek
Garncarze z Garnka – warsztaty i wystawa prac ceramicznych

17:00 – 19:30 Miejska Galeria Sztuki, Al. NMP 64 – pod filarami
Kadry i obrazki- otwarte warsztaty plastyczne dla dzieci nawiązujące do sztuki filmowej –prowadzenie dr Edyta Cieślik-Moczek i studenci edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych AJD

18:30 – 1:00 Miejska Galeria Sztuki, Al. NMP 64 – Sala Śląska
W kostiumie – zabawa dla dzieci i dorosłych w przebieranie się w kostiumy teatralne i filmowej
Wróć do góry ⤻

6. Noc Kulturalna 2009

Program

MUZYKA

18:00 Filharmonia Częstochowska – sala koncertowa, ul. Wilsona 16
Koncert „Przeboje musicalowe”
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej
Jerzy Salwarowski – dyrygent

18:00 – 3:00 Galeria Teatr from Poland, Al. NMP 2
Against Prejudice – muzyka przeciwko uprzedzeniom
koncerty zespołów: Jednostka Wsparcia, Opodatkowanie Powietrza, The Quillon, Blind Mind, Mental Terror, 8 of Clubs, Dirty Chili Czyści, Niceness, Nosie Dicks, Radical Garaża, Mat&Mat, Leniwiec, Szam-Sambateck, Rise Up!

19:00 Regionalny Ośrodek Kultury, ul. Ogińskiego 13a
„Etno Show” – koncert Sambora Dudzińskiego

19:30 IV L.O im. H. Sienkiewicza, Al. NMP 56
Ballady jazzowe śpiewa Paulina Makles

20:00 Filharmonia Częstochowska – sala koncertowa, ul. Wilsona 16
Taperka zespołu Rh+ do filmu „Pancernik Potiomkin” (1925r.), reż. Siergiej Eisenstein

20:00 Coffeeart, ul. Kilińskiego 5
„Pospieszalscy” – koncert jazzowy Marcina, Mikołaja, Nikodema, Szczepana i Łukasza

20:00 Klub Restauracja Nowoteka, ul. Kopernika 16/18
„Guitar Meeting” – 120-te urodziny sklepu muzycznego „Malko”
koncerty gitarowe, muzyczne improwizacje, konkursy
śniadanie kulturalne o 3:00 rano

20:00 Pub Zebrano, Al. NMP 53
Clubbing PRL-u, czyli house music kontra disco funk

20:00 – 4:00 Trauma Pub, Al. NMP 43
Przegląd zespołów częstochowskich
koncerty zespołów: Elektorat, St.City Surfers, Krzyż Kross, The Potters, Elephant Stone

20:00 – 5:00 Cafe Belg, Al. NMP 32
Fusion Night
recital Krzysztofa Dryndy
koncert kwartetu „Electric Often Hides”
impreza taneczna – DJ Deszczu Strugi
after party – DJ Johny Brooklyn

20:30 Klub Jazzowy Paradoks, ul. Wilsona 16
Koncert zespołu „Eclectic Electric Band”

20:30 Hormon Café, Al. Wolności 2/4 lok. 2a/2b
Dancefloor jazz
Tandem Dj-ski „Piękni chłopcy” z Krakowa oraz Vitaliy Ivanov (saksofon)

21:00 Klub Muzyczny „ASK”, Al. NMP 61
Koncert jazzowy: „Borys Janczarski Quartet”

21:00 Klub Rura, Al. NMP 38
„Zjawisko kultura & muzyka”
imprezę poprowadzą: Glasse, Mikobene, Fussion F, Simon S.

21:00 i 23:00 Restauracja EDO, ul. Kopernika 22
Romans z tradycją japońską w wykonaniu duetu IN’ YOU w składzie: Dagmara Białek i Urszula Jach

21:00 Muzeum Pielgrzymowania, Al. NMP 47
Koncert balkonowy: muzyka hiszpańska
Karolina Sambor-Kobiałka – sopran
Andrzej Saks – gitara

21:30 Restauracja Maska, Al. NMP 71
„Dulcis amore” – koncert zespołu muzyki dawnej „Scandicus”, średniowieczne utwory taneczne, występ pantomimy teatru „HoM”

WYSTAWY

16:00 – 24:00 Biblioteka Publiczna im. dr. Wł. Biegańskiego, Al. NMP 22
„Jaś i Małgosia” – wystawa prac plastycznych uczestników Rodzinnego Pleneru Malarskiego 5. Nocy Kulturalnej

17:00 Galeria Teatr from Poland, Al. NMP 2
„Miasto nocą” – wernisaż wystawy fotografii

18:00 – 24:00 Miejska Galeria Sztuki, Al. NMP 64
„Bestiarium Józefa Wilkonia” – ilustracja, grafika, rzeźba
„Kardynał de Guevara idzie do nieba” – malarstwo Mirka Sikorskiego

18:00 – 24:00 Muzeum Częstochowskie
Ratusz, Plac Biegańskiego
Dzieje Miasta Częstochowy
Spacer po dawnej i współczesnej Częstochowie – stare i nowe fotografie
Niezwykła zwykłość – wystawa poświęcona Ludmile Marjańskiej
Częstochowianie. Mieszkańcy miasta na fotografii w latach 1845-1918”
Historia Straży Pożarnej
Galeria Malarstwa i Rzeźby, ul. Katedralna 8
Sztuka okresu Młodej Polski
Polska sztuka nowoczesna i awangardowa
Sztuka Częstochowy XIX i I poł. XX wieku
Urodziłem się w Częstochowie– kolekcja obrazów Jerzego Dudy-Gracza
Primulus 2009 – pokonkursowa wystawa projektów architektonicznych
Muzeum Pielgrzymowania, Al. NMP 47
Częstochowa wśród europejskich ośrodków pielgrzymkowych
1966 – Milenium kontra 1000-lecie
Pielgrzymki i sanktuaria na dawnej pocztówce
Lourdes 150-lecie objawień
Słowo, droga, modlitwa – wystawa ikon
30 lat od Pierwszej Pielgrzymki Jana Pawła II do Polski
Pawilon Etnograficzny, Park im. Stanisława Staszica
Ludowe rzemiosło użytkowe i artystyczne
Pawilon Wystawowy, Park im. Stanisława Staszica
Sztuka Młodej Polski. Młoda Polska sztuka, Dom sztuki wczoraj i dziś – 1909 i 2009
Ekspozycja poświęcona obchodom 100-lecia wystawy Przemysłu i Rolnictwa 1909 r.
Muzeum Górnictwa Rud Żelaza, Park im. Stanisława Staszica
Stała wystawa prezentująca historię rud żelaza
Zagroda Włościańska, Park im. Stanisława Staszica
Kultura ludowa okolic Częstochowy
Koziegłowy – zapomniany ośrodek twórczości rękodzielniczej
Dom Poezji – Muzeum Haliny Poświatowskiej, ul. Jasnogórska 23
Stała ekspozycja poświęcona życiu i twórczości poetki

19:00 – 20:00 Muzeum Częstochowskie – oprowadzanie po ekspozycjach przez autorów wystaw
Galeria Malarstwa i Rzeźby, ul. Katedralna 8
Sztuka okresu Młodej Polski
Pawilon Etnograficzny, Park im. Stanisława Staszica
Ludowe rzemiosło użytkowe i artystyczne
Pawilon Wystawowy, Park im. Stanisława Staszica
Sztuka Młodej Polski. Młoda Polska sztuka, Dom sztuki wczoraj i dziś – 1909 i 2009
Muzeum Górnictwa Rud Żelaza, Park im. Stanisława Staszica
Stała wystawa prezentująca historię rud żelaza

19:30 Filharmonia Częstochowska, ul. Wilsona 16
„Wiadomości/News” – wystawa fotografii Grzegorza Szymy

19:00 Coffeeart, ul. Kilińskiego 5
wernisaż wystawy Anny Kołkiewicz-Jędrzejczak (portrety),
Mariusza Brzezińskiego (wydruki cyfrowe projektów monet) i
Artura Brzezińskiego (logotypy, identyfikacje wizualne, i projekty scenograficzne)

19:00 Kwiaciarnia Tajemniczy Ogród, ul. Wieluńska 9
„Zielono mi” – wystawa fotografii Magdy Kmieć-Zalewskiej

21:00 – 24:00 Regionalny Ośrodek Kultury, ul. Ogińskiego 13a
„Wenezuela codzienna” – wystawa fotografii Aarona Sosa

TEATR I FILM

19:00 Plac Biegańskiego
„Persona” – spektakl plenerowy Teatru from Poland

20:00 Klub „Politechnik”, Al. Armii Krajowej 23/25
„Promocja” – spektakl Teatru Tańca Włodzimierza Kucy

21:00 Klub Muzyczny „Dzikie Wino”, ul. Jasnogórska 13
„Wprawka” – monodram Michała Hupy – Teatr Autorski Blee, reż. Piotr Nita

22:00 Teatr im. A. Mickiewicza, ul. Kilińskiego 16
„Trzy siostry” – spektakl wg Antoniego Czechowa, reż. Julia Wernio

22:30 Ośrodek Kultury Filmowej, Al. NMP 64
„Strachy nocą” – maraton filmowy
„Sierociniec”, prod. Meksyk/Hiszpania 2007, reż. J. A. Bayona
„[REC]”, prod. Hiszpania 2007, reż. J. Balaquero

LITERATURA

18:00 Muzeum Częstochowskie – Ratusz, Plac Biegańskiego
„Niezwykła zwykłość” – spotkanie z Marią Nasińską na wystawie poświęconej Ludmile Marjańskiej

20:00 Muzeum Częstochowskie – Dom Poezji Haliny Poświatowskiej, ul. Jasnogórska 23
„Wieczór poetek” – spotkanie z częstochowskimi poetkami: Beatą Brodowicz-Szymanek, Agatą Polak, Elżbietą Jeziorowską-Wróbel

21:00 – 24:00 Biblioteka Publiczna im. dr. Wł. Biegańskiego, Al. NMP 22
„Czytać każdy może” – głośne czytanie powieści Mariana Rawinisa „Martwa natura z księżycem”

CIEKAWE PROPOZYCJE

od 12:00 Klub Muzyczny „Dzikie Wino”, ul. Jasnogórska 13
Dzień Komiksu
konkurs wiedzy o komiksie (12:00-19:00)
spotkanie z Pawłem Timofiejukiem (ewolucja rynku komiksowego – 13:00)
spotkanie z Adamem Ruskiem (historia komiksu przed II wojną światową – 15:00)
prezentacja prac Radka Bolkowskiego (17:00)
koncert zespołów: Slasher (20:00) i Simple Emotion (22:00)

12:00 – 18:00 Plac Biegańskiego, przed Ratuszem
Free Art Fest – Grupa Monstfur maluje „rekordowego” IKARUSA
pokaz sztuki garncarskiej Marcina Haładusa

18:00 – 21:00 III Al. NMP
Występ kataryniarza

18:00 Hipnoza, ul. Kościuszki 14/17
„Piracka wyspa skarbów”
poszukiwanie skarbów
koncerty zespołów Drake i Nokrei

19:30 Bawarska Pijalnia Piwa „Bavarianhaus”, ul. Wolności 19
Towarzystwo Promocji Kultury Piwa – Bractwo Piwne
pokaz warzenia piwa domowym sposobem
konkursy o tematyce piwnej

20:00 Boston Pub, ul. Lelewela 2
Al Capone Night
muzyka w stylu lat dwudziestych
projekcje filmów
gry: ruletka, Black Jack, poker, texas

20:00 – 23:00 Miejska Galeria Sztuki, Al. NMP 64
„Parcie na szkło” – happening artystyczny ®ybak skrzypie© ™

20:00 – 24:00 Planetarium Instytutu Fizyki AJD, Al. Armii Krajowej 13/15
„Bliżej gwiazd” – pokazy nieba co godzinę

20:00 – 4:00 Restauracja PAN-WU, Al. NMP 28
Czasem Pismo Zero & Zyg Zag Night
koncert zespołów: Rażeni Piorunem (20:00) i Ptaszyska (21:30)
impreza klubowa Zero Night – wizualizacje: VJ Pan Opticum (23:00)

21:00 – 3:00 OPK „Gaude Mater”, ul. Dąbrowskiego 1
Noche Cubana
koncert zespołu Son de Cuba (21:00)
pokaz salsy – Studio Tańca i Ruchu „Impact” (23:00)
„Los Polacos” – reportaż Anny Plaszczyk i Macieja Lubczańskiego (24:00)
Pokaz filmu „Buena Vista Social Club” (1999), reż. Wim Wenders (1:00)

21:15 Przy fontannie przed Filharmonią Częstochowską
„Alef” – widowisko fire show Teatru Tancerzy Ognia „Serafini”

IMPREZY DLA DZIECI

12:00 – 17:00 III Aleja Najświętszej Maryi Panny
Planszówki – zabawa dla wszystkich!
prezentacja gier planszowych dla dzieci i młodzieży Wydawnictwa Egmont

13:30 – 15:00 Skwer Solidarności przy fontannie
„Teatralne igraszki” – akcja parateatralna z elementami kuglarstwa, muzyki i plastyki

16:00 – 18:00 Skwer Solidarności przy fontannie
Rodzinny Plener Malarski ph. „Koziołek Matołek i różne zwierzęta”
Prowadzący: Antoni Rot, Tadeusz Rzeźnik

18:00 – 21:00 Miejska Galeria Sztuki, Al. NMP 64
Japonia w pigułce
„Dzieci Suzuki” – koncert
Częstochowski Klub Polskiego Centrum Origami – warsztaty dla dzieci
kwiaciarnia „Avangarde” – pokaz układania ikebany
NIPPON – wypisywanie imion po japońsku
Wystawa drzewek bonsai
Degustacja sushi, nauka posługiwania się pałeczkami
Pokaz Aikido
Projekcje filmów o Japonii
Wróć do góry ⤻

7. Noc Kulturalna 2010

Program

MUZYKA

18:00-3:00 Carpe Diem Klub, Al. NMP 29
Muzyczne Podwórko – plenerowe koncerty zespołów:
Elephant Stone (18:00)
PCTV (19:00)
Bajzel (20:00)
POGODNO (22:00)
sound systemy od godz. 24:00

19:00-21:00 Muzeum Częstochowskie – Ratusz, Al. NMP 45
Chopin – Ratusz – Zagórski

19:00 i 21:30 Muzeum Pielgrzymowania, Al. NMP 47
Koncerty balkonowe: „Musicalowa Noc” w wykonaniu Marzeny Konowalskiej oraz prezentacja duetu trębaczy

20:00 Regionalny Ośrodek Kultury, ul. Ogińskiego 13a
Stachuriada – widowisko muzyczne przygotowane przez Miejski Dom Kultury w Blachowni

20:00 Coffeeart, ul. Kilińskiego 5
Coffeenight 2
Koncert jazzowy: Pospieszalscy i goście

20:00 Cafe Zebrano, Al. NMP 53
Częstochowa budzi się nocą , czyli disco funk vs. house music vol. VII

20:00 Klubokawiarnia Duquesa, Al. NMP 32/22
Piano Bar z Richardem Hansonem

20:00 Carpe Diem Klub, Al. NMP 29
Gorączka Sobotniej Nocy – impreza taneczna

20:00 Scena plenerowa przed IV LO im. Sienkiewicza, Al. NMP 56
Koncert zespołów:
Pi Band-Fair of Noise
Josh Lawrence & Damage Control

20:00-5:00 Café Belg, Al. NMP 32
Koncert zespołu Another Groove (20:00)
Koncert ukraińskiego zespołu Ludy Dobri (24:00)
impreza taneczna – Stanislav Kyryllov i DJ Johnny Brooklyn (2:00)

20:30 Klub Restauracja Nowoteka, ul. Kopernika 16/18
Koncert Jacka Stefanika, aktora Grupy Rafała Kmity, promujący najnowszą płytę pt. „Ćma”

21:00 Altana w Parku Stanisława Staszica
Koncert duetu akordeonowego Emotion: Klaudia Janoszka i Mateusz Chmielewski

21:00 Klub Rura, Al. NMP 38
Muzyczny Performance
imprezę poprowadzą: Jacek Sienkiewicz, Ex-Or, Philipp Kosel, Deliryk
oprawa wizualna: VJ Debst

21:00 Klub Kawy i Muzyki „Szafa Gra”, Al. NMP 37
Recital pieśni dawnej muzyki angielskiej, hiszpańskiej i galicyjskiej w wykonaniu Susany Raso i Łukasza Gaszlera

21:00-4:00 Iluzja – Alamo Music Club, Al. NMP 12b
7+7+7=7 – 7 DJ’s, 7 gatunków muzyki elektronicznej, 7 godzin

20:30 Miejska Galeria Sztuki, Al. NMP 64
Fantastyczne światy – koncert zespołów metalowych: Nosferatis i Noise Dicks

22:00-1:00 Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater”, ul. Dąbrowskiego 1
Noc Chopinowska:
Recital fortepianowy Tadeusza Domanowskiego (22:00)
„Chopin po turecku” w wykonaniu zespołu Lechistan (23:30)

22:00-2:00 Teatr „S”, ul. Kościuszki 1 (podziemia D. H. Schott)
Częstochowska Młoda Scena Jazzowa

22:00 Restauracja Japońska Edo, ul. Kopernika 22
Wiersze Haiku i polska poezja śpiewana

22:30 Kościół Ewangelicko-Augsburski, ul. Śląska 20
Wieczór autorski Tomasza Żółtko

23:00 Klub Muzyczny ASK, Al. NMP 61
Koncert bluesowy: Wielebny Blues Band

23:00 Klub Teatr from Poland, Al. NMP 2
Bakshish Sound System

WYSTAWY

16:00-24:00 Biblioteka Publiczna im. dr. W. Biegańskiego, Al. NMP 22
„Koziołek Matołek i inne zwierzęta” – wystawa prac dzieci uczestniczących w Plenerze Rodzinnym 6. Nocy Kulturalnej

17:00 – 24:00 Miejska Galeria Sztuki, Al. NMP 64
Dom na fotografii – wystawy fotograficzne 7. Triennale Sztuki Sacrum
Wojciech Prażmowski „Ogrody polskie. Varia śląskie. Dom droga istnienia”

18:00 Carpe Diem Klub, Al. NMP 29
Carpe Diem – zbiorowa wystawa fotografii częstochowskich fotoreporterów

18:00-24:00 Konduktorownia, ul. Piłsudskiego 34/36
Piotr Naliwajko „Męska rzecz” – malarstwo

19:00 Coffeeart, ul. Kilińskiego 5
Wernisaż wystawy Mariusza Gosławskiego – prace malowane kawą

20:00-5:00 Café Belg, Al. NMP 32
Wystawa ukraińskich ikon

20:00-22:00 Muzeum Częstochowskie – Pawilon Etnograficzny, Park Stanisława Staszica
Etnograficzny remanent – bliżej Wajdy
Oprowadzanie po wystawie, prezentacja filmów

Wszystkie wystawy prezentowane w poszczególnych obiektach Muzeum Częstochowskiego: Ratuszu, Muzeum Pielgrzymowania, Galerii Dobrej Sztuki, Domu Poezji, Pawilonach Wystawowych w Parku St. Staszica, Galerii Malarstwa i Rzeźby, Rezerwacie Archeologicznym, czynne w godz. 18.00 – 24.00.

TEATR I LITERATURA

18:30 Aula Wyższej Szkoły Lingwistycznej, ul. Kopernika 17/19
„Porady Dobrego Wojaka Szwejka” – autorski spektakl Wojciecha Kowalskiego

18:30 Iluzja – Alamo Music Club, Al. NMP 12b
Spotkanie z dramatem – czytanie współczesnego utworu dramatycznego w wykonaniu aktorów Grupy Teatralnej „SKT naJana” oraz dyskusja z uczestnikami wydarzenia

19:00-21:00 II Al. NMP – przed Biblioteką Publiczną
„Komu książka, komu?” – Teatr Autorski Blee Piotra Nity na ulicy

20:00 Teatr im. A. Mickiewicza, ul. Kilińskiego 15, scena kameralna
„Plaża” – reż. André Hübner-Ochodlo

21:00-24:00 Biblioteka Publiczna im. dr. W. Biegańskiego, Al. NMP 22
„Każdy czytać może” dziejący się w Częstochowie kryminał Aleksandra Wiernego pt. „Światło”
Dla czytających – niespodzianka

22:00 Podwórko przed Klubem Teatr from Poland, Al. NMP 2
„Hedoniści” – spektakl Teatru From Poland

23:00 Teatr im. A. Mickiewicza, ul. Kilińskiego 15, scena duża
„Igraszki z diabłem” – reż. Gabriel Gietzky

FILM

17:00-19:00 Alamo Bistro, ul. Focha 7/15 (przy Simple)
II Przegląd Częstochowskiej Twórczości Filmowej – Kino Offowe

18:30 Akademia im. Jana Długosza, Al. Armii Krajowej 13/15 sala nr 22
Projekcja filmu „Jeszcze nie wieczór”

20:30 Klub Kawy i Muzyki „Szafa Gra”, Al. NMP 37
Projekcja filmu kostiumowego „Człowiek w żelaznej masce”

22:00 Kawiarnia Montmartre, Al. NMP 31
Przegląd filmów Wytwórni Filmowej Chacifde

22:30 Ośrodek Kultury Filmowej, Al. NMP 64
Musicalowa Noc
„Nine” – reż. Rob Marshall
„Sweeney Todd – demoniczny golibroda z Fleet Street” – reż. Tim Burton

CIEKAWE PROPOZYCJE

16:00-22:00 Miejska Galeria Sztuki, Al. NMP 64
Fantastyczne światy
graffiti fasadowe 3D w wykonaniu grupy Monstfur i Cezarego Łopacińskiego (16:00-22:00)
warsztaty plastyczne – prowadzenie: Paulina Ortenburger i Agata Orman (18:00-21:00)

16:00-22:00 III Al. NMP
Artystyczna Aleja III – młodzi adepci sztuki w plenerze

17:00-21:00 Park Stanisława Staszica – obok Altany
Wioska Indiańska

17:00-24:00 Gra miejska – plan gry stanowi dodatek do karnetu

18:00 Scena plenerowa przed IV LO im. Sienkiewicza, Al. NMP 56
Warsztaty Salsy oraz pokaz hip hopu – Studio Tańca i Ruchu „Impact”

18:00 Pub Hipnoza, Al. Kościuszki 14/17
„Bractwo Beta” zaprasza
impreza w stylu amerykańskiej prywatki – prowadzi DJ Afro America
szalone show „Pralka Frania” – pokaz przygotowania drinka w pralce

19:00 Mr. Boston Pub, ul. Lelewela 2
Dziki Zachód w Bostonie
opowieści o dziejach Dzikiego Zachodu
stoły krupierskie
imprezę prowadzi DJ One Shot

19:00 Bavarianhaus, Al. Wolności 19
Bractwo Piwne uczy warzyć piwo w domu

19:00-23:00 Planetarium IF AJD, Al. Armii Krajowej 13/15
Pokazy w Kinie Sferycznym (co godzinę)

20:00-22:00 Pracownia artystyczna Jacka Sztuki, Al. NMP 75/20
Jak Sztuka robi sztukę?

22:00 Klub Kawy i Muzyki „Szafa Gra”, Al. NMP 37
pokaz średniowiecznych walk rycerskich – Bractwo Rycerskie DWUGRYF z Częstochowy (22:00)
pokaz „Masek Weneckich” autorstwa Dominiki Radkowskiej (22:30)

IMPREZY DLA DZIECI

15:00 Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater”
„Sznurkowe Skrzaty” – spektakl Teatru „Wielkie Koło”

16:00-18:00 Skwer Solidarności – okolice fontanny od ul. Waszyngtona
Rodzinny Plener Malarski pt. „Czerwony Kapturek” – prowadzą Antoni Rot i Tadeusz Rzeźnik

17:00-19:00 Muzeum Częstochowskie – Pawilon Wystawowy w Parku Stanisława Staszica
Spotkanie dla rodzin z dziećmi na wystawie interaktywnej pt. „Od lunety Galileusza do teleskopów kosmicznych”

18:00 Plac Biegańskiego
„Tańczące Giganty” – spektakl Teatru MOMO
Wróć do góry ⤻

8. Noc Kulturalna 2011

Program

18.00 ZAPALAMY 8. NOC KULTURALNĄ
Al. NMP 63, obok Dziewczynki z gołębiami
„Balony w niebo” – Fundacja Fenix
Hejnaliści

MUZYKA

18.00 Klub Politechnik, Al. Armii Krajowej 23/25
Koncert Zespołu Pieśni i Tańca Częstochowa

18.30-2.00 Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater”, ul. Dąbrowskiego 1
Marimba solo – recital Marii Pięty (18.30)
Koncert zespołu Drake – promocja najnowszej płyty „Legenda” (21.00)
Koncert muzyki elektronicznej: Steve Nash (Live) & Pillow (Visuals) (00.30)

18.30 Kawiarnia Montmartre, Al. NMP 31
Koncert zespołu Perspektywa (18.30)
Koncert młodych solistów częstochowskich: Kamil Klama, Adam Świąć, Przemek Wosiński, Klaudia Kulinicz (19.30)
Jam session (01.00)

18.45 i 19.45 Muzeum Częstochowskie, Galeria Dobrej Sztuki, Al. NMP 47
Koncert balkonowy – Kwartet trębaczy

19.00 Kościół Ewangelicko-Augsburski, ul. Śląska 20
„Barok przy świecach, czyli sztuka światłocienia”
Koncert Orkiestry Filharmonii Częstochowskiej pod dyrekcją Jerzego Salwarowskiego
Adam Hutyra – recytacje

19.00-2.00 Klub Zero, Al. Niepodległości 11
„Gitarowa Noc w Zero”
Projekcja koncertu „Guitar Heros Sevilla 1992″ (19.00)
Koncerty: Michał Walczak, Krzysiek Niedźwiecki, Michał Maliński, Robert Czyż,
Michał Dworecki, Marcin Pożarlik oraz niespodzianka (21.00)
Gwiazda wieczoru (00.30)

19.00-02.30 Teatr from Poland, Al. NMP 2
Koncertowa Scena:
Projekt bębniarski Afreedrums (19.00)
Underdampt System – modern progressive (19.30)
Al Dżazira – rock alternative (20.20)
Fabryka Kości – rock metal (21.10)
Sugerowana Cena Detaliczna – punk rock (22.00)
W dwie strony – ska, punk, reggae (22.50)
Accident on Stage – rock (23.40)
Barbie Dolls – glamour punk (00.30)
Krzyż Kross – electro, disco, punk (01.20)

19.00-06.00 Muzyczne Podwórko, Al. NMP 29
„Gwiazdy w świetle nocy” – plenerowe koncerty zespołów:
Substytut (19.00)
Toxymoron (20.00)
Apteka (22.00)
Fire Show – artystyczny pokaz żywego ognia z elementami sztuki teatralnej
tańca i żonglerki – grupa „Aire” (23.30)
Robert Brylewski & Trudna Młodzież (00.30)
Tasty Tunes – taneczna impreza muzyczna w rytmach funky, soul i hip-hop – gra robak2światy (02.00)

20.00 Carpe Diem Klub, Al. NMP 29
„Muzyczne promieniowanie” – taneczna impreza z DJ’em

20.00 Scena plenerowa przed IV LO im. Sienkiewicza, Al. NMP 56
„ZYKAMU ZYKAMU ZYKAMU dotyka światła” – koncert zespołu Pablopavo i Ludziki
Organizator: Regionalny Ośrodek Kultury

20.00-23.30 Tawerna Hooper Bay, Al. NMP 35
Koncert zespołu Canau (20.00, 21.00, 22.00, 23.00)

20.00-24.00 Klubokawiarnia Duquesa, Al. NMP 32/22
„Zaułek Saksofonów” – koncert jazzowo-bluesowy Jarosława Woszczyny (20.00, 21.00, 22.00, 23.00)

20.00-04.00 Ogród Podróży Artystycznych, Klubokawiarnia Tam Tam, Plac Rady Europy, Al. Wolności 19
Koncert Talking Drum’s (18.00, 19.45, 20.30, 21.15)
Akademia Tam Tam. Warsztaty perkusyjno-artystyczne – prowadzenie Piotr Jackson
Wolski (18.30-19.40 bębny i śpiew, 20.00-20.25 taniec)
Częstogroove. Bicie rekordu w największej ilości osób grających na bębnach – Piotr Jackson Wolski (20.45-21.00)
Sound system: Mamadou Diouf, Piotr Jackson Wolski, Mohamed M’bow (22.00)

21.00 Hormon Cafe, Al. Wolności 2/4
„Electro Lumen” – muzyka electro/breakbeat/dubstep: BC (Gangsteppaz / Flip Da Floor), FATCUT (Flip Da Floor), SH JACK (Kraken)
Support lokalny: NOIS, OZY
Wizualizacje: VJ The Best

21.00 Zyg Zag Pub, Al. NMP 28
„Trip to electric”: Dub Exciters, Świat Patrzy, SAMBATTACK

21.00-04.00 Iluzja – Alamo Music Club, Al. NMP 12b
„Iluzjonista” – muzyka elektroniczna: hitechsoulz oraz chaffy clash
Wizualizacje: VJ Jacobsen

21.00-06.00 Klub Rura, Al. NMP 38
„Z muzyką przez światło”
Michell Phunk (21.00)
Ogród niespodzianek (22.00-06.00)
Ace of Space (23.00)
Maximilian Skiba (00.30)
Wizualizacje: Vj Debst

22.00 Konduktorownia, ul. Piłsudskiego 34/36
Występ Dj-ski Disco Mafia & liveACT: PCTV

22.00-5.00 Café Belg, Al. NMP 32
„Lightino night”
New Latin Jazz Band (22.00)
Chłopcy Kontra Basia (01.30)
DJ Unitra Fonica ( 03.00)

23.00 Mr. Boston Pub, ul. Lelewela 2
Impreza w stylu „Cinema”

WYSTAWY

15.00-24.00 Biblioteka Publiczna im. dr. W. Biegańskiego, Al. NMP 22
„Czerwony Kapturek” – wystawa prac dzieci uczestniczących w Plenerze rodzinnym 7. Nocy Kulturalnej

18.00 Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater”, ul. Dąbrowskiego 1
„Falling in love in Italy” – wernisaż wystawy fotografii z kalendarza Lavazza połączony z degustacją kawy

18.30-02.00 Miejska Galeria Sztuki, Al. NMP 64
„Fenomen kolekcji” – niezwykłe zbiory częstochowskich kolekcjonerów (18.30-2.00)
„Low Life” – wystawa Monstfura (18.30-2.00)
„Monstfur akcja!” (01.00-2.00)

18.30-02.30 Teatr from Poland, Al. NMP 2
„MaTMaT” – Szachowy kosmos – instalacja z wykorzystaniem malarstwa, rysunku,
fotografii, grafiki i rzeźby różnych twórców (18.30)
„W Twoje oko…” – prezentacja tkanin Elżbiety Chodorowskiej, fotografii Roberta Szkiela,
malarstwa Altei Leszczyńskiej, Moniki Machnik, Marty Mazurek, Olgi i Urszuli
Chodorowskiej, Rene Oparta, projektu Monstfur oraz instalacja Anity Grobelak (19.00)

18.30-04.00 Kawiarnia Montmartre, Al. NMP 31
„Końcówka kolekcji” – zbiorowa wystawa prac artystów: Monstfur, Robert Jałoński, Adam Kaniowski, Bartek Sawka, Natalia Zielińska, Monika Laskowska

19.00 Carpe Diem Klub, Al. NMP 29
„Świetlistość” – wernisaż wystawy prac na papierze światłoczułym Małgorzaty Mizery-Króliszewskiej

19.00 Muzeum Częstochowskie, Pawilon Etnograficzny, Park St. Staszica
„Barwy Indii” – wernisaż wystawy ze zbiorów Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie

20.00-01.00 Konduktorownia, ul. Piłsudskiego 34/36
Wernisaż grafik Julii Panek, Joanny Sikorskiej i Panasa Tadasa przygotowany przez Fundację Fenix

22.00-02.00 Muzeum Częstochowskie

„Ciemności kryją papier” – zwiedzanie wystaw z latarkami:

„W lustrzanym odbiciu” – ekspozycja grafik (Galeria Malarstwa i Rzeźby, ul. Katedralna 8)
„Przydrożne przenośnie – od słowa na papierze, do przenośni z papieru” – ekspozycja
papierowych lalek autorstwa Mirosławy Truchty-Nowickiej (Ratusz, Al. NMP 45)

Wystawy prezentowane w poszczególnych obiektach Muzeum Częstochowskiego: Ratuszu, Galerii Dobrej Sztuki, Domu Poezji, Pawilonach Wystawowych w Parku St. Staszica, Galerii Malarstwa i Rzeźby, Rezerwacie Archeologicznym, czynne w godz. 18.00-24.00. Wystawy programowe prezentowane w Miejskiej Galerii Sztuki czynne w godz. 18.30-02.00

TEATR I LITERATURA

18.30 Iluzja – Alamo Music Club, Al. NMP 12b
„Pocałujcie mnie wszyscy” – spektakl Grupy Teatralnej „SKT naJana”

18.30-20.30 ALA Autorskie Liceum Artystyczne i Akademickie, ul. Nadrzeczna 5
„Światło i słowo” – warsztaty literackie

18.30-04.00 Kawiarnia Montmartre, Al. NMP 31
„Teatr Impro”: Klaudia Kulinicz, Monika Laskowska i Natalia Wolska

19.00 G18, ul. Garibaldiego 18
„Tlen” – spektakl Iwana Wyrypajewa w reż. Julii Liszewskiej

19.00 i 22.00 Teatr im. A. Mickiewicza, ul. Kilińskiego 15,
Scena kameralna, ilość miejsc ograniczona (118)
„Znikomość” – spektakl w reż. André Hübnera-Ochodlo

21.00 III Aleja NMP, obok Dziewczynki z gołębiami
„Światełko” – Performance Teatru Integracyjnego ALA

21.00 Klub Politechnik, Al. Armii Krajowej 23/25
„Dziewczyna z pomarańczami” – spektakl taneczny w reż. Włodzimierza Kucy

21.30-23.30 III Aleja NMP
„Żywe pomniki świetliste” – Narybek from Poland

22.00-24.00 Biblioteka Publiczna im. dr. W. Biegańskiego, Al. NMP 22
„Trup pod latarnią a może w Bibliotece” – spotkanie z Mariuszem Czubajem

FILM

22.00-01.00 Cinema City „Wolność”, ul. Kościuszki 5
„Letnie TRAILOWANIE” – maraton zwiastunów śmiesznych, strasznych i ogólnie odjechanych (22.00, 23.00, 24.00)

22.30-01.50 Ośrodek Kultury Filmowej – Kino Iluzja, Al. NMP 64
Europejski Festiwal Fabuły, Dokumentu i Reklamy (zestaw filmów krótkometrażowych) (22.30 – 23.50)
Amerykański Film Reklamowy (zestaw klipów) (1.00 – 1.50)

23.00 Kawiarnia Montmartre, Al. NMP 31
Pokaz filmów: „La dernier affaire de lavalise” w reż. Mateusza Fryca oraz film bez tytułu w reż. Bartka Sawki

CIEKAWE PROPOZYCJE

18.00-3.00 Aleja NMP, Stowarzyszenie Cz-Art
„Czart w wielkim mieście” – Szukajcie naszych atrakcji
Świet(l)na III Aleja (21.20)
Pimp my chair
Nocnik, czyli dziennik z nocy Władysława Biegańskiego – II Al. NMP
Jaśnie oświecona Marysia – III Al. NMP
Stój bo strzelam – II Al. NMP

18.30-20.00 Altana w Parku St. Staszica
Pokaz i warsztaty salsy (18.30) i reaggeton (19.30) – prowadzi Mira/ Częstochowskie Centrum Sztuk Walki
Pokaz i warsztaty street dance (19.00) – prowadzi Tomek Skalski/ Studio Tańca
i Ruchu Impact

18.30-24.00 Pub Trauma, Al. NMP 43
„Rzuć światłem – Led Throw”
warsztaty przygotowawcze (18.30)
akcja street art (22.00)

19.00 Mr. Boston Pub, ul. Lelewela 2
Wygrane marzenia, czyli konkurs barmański kobiet

19.00-21.30 Planetarium IF AJD, Al. Armii Krajowej 13/15
„Dwa szkiełka” – pokaz (19.00, 20.00, 21.00)
ekspozycje i prezentacje optyczne w Instytucie Fizyki

19.00-24.00
„aTrakcja” – jeżdżący zabytkowy tramwaj z wystawą zbiorową częstochowskich artystów w aranżacji Tomasza Kosińskiego i Marty Frej

19.00-03.00 Szklanka Filiżanka, Al. NMP 50
Spotkanie z artystą i sportowcem
Wspólne malowanie z Tomaszem Sętowskim
Mistrz w zasięgu ręki – spotkanie ze Sławomirem Drabikiem

19.30 Scena plenerowa przed IV LO im. Sienkiewicza, Al. NMP 56
Wręczenie nagród w konkursie „Najładniejsza kawiarenka letnia 2011″

20.00 I Aleja NMP
„The love carpet” – Porysujmy!

20.00 i 22.00 Muzeum Częstochowskie, Galeria Dobrej Sztuki, Al. NMP 47
„Na ramię broń!” – pokaz grupy rekonstrukcyjnej – prezentacja ekwipunku i broni na żywo – Stowarzyszenie Historyczne Reduta Częstochowa w barwach 27. Pułku Piechoty

20.00-23.30 Muzeum Częstochowskie, Willa Generała, Al. Wolności 30
„Budynki willowe w Częstochowie na początku XX wieku. Architektura i mieszkańcy” – wykład Juliusza Sętowskiego ilustrowany przeźroczami – Ośrodek Dokumentacji Dziejów Częstochowy (20.00)
„What do you want, madamme? – podróżowanie po Azji i Afryce lokalnymi środkami transportu – sposób na poznanie kultury” – slajdshow Justyny Sromek – antropolożki, pisarki, podróżniczki – Centrum Promocji Twórczości Młodych (22.00)

20.30 Altana w Parku St. Staszica
Casting na prezenterkę lub prezentera czewa.tv

21.20 II Aleja NMP
„Jaśniepaństwo” – instalacja świetlna Szymona Motyla

23.00 Park St. Staszica
„Zobacz” – wspólna instalacja świetlna Anny Biernackiej i publiczności

00.00 Plac Rady Europy, Al. Wolności 19
„Iluminacja” – projekt Stowarzyszenia Cz-Art i Klubokawiarni Tam Tam

IMPREZY DLA DZIECI

16.00-18.00 Biblioteka Publiczna im. dr. W. Biegańskiego
„Książę i żebrak” – Promienisty Rodzinny Plener Malarski
Skwer Solidarności – prowadzą Antoni Rot i Tadeusz Rzeźnik
Biblioteka, ul. Krasińskiego 4 – prowadzi Sylwia Oksiuta
Biblioteka, Al. Pokoju 16 – prowadzi Agata Ochota-Hutyra
Biblioteka, ul. Księżycowa 2 – prowadzi Sebastian Banaszczyk

20.00-22.00 Biblioteka Publiczna im. dr. W. Biegańskiego, Oddział dla Dzieci i Młodzieży,
ul. Kościuszki 4
„Gwiazdy świecą, migają… czytają” – czytają znani częstochowianie, m.in. autorka książek dla dzieci, malarka Małgorzata Sętowska, poetka i malarka Alicja Nowak, miłośnik i znawca zwierząt Robert Drogosz.
Wróć do góry ⤻

9. Noc Kulturalna 2012

Program

INAUGURACJA
18.00 Plac Biegańskiego
Żywioły – inscenizacja uczniów Autorskiego Liceum Artystycznego i Akademickiego w reż. Kamili Szymczyk-Brzykcy z towarzyszeniem grupy perkusyjnej L’ombelico del Mondo i Stowarzyszenia CZ-ART – przemarsz III. Al. NMP do Parku Stanisława Staszica

MUZYKA
18.00-4.00 Teatr from Poland, Al. NMP 2
Koncerty:
Fabryka Kości (18.00)
Ampera – rock (18.50)
Menhor – metal, rock, rap (19.40)
Zegarmistrz Czasu – folk, rock, ska (21.00)
El.pank.el (23.00)
Farben Lehre – gwiazda wieczoru (00.20)
ogniste after party – Dj Unitra Fonica (02.30)

18.30 Kościół Ewangelicko-Augsburski, ul. Śląska 20
Muzyka żywiołów – koncert Orkiestry Filharmonii Częstochowskiej pod dyrekcją Jerzego Koska

19.00 Hormon Café, Al. Wolności 2/4
Etno-Break z wizualizacjami żywiołów i brzmieniem bębnów: DJ MK Fever, Edeedee, VJ Debst

19.00 Cafe Belg, Al. NMP 32
Marco Finito New Romantic & Eightees DJ set

19.30 Biblioteka Publiczna im. dr. W. Biegańskiego, Al. NMP 22
Bajzel w Bibliotece – koncert

20.00 i 21.00 Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater”, ul. Dąbrowskiego 1
Koncert laureatów I Ogólnopolskiego Konkursu Duetów z Fortepianem Warszawa 2012
Marta Kowalczyk – skrzypce, Łukasz Chrzęszczyk – fortepian (laureaci I nagrody) (20.00)
Magda Bojanowicz – wiolonczela, Piotr Kopczyński – fortepian (laureaci II nagrody) (21.00)
Organizatorzy: Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie, Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie, Stowarzyszenie Przyjaciół Gaude Mater

20.00-3.00 Red Café, ul. Dąbrowskiego 3
Młode Talenty: Maria Markowska, Ewelina Mandrykin, Ewelina Wożniak, Adam Sikorski (20.00)
Ewa Kłosowicz – wokal, Kuba Będkowski – instr. klawiszowe (21.30)
Angelika Kiepura – wokal, Jurek Konieczek – instr. klawiszowe, Seweryn Miemiec – bas, Jacek Sroka-Ritau – gitara (22.30)
Iga Kozacka – wokal, Michał Ostalski – instr. klawiszowe (23.30)
Metro Live: Ryszard Kula – gitara, wokal, Dawid Kula – gitara, wokal, Cezary Hoffman – instr. klawiszowe, wokal, Anna Bińczyk – wokal, Janusz Szymanek – perkusja (00.30)

20.00 Mr. Boston Pub, ul. Lelewela 2
Walka o wodę, czyli Mad Max w Bostonie – klimaty muzyczne w wydaniu Senior Pancho & Prescot – Dobre Rytmy

20.00 Muzeum Haliny Poświatowskiej, ul. Jasnogórska 23
Śpiewamy poezję: Barbara Wierzbicka (sopran), Jacek Stawiarski (fortepian)

20.30 „Szafa Gra” Klub Kawy i Muzyki, Al. NMP 37
Gra żywiołów – koncert Modern Electric Trio z Wrocławia z projekcją multimedialną

21.00 Sala teatralna IV L.O. im. H. Sienkiewicza, Al. NMP 56
STOLIK – koncert grupy Karbido. Organizator: Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie

21.00 Kościół św. Jakuba Apostoła, ul. Kilińskiego 8
Koncert chóralny
„Basilica Cantans” Chór Archikatedry pw. Św. Rodziny pod dyrekcją Włodzimierza Krawczyńskiego
„Trzecie Piętro” Chór Akademii im. Jana Długosza pod dyrekcją Przemysława Jeziorowskiego

21.00 Klub Rura, Al. NMP 38
Hello to Ziemia: Viadrina, Thomas Langner, Severin Kvazniak, Philipp Kosel, Jakob Salander, VJ Debst

21.00-4.00 Podwórko Pan Wu, Al. NMP 28
Fire burn! Kulturalna Nocna Dub Sesja
Zebra (21.00)
Rise Up! Sound System (22.30)

21.30 Kawiarnia „Słodko-Gorzki”, ul. Kilińskiego 5
Cezik & KlejNuty – Kameralny Akt Solowy

22.00 Parking – Teatr Muzyczny, Al. Kościuszki 1,
Noc żywiołowego jazzu
Magdalena Syposz – śpiew, Daniel Pomorski – trąbka, Łukasz Kluczniak – saksofon, Michał Rorat – fortepian, Kuba Dworak – kontrabas, Frank Parker – perkusja (22.00)
Wojtek Fedkowicz Noise Trio (23.00)
Underground Party – Muzyka Artystów Podziemia (00.30)
Organizator: Stowarzyszenie Jazzowe w Częstochowie i Klub ZERO

22.00-3.00 Park Stanisława Staszica, Altana
Powietrzny Clubbing – muzyka elektroniczna
DJ No Mercy (22.00)
Steve Nash & Pillow On A Mission, Szczepan Pospieszalski – trąbka, Max Mucha – bas, Mateusz Kluźniak – bębny (00.30)
Organizator: Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater”

22.30-3.00 Podwórko Al. NMP 32 – Cafe Belg i Duquesa
Pustki – koncert z balkonów kamienicy (22.30)
Recycling Band z Krakowa (00.30)

23.00 Muzeum Częstochowskie – Galeria Dobrej Sztuki, Al. NMP 47
Patrząc na Wenus – koncert balkonowy: Katarzyna Jakóbczyk (sopran), Michał Biel (fortepian)
Organizator: Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater”

23.30 Centrum Promocji Młodych – Willa Generała, Al. Wolności 30
Przypływy – recital wiolonczelowy Marty Kotaszewskiej, VJ Pillow – wizualizacje

00.00-02.00 Strefa kibica – Plac Biegańskiego
Maraton fortepianowy: Michał Biel, Mateusz Kurcab, Michał Rot, Jakub Staniszewski
Organizator: Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater”

TEATR i LITERATURA

18.45 Park Stanisława Staszica, Altana
Akcja-TeatReakcja: Stworzenie świata – NIE/Tolerancja na ŚWIAT/ło przygotowana we współpracy z dziećmi z Domu Małego Dziecka oraz Dziećmi z Ośrodka Wychowawczo-Rewalidacyjnego dla Dzieci i Młodzieży Niewidomej i Niedowidzącej – Sylwia Oksiuta

19.00 Klub Politechnik, Al. Armii Krajowej 23/25
Sprzedawca marzeń – spektakl taneczny Częstochowskiego Teatru Tańca Włodzimierza Kucy

19.30 III Al. NMP, obok Cepelii
Mecz żywiołów – akcja uliczna Teatru Integracyjnego ALA

20.00 III Al. NMP
Ekonomia słowa – recytatorska akcja uliczna uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych

20.30-23.30 Teatralne Podwórko Al. NMP 2 – Teatr from Poland
Ogień namiętności – spektakl w reż. Wojciecha Kołsuta, z kompozycją malarską, ogniem i efektami pirotechnicznymi (20.30)
Żywioły miłosne – czyli Lo-Ve po zmierzchu – spektakl ze smokiem w tle Częstochowskiej Grupy Kowadło w reż. Wojtka Kowalskiego, do tekstu Władysława Sikory z Kabaretu POTEM (22.30)

21.30 Muzeum Częstochowskie – Ratusz, Al. NMP 45
Między nami dobrze jest – spektakl na podstawie dramatu Doroty Masłowskiej koła teatralnego Zespołu Szkół Plastycznych im. J. Malczewskiego

22.30 Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater”, ul. Dąbrowskiego 1
Agata szuka pracy – spektakl Teatru Politechniki Częstochowskiej w reż. Mariana Florka

WYSTAWY

18.00 Park 3 Maja
Sudan. Potrzeba wody – fotografie Wojciecha Grzędzińskiego – wystawa Polskiej Akcji Humanitarnej
Organizator: Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater”

18.00 Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater”, ul. Dąbrowskiego 1
Loyd The Magic Experience – wernisaż wystawy fotografii z kalendarza herbaty Loyd połączony z degustacją herbaty
Małosolna nr 5 – wernisaż wystawy prac Marty Frej i Anny Wójcik

18.00-22.00 Regionalny Ośrodek Kultury, ul. Ogińskiego 13a
Trzy kolory – wernisaż wystawy fotografii Jolanty Rycerskiej

18.00-22.00 Muzeum Częstochowskie – Ratusz, Al. NMP 45
Do Broni! – wystawa obrazów, fotografii i pamiątek związanych z przedwojennym Wojskiem Polskim – podróż w czasie ze Stowarzyszeniem Historycznym Reduta Częstochowa

18.00-00.00 Biblioteka Publiczna im. dr. W. Biegańskiego, Al. NMP 22
Książę i żebrak – wystawa prac dzieci uczestniczących w Promienistym Plenerze Rodzinnym 8. Nocy Kulturalnej

18.00-1.00 Park 3 Maja
Czart idzie na żywioł
Zaparkowani – czarcia instalacja przestrzenna

18.00-4.00 Cafe Belg, Al. NMP 32
Wystawa malarstwa Marty Powązki

18.30 Park Stanisława Staszica
Żywioły – wernisaż wystawy fotografii uczniów Autorskiego Liceum Artystycznego i Akademickiego ALA

19.00 Konduktorownia, ul. Piłsudskiego 34/36
Wątki Maryjne w twórczości – wernisaż wystawy malarstwa i grafiki: J. Łydżby, A. Rokowskiego, A. Markowskiego, S. Perczak, J. Sztuki, M. Snarskiej, W. Zaręby, T. Lubaszki, W. Ratusińskiego
Referat Konrada Ludwickiego przedstawi Sebastian Banaszczyk
Kurator: Piotr Dłubak
Koncert towarzyszący: Jasnogórski Kwartet Wokalny „Cantus”

19.15 Teatr from Poland, Al. NMP 2
Ona i on – wystawa zbiorowa malarstwa i fotografii

20.00-2.00 Miejska Galeria Sztuki, Al. NMP 64
Materie Persony: Ekstremalna moda Haliny Mrożek – Sala Śląska (20.00-22.00 prezentacja ożywionych rzeźb-kostiumów)
Sztuka komiksu? – Sala Poplenerowa
Raz na kolorowo! Etnodizajn i inspiracje etnograficzne w sztuce współczesnej – Sala Gobelinowa

Wystawy prezentowane w poszczególnych obiektach Muzeum Częstochowskiego: Rezerwacie Archeologicznym, Galerii Malarstwa i Rzeźby XIX i pierwszej poł. XX w. czynne w godz. 18.00-22.00, w Ratuszu, Galerii Dobrej Sztuki, Domu Poezji, Pawilonach Wystawowych w Parku St. Staszica czynne w godz. 18.00-00.00. Wystawy programowe prezentowane w Miejskiej Galerii Sztuki czynne w godz. 20.00-2.00.

FILM

22.00-1.00 Cinema City „Wolność”, ul. Kościuszki 5
Letnie Trailowanie – maraton zwiastunów śmiesznych, strasznych i ogólnie odjechanych

23.00-2.00 Ośrodek Kultury Filmowej, Al. NMP 64
Generał – pokaz filmu niemego z muzyką na żywo Marcina Pukaluka (23.00) – Kino Iluzja
EUROSHORTS – Europejski Festiwal Fabuły, Dokumentu i Reklamy (23.30) – ekran plenerowy

00.30 Centrum Promocji Młodych – Willa Generała, Al. Wolności 30
Noc żywych trupów – projekcja filmu w reż. George’a Romero, USA, 1968 (96 min.)

IMPREZY (NIE TYLKO) DLA DZIECI

18.00-22.00 Biblioteka Publiczna im. dr. W. Biegańskiego
Cztery żywioły – woda
Hej! Żeglujże Żeglarzu… Rodzinny Plener Malarski – prowadzą Antoni Rot i Tadeusz Rzeźnik (16.00-18.00) – Skwer Solidarności
Cztery żywioły – ogień
Taniec ognia – występ zespołu „Motylki” Miejskiego Przedszkola nr 35, Ogniste warsztaty prowadzą Lidia Jasińska i Halina Nalichowska (19.00) – Filia biblioteczna, ul. Księżycowa 2
Cztery żywioły – powietrze
Jak statki po niebie – wystawa modeli samolotów – Filia biblioteczna, ul. Krakowska 46/50
Świetliki na wieczornym niebie – pokaz podświetlanych modeli latających – Plac im. Jana Pawła II (przed Katedrą)
Cztery żywioły – ziemia
Tajemnice ziemi w kilku odsłonach – zabawy z piaskiem, ziemią, gliną – prowadzą Elżbieta Bolkowska, Anna Łyko, Irmina Młynarczyk – Filia biblioteczna, ul. Kościuszki 4

18.00-23.00 Multicentrum „Zodiak”, Park Stanisława Staszica
warsztaty Okiełznać żywioły – ilość miejsc ograniczona, informacja tel. 34 3605631 (18.00)
gra twister Wojna żywiołów (21.00)

18.00-00.00 Dziedziniec Instytutu Plastyki Akademii im. Jana Długosza, ul. Dąbrowskiego 14
Zamaluj mnie – kartonowa instalacja Dominika Cierpiała, wspólne malowanie (18.00), prezentacja (23.00)

18.30 Kawiarnia „Słodko-Gorzki”, ul. Kilińskiego 5
Genesis – prezentacje o Ziemi

CIEKAWE PROPOZYCJE

18.00-21.00 III Al. NMP
Aleja Dobrego Smaku przygotowana przez Częstochowską Organizację Turystyczną

18.00 Seta i Galareta, ul. Waszyngtona 18 lok. 1
Ognista Woda PRLu – malowanie muralu w wykonaniu Monstfura

18.00 Plac Daszyńskiego
Ikarusy – instalacja Anity Grobelak

18.00-22.00 Biblioteka Publiczna im. dr. W. Biegańskiego – Filia biblioteczna, ul. Kościuszki 4
Cztery żywioły – ziemia: Wiszące ogrody – prezentacja kolekcji masek autorstwa Dominiki Radkowskiej

18.00-22.00 Muzeum Częstochowskie, Al. NMP 45
Do Broni! – podróż w czasie ze Stowarzyszeniem Historycznym Reduta Częstochowa, czyli warsztaty edukacyjno-historyczne:
komisja poborowa połączona z musztrą, prelekcja na temat umundurowania i wyposażenia przedwojennego Wojska Polskiego oraz walk w 1939 roku na terenie Częstochowy (18.30-19.30, 19.30-20.30, 20.30-21.30) – Plac Biegańskiego
pokaz filmu pt. Częstochowa 1939: Zapomniana bitwa (18.30, 19.30, 20.30) – Sala Reprezentacyjna w Ratuszu

19.00-1.00 Klub Plaża, ul. Kościuszki 14
Taneczne Żywioły – prezentacje i warsztaty z grupą „Snake Dance”

19.00-21.30 Planetarium Instytutu Fizyki Akademii im. Jana Długosza, Al. Armii Krajowej 13/15
Pokazy Cuda wszechświata i Lodowe Krainy (19.00, 20.00, 21.00)

20.00-4.00 Mr. Boston Pub, ul. Lelewela 2
Walka o wodę, czyli Mad Max w Bostonie
Uzdatnianie wody – techniki przetrwania w sytuacjach realnego zagrożenia przedstawi Ekipa Survival Tech (20.00)
Żywiołowe Cocktaile – Drinki Molekularne – prezentacja z degustacją (21.00)

20.30 Skwer Solidarności
Czart idzie na żywioł
Bastoners – taniec z kijami

21.00 Biblioteka Publiczna im. dr. W. Biegańskiego – Filia biblioteczna nr 9, ul. Nowowiejskiego 15
Cztery żywioły – woda: Płyną słowa… slam poetycki – prowadzi Ilona Kowalska

21.00-23.00 Miejska Galeria Sztuki, Al. NMP 64
Etno-ziemia. Zasiej z nami wzór – plenerowa akcja ogrodniczo-artystyczna przed budynkiem MGS

22.00-1.00 Plac Biegańskiego
Nocne obserwacje nieba – Częstochowski Oddział Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii (w przypadku bezchmurnego nieba)

22.00-4.00 Plac Biegańskiego
Wniebowzięci – instalacja powietrzna Szymona Motyla

23.00 Muzeum Częstochowskie – Ratusz, Al. NMP 45
Jerzy Kędziora – żywioł – spotkanie z artystą w ramach jubileuszu 40-lecia pracy twórczej

23.30 Plac Biegańskiego
Taniec żywiołów – Paulina Paluch, „Las Flores Negras”, „Sabores de Salsa” i „One Way Crew” ze Studia Tańca i Ruchu IMPACT, L’ombelico del Mondo, Stowarzyszenie CZ-ART
Organizator: Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater”

00.00 Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater”, ul. Dąbrowskiego 1
Kosmiczne żywioły – prelekcja Tomasza Kisiela z Planetarium IF AJD

2.00 Centrum Promocji Młodych – Willa Generała, ul. Wolności 30
Nocne zwierzoujarzmianie – projekt wizualny Magdaleny Kanawki, Agaty Lankamer oraz Emilii Dudziec

GASTRONOMIA
20% rabatu na pizzę i wszystkie dania po okazaniu karnetu 9. Nocy Kulturalnej w Pizzeria Allegro, ul. Kościuszki 18/20, również na dowóz – tel. 34 365 54 53 (18.00-1.00) www.allegropizza.pl

STREFA KIBICA, Plac Biegańskiego
16.00 otwarcie strefy
Przedszkole KUBUSIA PUCHATKA (3-6lat), Game zone dla młodzieży (10-14lat), turniej młodego piłkarza, wystawa statyczna samochodów, prezentacje sponsorów, stoiska promo,
gastronomia, strefa Carlsberga, strefa VIP
16.15 MECZ 1 turnieju dorosłych
16.40 Mecz 1 turnieju dzieci
17.00 MECZ 2 turnieju dorosłych
Dj i konferansjer
Komentator sportowy
18.00 Mecz Szwecja – Anglia – transmisja bezpośrednia
19.45 komentator sportowy – zapowiedzi i komentarze
Dj i konferansjer
20.45 Mecz Ukraina – Francja- transmisja bezpośrednia
Wróć do góry ⤻

10. Noc Kulturalna 2013

Program

17:49 Plac Biegańskiego
Start 10. Nocy Kulturalnej

MUZYKA

18:00 Muzeum Częstochowskie – Galeria Dobrej Sztuki, Al. NMP 47
Wieczór z pieśnią polską
Koncert balkonowy: Joanna Rot – alt, Michał Rot – fortepian

18:30-21:00 Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater”,
ul. Dąbrowskiego 1
Wieczór kameralny
Jarosław Meisner – puzon, Mateusz Meisner – fortepian (18:30)
Marek Zyskowski – gitara (20:00)

19:00 Sweet Home Café, ul. Waszyngtona 18
Czas leczy rany – koncert Piotra Machalicy

19:30 Pub Lucky Saloon, Biznes Centrum
koncert zespołu Eternal Spiritis (19:30)
koncert zespołu AmperA (21:30)

20:00 Regionalny Ośrodek Kultury, ul. Ogińskiego 13a
Koncert Maja Kleszcz & incarNations „Retro”

20:00 Słodko-Gorzki, ul. Kilińskiego 5
Choć goni nas czas – koncert Michała Rorata i Franka Parkera

20:00 Teatr from Poland, Al. NMP 2
Muzyczny wehikuł czasu – koncert João de Sousa & Fado Polaco

20:00-00:00 Al. NMP
Podróż – mobilny koncert zespołu Wolność Ptaków Drażni Drzewa

20:00-0:30 Jazz Club „Five O’Clock”, ul. Racławicka 2
Gdyby tak można było cofnąć czas
koncert zespołu SKL Blues (20:00)
koncert zespołu K.K. Blues Band (21:30)
jam session – prowadzenie: zespół Forsal (23:30)

20:00-4:00 Carpe Diem Klub, Al. NMP 29
Przeboje na czasie – impreza taneczna. Gra DJ Czasoumilacz

20:00-5:00 Bar Code Club, Al. NMP 43
Electric CoolNight

21:00-3:00 Cafe Belg, Al. NMP 32
Quadro Suzanna (21:00)
Roman Bardun i Mr Krime (23:30)
DJ Krime After Party (1:00)

21:00 Filharmonia Częstochowska im. B. Hubermana, ul. Wilsona 16
Filharmonia gra hip-hop Sensi Full Flavour live act

21:00 Muzeum Częstochowskie – Ratusz, Al. NMP 45
Piaf nie tylko po francusku – Koncert balkonowy Barbary Wierzbickiej, Jacka Stawiarskiego i Piotra Brzezińskiego

21:00-23:00 Al. NMP
Mixer rapuje czasem

21:00-4:00 Muzyczne Podwórko, Al. NMP 29
Mik Musik Showcase: Kucharczyk, Lugozi, 8rolek, Iron Noir – mini koncerty przeplatane didżejką

21:00-7:00 Klub Rura, Al. NMP 38A
Teleportacje 0.13
Extinct Spieces (21:00)
Szymon Hollner (23:30)
Jurek Przeździecki (1:00)
Thomas Langner (2:30)
PATIO: Lounge Music, Jakob Salander, Alchemix (1:00-7:00)
Dla teleporterów szpulowy epizod: set dj-ski zagrany z magnetofonów szpulowych (24.00-1.00)

22:00 Rue de Foch, ul. Focha 10
Koncert jazzowy zespołu Typhoon String Quartet

22:00-3:00 Teatr from Poland, Al. NMP 2
Nadszedł czas na tłusty bas – Rise Up! Sound System i Roots Melody Sound System

23:00 Muzeum Częstochowskie – Centrum Promocji Młodych,
Al. Wolności 30
Koncert: Piotr Szumlas i Inqbator

23:00-00:00 Klub Muzyczny „Stacherczak”, Al. Kościuszki 1
Czasowe after party

23:30 Muzeum Częstochowskie – Ratusz, Al. NMP 45
Muzyczne odliczanie – koncert zespołu Fluent Ensemble

TEATR i LITERATURA

18:00-22:00 Al. NMP
Dźwiękowiązałka – plenerowe widowisko teatralne w wykonaniu Sambora Dudzińskiego

18:30 Cafe Belg, Al. NMP 32
Perła – premiera spektaklu Teatru Niezależnego Tlen, reż. Julia Liszewska

19:00 teren przed C.H. Merkury, Al. NMP 17
Figury Czasu czyli historia jednej wskazówki – bajka plenerowa CGK – Częstochowskiej Grupy Kowadło, reż. Wojciech Kowalski

19:00 Klub Muzyczny „Stacherczak”, Al. Kościuszki 1
Od 19 do północy… wiadomo, szczęśliwi czasu nie liczą
występ Kabaretu Króls (19:00)
występy improwizowane Teatru Improwizacji (20:00 i 22:00)

19:00-21:00 Muzeum Częstochowskie – Dom Poezji,
ul. Jasnogórska 23
Czas na neolingwizm – warsztaty poetyckie Piotra Nity

19:00-23:00 Teatr im. Adama Mickiewicza, ul. Kilińskiego 15
Teatr na czas – Noc spektakli Michała Walczaka
Polowanie na łosia (19:00, Scena Kameralna im. Iwo Galla)
Amazonia (21:30, Scena Duża)

19:30 Miejska Galeria Sztuki,
Al. NMP 64
La serata dei sapori italiani (Wieczór włoskich smaków)
Alicja w krainie czarów – spektakl po włosku w wykonaniu teatru I LO im. J. Słowackiego pod opieką Jolanty Kuligowskiej – Woszczyny (I LO im. J. Słowackiego) i Agnieszki Mazurkiewicz (Studio Języków Obcych, Al. NMP 28)

19:30-22:00 Muzeum Częstochowskie – Centrum Promocji Młodych, Al. Wolności 30
Wspólna scena – Ukraina/Polska widowisko plenerowe w ramach programu „Młodzież w działaniu” (19:30)
Od Hamleta do Artura – Tango idealistów – Grupa Pod Wiszącym Kotem VII LO im. M. Kopernika (20:30)

20:00 Klub „Politechnik”, Al. Armii Krajowej 23/25
W białym oknie snu – spektakl Studenckiego Teatru „Trybik” Politechniki Częstochowskiej, reż. Marian Florek

22:30 Plac Biegańskiego
Planeta Lem – spektakl Teatru Biuro Podróży, reż. Paweł Szkotak

0:30 Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater”, ul. Dąbrowskiego 1
Mama Malowana – spektakl w wykonaniu Aleksandry Florczyk, reż. Piotr Nita

1:00 Muzyczne Podwórko, Al. NMP 29
Czas na… ogień! – artystyczny pokaz fire show

SZTUKI WIZUALNE

18:00 Cafe Belg, Al. NMP 32
Czas – wystawa zbiorowa studentów AJD (Agata Wziątek, Amelia Augustyn, Magda Winiarska, Magda Pawłowska, Artur Wawrzkiewicz, Mateusz Pawełczyk, Kinga Listwan, Mikołaj Sętowski)

18:00 i 20:00 Muzeum Częstochowskie – Galeria Dobrej Sztuki, Al. NMP 47
Sztuka Polska XIX w i XX w. – oprowadzanie po wystawie z komentarzem kustosza

18:00-23:00 Plac Biegańskiego
Fotografia Miss Nocy… Kulturalnej
Studio Fotograficzne ROK – Jurajski Fotoklub

18:00-00:00 Biblioteka Publiczna im. dr. W. Biegańskiego, Al. NMP 22
Hej! żeglujże żeglarzu… – wystawa prac dzieci uczestniczących w Rodzinnym Plenerze Malarskim 9. Nocy Kulturalnej

18:00-1:00 Miejska Galeria Sztuki, Al. NMP 64
La serata dei sapori italiani (Wieczór włoskich smaków)
Smaki Italii – wystawa malarstwa, fotografii i grafiki polskich artystów współczesnych oraz współczesnej grafiki włoskiej ze zbiorów MGS w Łodzi (sale na parterze)
Zacisze – grafiki, obiekty i instalacje Judyty Bernaś (Sala Gobelinowa)

19:00 Teatr from Poland, Al. NMP 2
Time out – zbiorowa wystawa fotografii (Anna Ślęzak, Ola Nykowska, Sebastian Adamus, Zbyszek Milka)

20:00 Muzeum Częstochowskie – Ratusz, Al. NMP 45
Zaproście mnie do stołu – wernisaż wystawy malarstwa Dariusza Milińskiego.

20:00-6:00 budynek Pogotowia Ratunkowego, ul. Kilińskiego 10
Nieskończoność – mural Cezarego Łopacińskiego

20:30-22:30 teren przed Galerią Dobrej Sztuki, Al. NMP 47
Czasołamacz – instalacja Justyny Rybak i Anity Grobelak

21:00-22:00 Galeria ART-FOTO Regionalnego Ośrodka Kultury,
ul. Ogińskiego 13a
Wystawa fotografii członków Jurajskiego Fotoklubu RP

21:00-6:00 Boulangerie, ul. Ślaska 3/5
Lukier – wystawa malarstwa Anity Wasik

22:00 Muzeum Częstochowskie – Pawilon Wystawowy,
Park St. Staszica
Spotkanie na szlaku wina Lippoczy’ego – wernisaż wystawy

22:00 Browar CzenstochoviA, ul. Korczaka 14
Slajdszoł Chasydzi

00:00-1:00 teren przy wejściu na Ryneczek na Wałach Dwernickiego, II Al. NMP
Pomnik Wielkiej Klepsydry – czasoprzestrzenna instalacja ruchoma CGK – Częstochowskiej Grupy Kowadło

Wystawy prezentowane w poszczególnych obiektach Muzeum Częstochowskiego: Rezerwacie Archeologicznym czynne w godz. 13:00-20:00, w Ratuszu, Galerii Dobrej Sztuki, Domu Poezji, Pawilonach Wystawowych w Parku St. Staszica czynne w godz. 18:00-00:00.

FILM

18:00 Regionalny Ośrodek Kultury, ul. Ogińskiego 13a
Roman Opałka – jedno życie, jedno dzieło – pokaz filmu Andrzeja Sapiji i spotkanie z reżyserem

18:00 Konduktorownia, ul. Piłsudskiego 34/36
Habakuk przenosi w czasy niemego kina – taperka do filmu Gorączka złota

20:00-1:30 Ośrodek Kultury Filmowej – Kino Iluzja, Al. NMP 64
La serata dei sapori italiani (Wieczór włoskich smaków) – przegląd filmów:
Zapiski z Toskanii, reż. Abbas Kiarostami (20:00)
Wesele w Sorrento, reż. Susanne Bier (21:50)
Zakochani w Rzymie, reż. Woody Allen (23:50)
Włoski Euroshorts – Europejski Festiwal Fabuły, Dokumentu i Reklamy (21:00-1:00, na zewnątrz budynku)

21:00 Klub Muzyczny „Stacherczak”, Al. Kościuszki 1
Pokaz filmów wytwórni A’YoY

22:00-1:00 Cinema City „Wolność”, Al. Kościuszki 5
Nocne trailowanie – maraton zwiastunów (22:00, 23:00, 00:00)

1:00 Muzeum Częstochowskie – Centrum Promocji Młodych, A
l. Wolności 30
Człowiek Słoń, reż. David Lynch

IMPREZY (NIE TYLKO) DLA DZIECI

17:00-22:30 Park St. Staszica
Rodzinny Plener Malarski Przed Czasem Kogutek Ziutek i inni – prowadzą Antoni Rot i Tadeusz Rzeźnik (17:00-18:30)
Skucha – przegląd dawnych i obecnych zabaw i gier podwórkowych (18:00-21:00)
Koty Trzy – spektakl Teatru Gry i Ludzie (18:30, Altana)
Zabawy z czasem – warsztaty rodzinne (18:00-20:00 i 20:30-22:30, Muzeum Częstochowskie – Multicentrum „Zodiak”)

19:00 Restauracja Japońska EDO, ul. Kopernika 22
Łaskawy czas dla orgiami i sushi – warsztaty
Współorganizator: Częstochowski Klub Polskiego Centrum Origami SP nr 35

CIEKAWE PROPOZYCJE

18:00 Pub Piwiarnia, Al. NMP 31
pokaz warzenia piwa domowego
Jak czas wpływa na piwo, czyli poznaj smak prawdziwego piwa na szkoleniu z Bractwem Piwnym (19:00)

18:30-22:00 Plac Biegańskiego
Gigantyczne Scrabble – FRiKO

19:00 Miejska Galeria Sztuki, Al. NMP 64
La serata dei sapori italiani (Wieczór włoskich smaków)
otwarty plenerowy pokaz gotowania potrawy kuchni włoskiej wraz z degustacją; prowadzenie Michele Feliziani (Studio Języków Obcych, Al. NMP 28) i Andrzej Ślęzak (19:00-20:00, w podcieniach przed wejściem)
prezentacja włoskich specjałów kulinarnych (19:00-22:00, w podcieniach przed wejściem)
opowieść o włoskich kulinariach i kulturze włoskiej Ilario Coli (Uniwersytet Łódzki) (20:30, Sala Poplenerowa)
warsztaty językowe w formie oprowadzania po wystawach; prowadzenie Michele Feliziani/Studio Języków Obcych, Al. NMP 28 (21:00, 22:00, 23:00, sale wystawowe)

19:00-22:00 Mikstura, Al. NMP 51 (start), punkty: Al. NMP, Dekadencja, ul. Nowowiejskiego 10
Miłość jest wieczna – o ponadczasowości mitów
Gra miejska (rezerwacja miejsca: miloscjestwieczna@gmail.com)

19:30 Muzeum Częstochowskie – Pawilon Wystawowy,
Park St. Staszica
Warsztaty malowania tuszem sumie w oparciu o wystawę Delikatna niczym kwiat wiśni. Kobieta w kulturze Japonii – prowadzenie: Mariusz Szmerdt

20:00 Muzeum Częstochowskie – Ośrodek Dokumentacji Dziejów Częstochowy, Al. Wolności 30 (miejsce zbiórki)
Nocne życie dawnej Częstochowy – spacer z Juliuszem Sętowskim

20:45 Muzeum Częstochowskie – Ratusz, Al. NMP 45
Metamorfoza Blue Morpho – wykład Ewy Kaczmarzyk i Elżbiety Janik

21:00 Muzeum Częstochowskie – Galeria Dobrej Sztuki, Al. NMP 47
Krzesło w czasie – historia krzesła. Spotkanie z kolekcjonerem Dariuszem Dąbrowskim

00:00 Plac Biegańskiego
Zombie Walk

6:00 Muzeum Częstochowskie – Centrum Promocji Młodych,
al. Wolności 30
Śniadanie na trawie

GASTRONOMIA

20% zniżki na całą ofertę po okazaniu karnetu 10. Nocy Kulturalnej w Boulangerie, ul. Śląska 3/5

Wróć do góry ⤻

11. Noc Kulturalna 2014

Program

Plac Biegańskiego
17:49 – start 11. Nocy Kulturalnej

MUZYKA:

Słodko-Gorzki, ul. Kilińskiego 5
18:30 – koncert zespołu Be Good
20:00 – koncert projektu Inqbator

Biblioteka Publiczna im. dr. W. Biegańskiego, Al. NMP 22
19:00 – akustyczny koncert łódzkiego zespołu Fonovel

Miejski Dom Kultury, ul. Łukasińskiego 50/68
19:00 – koncert zespołu BREAKMASZYNA

Pub Lucky Saloon, Biznes Centrum
19:00 – koncert zespołu The Beers
21:00 – koncert zespołu Odnowa
23:00 – koncert zespołu Eternal Spirits

PAN-WU, Al. NMP 28
20:00 – koncert Wieczorne impresje muzyczne w wykonaniu Barbary Anny Wierzbickiej, Jacka Stawiarskiego i Krzysztof Rogiński

Regionalny Ośrodek Kultury, ul. Ogińskiego 13a
20:00 – Kot (czy też kotka?) koncert Olo Walickiego

Seta i Galareta, ul. Waszyngtona 18/1
20:00 – koncert zespołu The Jet-Son
22:00 – koncert zespołu Pearls Mahone

Restauracja Biały Borek, Al. NMP 59
20:00 – koncert zespołu AmperA

Klubokawiarnia DUQUESA, Al. NMP 32
20:30 – koncert Piosenki Marka Grechuty w wykonaniu zespołu Telomery

Pewex Bistro, ul. Kilińskiego 11
20:30 – koncert zespołu Bonanza

Klub Rura, Al. NMP 38A
Testy Zmysłów
21:00–23:00 – Oscar Thuns
23:00–24:00 – Jacob Salander
24:00–1:30 – Deas
1:30–3:30 – Piotr Bejnar
3:30 – Jacob Salander
PATIO: Alchemix, Thomas Langner

Muzeum Częstochowskie – Centrum Promocji Młodych,
al. Wolności 30
21:30 – DJ SET Wojciecha Kucharczyka
22:00 – koncert projektu Zamilska

Teatr From Poland, Al. NMP 2
21:30 – Niedźwiecki Solo Live Sound System, feat. Jarex(Bakshish)
23:30 – Poli Senses – Zeppy Zep, Trap Door, DwaEm, vj Gibsky

Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater”, ul. Dąbrowskiego 1
22:00 – Muzyka sfer – koncert muzyki relaksacyjnej

Cafe Belg, Al. NMP 32
22:30 – koncert Angela Gaber Trio i T.ETNO cz. I
00:00 – koncert Angela Gaber Trio i T.ETNO cz. II
01:30 – taneczne afterparty (DJ Wujek Tomek)

FILM:

Ośrodek Kultury Filmowej – Kino Iluzja, Al. NMP 64
20:30 – projekcja filmu Tango Libre, reż. Frédéric Fonteyne
22:15 – projekcja filmu Sugar Man, reż. Malik Bendjelloul
00:00 – projekcja filmu Rolling Stones w blasku świateł reż. Martin Scorsese
21:00–01:00 – Euroshorts Fiesta – plenerowy pokaz krótkich filmów o muzyce, tańcu i świętowaniu

Muzeum Częstochowskie, Ratusz, Al. NMP 45
22:00–00:00 – projekcja częstochowskich filmów niezależnych

Cinema City, ul. Kościuszki 5
22:00–01:00 – Kino karmi zmysły – Cinema City

Muzeum Częstochowskie – Centrum Promocji Młodych,
al. Wolności 30
01:00 – projekcja filmu”Żywot Briana” reż. Terry Jones

TEATR:

III Al. NMP, plac koło fontanny z dziewczynką
18:00 – Zmysłowe zmysły – spektakl Teatru Integracyjnego ALA

Teatr From Poland, Al. NMP 2
19:00 – Opowieści kwaskowe – słodko-kwaśny spektakl teatralny, reż. Wojciech Kowalski

Konduktorownia, ul. Piłsudskiego 34/36
19:00 – rakoTWÓRCZOŚĆ ZMYSŁÓW – spektakl Częstochowskiego Stowarzyszenia Opieki Paliatywnej dla Dzieci i Dorosłych „Dar Serca”, reż. Sylwia Oksiuta

Muzeum Częstochowskie – Centrum Promocji Młodych, al. Wolności 30
19:30 – Tramwaj zwany pożądaniem, spektakl Grupy pod Wiszącym Kotem, reż. Beata Gendek-Barhoumi

Muzeum Częstochowskie – ogródek przy Galerii Dobrej Sztuki,
Al. NMP 47
20:00 – Tajemnice Starych Kamienic – spektakl plenerowy, reż. Wojciech Kołsut

Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater”, ul. Dąbrowskiego 1
20:00 – 1000 pengo – monodram niezależnego teatru TLEN, reż. Julia Liszewska
00:00 – MaPeT Show – spektakl Studenckiego Koła Teatralnego „naJana”, reż. Jakub Jura

Miejski Dom Kultury, ul. Łukasińskiego 50/68
20:00 – Freedom – spektakl taneczny

Teatr im. Adama Mickiewicza, ul. Kilińskiego 15
22:00 – Hamlet – przedpremierowy pokaz spektaklu

SZTUKI WIZUALNE:

Plac Biegańskiego
18:00 – Oczyszczeni – otwarte działania plastyczne
23:00 – Oczyszczeni – finał akcji

Biblioteka Publiczna im. dr. W. Biegańskiego, Al. NMP 22
18:00-00:00 – Manufaktura książki – wystawa książek dotykowych

Miejska Galeria Sztuki, al. NMP 64
18:00 – 01:00 – Wystawa DIONIZOS. Współczesna odsłona mitu

Muzeum Częstochowskie – Centrum Promocji Młodych,
Al. Wolności 30
18:00–03:00 – Wystawa grafik Weroniki Rafy

Aleje NMP
18:00 – Znikająca wystawa – plenerowa wystawa fotografii Kamila Pawlika i Marcina Jędryki.

Cafe Belg, Al. NMP 32
18:00 – Hieronim – wystawa prac studentów AJD

Muzeum Częstochowskie – Galeria Dobrej Sztuki, Al. NMP 47
18:00 – oprowadzenie po stałej ekspozycji Sztuka Polska XIX i XX w.

Muzeum Częstochowskie – Ratusz, Al. NMP 45
18:00–00:00 – Gabinet Wybitnych Częstochowian. Rzeźby Krzysztofa Kędzierskiego

Muzeum Częstochowskie – Pawilon Wystawowy, Park Staszica
18:00–00:00 – Hoczki, szczytki i orpanty – strój i biżuteria cieszyńska
18:00–00:00 – wystawa prac malarskich, graficznych, rysunkowych Andrzeja Desperaka

Muzeum Częstochowskie – Galeria Dobrej Sztuki, Al. NMP 47
18:00–00:00 – Kazimierz Pacewicz – zapomniany artysta – wystawa biograficzno-artystyczna

Muzeum Częstochowskie – Galeria Dobrej Sztuki, Al. NMP 47
20.00- 22:00 – prezentacja zdjęć ze stałej wystawy Sztuki Polskiej XIX i XX w. na elewacji Galerii Dobrej Sztuki

Boulangerie, ul. Śląska 3/5
20:00–00:00 – Poczuj, zobacz, dotknij, posłuchaj i smakuj – mural Cezarego Łopcińskiego

Regionalny Ośrodek Kultury, ul. Ogińskiego 13a
21:00–22:00 – Wystawa fotografii uczniów kierunku fototechnika Zespołu Szkół im. Bolesława Prusa w Częstochowie

Plac Biegańskiego
22:30 i 00:00 – Cieniasy – performance taneczny

Miejska Galeria Sztuki, Al. NMP 64
23:00 – Makijaże szaleństwa – widowisko performatywne Arti’ego Grabowskiego

Klub Rura, Al. NMP 38A
00:00 – Ale kwas – instalacja Anny Wójcik

Stałe wystawy prezentowane w poszczególnych obiektach Muzeum Częstochowskiego (Rezerwacie Archeologicznym, Ratuszu, Galerii Dobrej Sztuki, Domu Poezji, Pawilonach Wystawowych w Parku St. Staszica) będą czynne w godz. 18:00-00:00. Zwiedzanie z kustoszem.

IMPREZY (NIE TYLKO) DLA DZIECI:

Park przed Miejskim Domem Kultury, ul. Łukasińskiego 50/68
18:00 – Pszczółka Maja i przyjaciele – bajka w wykonaniu artystów scen śląskich

Park Staszica
18:00–20:00 – Kreatywny plener bajkowo-malarski z niespodziankami

Park Staszica
18:00–20:00 – ZMY(SŁOWNIK) – plac artystycznych-zmysłowych zabaw dla dzieci i rodziców

Muzeum Częstochowskie – Multicentrum „Zodiak”, Park Staszica
18:00 i 20:30 – Oszukać zmysły – warsztaty rodzinne

Plac przed Miejską Galerię Sztuki, Al. NMP 64
19:00–22:00 – Ścieżki Dionizosa – dotknij świata – interaktywna zabawa dla dzieci i starszych

CIEKAWE PROPOZYCJE:

Plac Biegańskiego
18:00 – Pokaz Capoeira Camangula

CNT „SNAKE DANCE”, Al. NMP 21/7
Zanurz się w zmysłach i poczuj smak pasji:
18:00–19:00 – Warsztaty tańca (Break Dance, Hip Hop, Jazz)
19:00–20:00 – Warsztaty (freestyle, DJ akademia, taniec irlandzki)
20:15 – Pokaz tańca (grupy COOL KIDS CREW, ARMATRAK, CRAZY FOOT WORK, YES YES YO, NO NAME, zespół tańca irlandzkiego CELTOMANIA) + pokaz skreczu (DJ Boski)
21:30 – Irlandzka potańcówka

Muzeum Częstochowskie – Ośrodek Dokumentacji Dziejów,
al. Wolności 30
18:00 – Częstochowa w 1914 roku. Spacer po mieście sprzed 100 laty oprowadza dr Juliusz Sętowski

III Al. NMP
18:30–21:30 – Rysujemy portrety – akcja Pracowni Sztuk Wszelakich

Plac Biegańskiego
19:00–22:00 – Przybij Piątkę – pokazy promujące kulturę hip-hop (freestyle, breakdance, DJ, graffiti)

Al. NMP
20:00–02:00 – Historia się budzi – noc z rekonstrukcją historyczną

Muzeum Częstochowskie, Zagroda Włościańska, ul. 7 Kamienic 4
20:00–22:00 – Przy Zagrodzie wielkie pranie… – pokaz sposobów prania z początku XX wieku przygotowany przez Dział Etnografii Muzeum Częstochowskiego i Zespół Pieśni i Tańca Częstochowa

Pub Piwiarnia, Al. NMP 31
21:00 – Gotuj z piwem – pokaz kulinarny
23:00 – Taniec oddziałujący na zmysły – pokaz tańca irlandzkiego zespołu Irish Steps

Restauracja Biały Borek, Al. NMP 59
22:00 – Pokaz podróżniczych fotografii Jakuba Bociągi, Dariusza Gawrońskiego oraz Krzysztofa Bociągi.

Mr Boston American Bar, ul. Lelewela 2
22:00 – Smaki świata – pokazy barmańskie i kulinarne

Al. NMP
00:00 – Wyprawa po Świętego Grala – happening monthypythonowski

Pub Lucky Saloon, Biznes Centrum:
01:00–04:00 – Noc Gier Planszowych

GASTRONOMIA

20% zniżki na całą ofertę po okazaniu karnetu 11. Nocy Kulturalnej w Boulangerie, ul. Śląska 3/5
Wróć do góry ⤻

12. Noc Kulturalna 2015

Program

Legenda:
[M] – muzyka; [SZ] – sztuki wizualne; [T] – teatr; [TC] – taniec; [F] – film;
[D] – dla dzieci [R] – różności

Plac Biegańskiego
godz. 17:48 Uroczyste rozpoczęcie 12. Nocy Kulturalnej [R]
godz. 18:00–00:00 Finał konkursu na projekt i realizację instalacji artystycznej [SZ]

Akademickie Centrum Kultury i Sportu Politechniki Częstochowskiej,
Aleja Armii Krajowej 23/25
godz. 23:00 Spektakl Częstochowskiego Teatru Tańca, choreografia: Włodzimierz Kuca [TC]

Bar 0-34, Aleja Najświętszej Maryi Panny 28
godz. 21:00–22:00 Projekcja filmów ekstremalnych częstochowskich
ekip [F]
godz. 22:00–23:00 Pokaz iluzjonistyczny Dawida Nabiałka [R]
godz. 21:00–00:00 Kacper Kapsa&FLK[M]

Biblioteka Publiczna im. dr. Władysława Biegańskiego,
Aleja Najświętszej Maryi Panny 22
godz. 21:00 Koncert projektu Brzoska i Gawroński [M]

Boulangerie, ul. Śląska 3/5
godz. 18:00-22:00 Obudź kreatywność – włącz drukarkę 3D [R]
20% zniżki na całą ofertę Boulangerie po okazaniu karnetu 12. Nocy Kulturalnej

Cafe Belg, Aleja Najświętszej Maryi Panny 32
godz. 20:00 „Przybij Fotkę” – rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego
i wystawa prac [SZ]
godz. 23:00 Koncert Kari&TheBuskers[M]
godz. 0:30 Koncert APP
godz. 1:30 After Party z DJ Marchew [M]

Cafe Skrzynka, ul. Dąbrowskiego 1
godz. 21:30 Koncert Any Andrzejewskiej i Michała Rorata [M]

Cafe 29, Aleja Najświętszej Maryi Panny 29
godz. 19:30 Koncert zespołu PH Trio [M]

Cinema City, Aleja Kościuszki 5
godz. 22:00, 23:00 i 00:00 „Nocne trailowanie. Maraton zwiastunów śmiesznych, strasznych i ogólnie odjechanych” [F]

CNT „SNAKE DANCE”, Aleja Najświętszej Maryi Panny 21/7
godz. 18:00–21:00 Nocny BBOY JAM –
zawody break dance w formule 1vs1 [Tc]

Galeria of-art, Aleja Najświętszej Maryi Panny 6
godz. 18:00-21:00 Wernisaż wystawy Stanisława Marka Śledzińskiego [SZ]

Kamieniczka, ul. Targowa 1
godz. 19:30 Samuraje i Kwiat Wiśni. „Poza obrazem”. O malarstwie japońskim opowiada Mariusz Szmerdt.[SZ]

Klub Restauracja Allegro, ul. Czartoryskiego 17
godz. 21:00 Występ Łukasza Pilśniaka [M]
godz. 21:20 Występ Marty Niciejewskiej [M]
godz. 21.45 „Ballada ma się dobrze” koncert Pawła Łowickiego z zespołem, gość wieczoru – Marta Niciejewska [M]

Klub Rura, Aleja Najświętszej Maryi Panny 38A
godz. 21:00-22:30 HEK [M]
godz. 22:00-23:00 FUGATO (muzyka klasyczna na patio) [M]
godz. 22:30-00:00 BIERNASKI [M]
godz. 00:00-01:00 MINt [M]
godz. 01:00-02:30 NOVIKA & MR.LEX [M]
godz. 02:30-04:00 THOMAS LANGNER [M]
godz. 04:00-06:00 MARYO [M]

Klubokawiarnia Ironia, Stary Rynek 19
godz. 22:30 Koncert Śpiewak Grotesque [M]
godz. 18:00-22:00 Wieczór gier planszowych [R]

Klubokawiarnia Pestka, Aleja Najświętszej Maryi Panny 37
godz. 18:00 Teatr Seniora: czytanie fragmentów dramatu „Dziób w dziób”
z akompaniamentem Jacka Stawiarskiego [T]

Konduktorownia, ul. Piłsudskiego 34/36
godz. 18:00 Start konkursu fotograficznego „Nocni Łowcy” [R]
godz. 19:30-20:00 Występ uczniów Społecznej Szkoły Baletowej [Tc]
godz. 22:00 „Październik”- taperka w wykonaniu Antoniego „Ziuta” Gralaka, Janusza „Yaniny” Iwańskiego, Bartłomieja Olesia i Marcina Olesia [F] [M]
godz. 00:00 Finał konkursu fotograficznego „Nocni Łowcy” [R]

Lomobar, Aleja Wolności 2/4
godz. 19:30 Koncert projektu SOK z LEMONEM [M]

Lunchownia, ul. Waszyngtona 18
godz. 18:00–19:30 „Bajkolandia – słuchaj, rysuj, działaj” – zabawy dla 4-6 latków prowadzi Małgorzata Januszewska [D]

Miejska Galeria Sztuki, Aleja Najświętszej Maryi Panny 64
godz. 20:00 i 22:00 „Miłość. Edward Dwurnik w Częstochowie” – oprowadzanie kuratorskie po wystawie, wszystkie sale MGS [SZ]
godz. 19:00–1:00 „Ożywianie obrazu” – instalacja/akcja plastyczna/zabawa z udziałem widzów, Sala Śląska MGS [SZ]
godz. 22:00 i 23:00 „Mechanizm” – spektakl choreograficzny, choreografia: Paulina Szczubidło, Sala Poplenerowa MGS [TC]
godz. 21:00–1:00 Dj BizBeat gra muzykę, Sala Poplenerowa MGS [M]
godz. 19:30, 20:30, 21:00 „Kobieta zmienną jest” – pokaz mody w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Przemysłu Mody i Reklamy im. W.S. Reymonta, Sala Gobelinowa MGS [R]

Muzeum Częstochowskie, Ratusz, Aleja Najświętszej Maryi Panny 45
godz. 18:00–24:00 „Muzyczne delicje” – spotkanie z przebojami, które nami kręcą [M]
godz. 18:00-19:00 Projekcja bajki „Bolek i Lolek na Dzikim Zachodzie” ze Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej w ramach wystawy „Bajki trzydziestolatków. Kultowe animacje i seriale lat 80. i 90.” [F][D]
godz. 20:00-21:30 Koncert zespołu OPA [M]
godz. 22:00-24:00 Projekcja filmów Krzysztofa Kasprzaka „Częstochowa lata 60.,… lata 70. …lata 80.” [F]
godz. 19:00-21:00 „Podniebna pasja. Jerzy Ostrowski modelarski mistrz z Częstochowy”- spotkanie na wystawie z pasjonatami lotnictwa, członkami Częstochowskiego Towarzystwa Modelarskiego oraz członkami Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa przy Aeroklubie
Częstochowskim [R]

Obiekty Muzeum Częstochowskiego: Ratusz i Galeria Dobrej Sztuki czynne w godz. 18.00-24.00

Pawilony Wystawowe w Parku Staszica, Rezerwat Archeologiczny, Dom Poezji. Muzeum Haliny Poświatowskiej czynne w godz. 18.00-22.00

Zapraszamy do Domu Poezji, gdzie Zbigniew Myga – brat Poetki przybliży postać Haliny Poświatowskiej.

Muzeum Częstochowskie – Centrum Promocji Młodych,
Aleja Wolności 30
godz. 18:30 Więcej kultury! – video reportaż z muzyką na żywo [M]
godz. 20:00–22:00 Zostań memem Marty Frej [SZ]
godz. 20:00–22:00 MemMachina – memy w wirtualnej rzeczywistości od mindhelix.pl – interaktywna wystawa prac Marty Frej [SZ]
godz. 01:00 „Krzesła” E. Ionesco – spektakl Grupy pod Wiszącym Kotem, w reżyserii Beaty Gendek-Barhoumi [T]

Muzeum Częstochowskie – Galeria Dobrej Sztuki, Aleja Najświętszej Maryi Panny 47
godz. 19:00-21:00 Spotkanie na wystawie VI Konkursu Sztuki Ludowej „Z tradycji wzięte, na nowo wycięte” [SZ]

Muzeum Częstochowskie – Multicentrum „Zodiak”,
Park im. Stanisława Staszica
godz. 18:00–19:40 i 20:00–21:40 „Dawniej i dziś” – spotkania z historią realizowane w formie zajęć artystycznych i technicznych; konieczna wcześniejsza rezerwacja [D]

Ośrodek Kultury Filmowej – Kino Studyjne „Iluzja”,
Aleja Najświętszej Maryi Panny 64
godz. 20:30 Projekcja filmu „Za jakie grzechy, dobry Boże” [F]
godz. 22:15 Projekcja filmów krótkometrażowych „EuroShorts” [F]
godz. 23:45 Projekcja filmu „Dzikie historie” [F]

Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater”, ul. Dąbrowskiego 1
godz. 18:00 „Listy ze świata – Częstochowska sztuka kochania” – premiera spektaklu Wojciecha Kołsuta i Wojciecha Kowalskiego, aukcja obrazów powstałych podczas spektaklu [T]
godz. 21:30 Koncert hip hopowy zespołu Wszystko Jasne [M]
godz. 00:00 Noc Muńka Staszczyka – spotkanie z artystą [R] [M]
godz. 02:00 HOLYŁUD – Dubbingowe Show Teatru Improwizacji TDI [R]

Piwiarnia, Aleja Najświętszej Maryi Panny 31
godz. 21:00-23:00 Biesiada Historyczna [R]

Pub Lucky Saloon, Wały Dwernickiego 11, paw.40/43 (Biznes Centrum)
godz. 21:00 Koncert zespołu Rusty Rain [M]
godz. 22:00 Koncert zespołu ATMC[M]
godz. 23:00 Koncert zespołu The Beers [M]

PUB Sportowy Stacherczak, Aleja Kościuszki 1
„Etno Electro Show”:
godz. 18:00 Warsztaty bębniarskie: rytmy i bębny zachodnioafrykańskie oraz arabskie. Prowadzenie DyzDyzio i Von Szkopenhauer. [M]
godz. 20:30 Pokaz tańca orientalnego w wykonaniu grupy „Wild tribe” [TC]
godz. 21:00 T.etno – projekt muzyczny Tomasza Drozdka, połączenie dawnych instrumentów etnicznych i współczesny sprzęt elektroniczny [M]
godz. 22:00 DJ RDK/Benny S – set z muzyką klubową: techno, minimal, progressive [M]
godz. 23:00 DJ Nexy- gwiazda wieczoru, mikstura różnych wariantów współczesnej muzyki house, tech house, techno i progressive [M]
godz. 00:00 Etno Electro Show – jam session łączący muzykę klubową oraz etniczną [M]
– Dj’s: Nexy/Benny S/Wojtas
– muzycy: Tomasz Drozdek (T.etno)/DyzDyzio/Von Szkopenhauer
– taniec: „Wild tribe”
– wizualizacje: VJ Panoptikum

Regionalny Ośrodek Kultury, ul. Ogińskiego 13a
godz. 18:30–22:00 Międzynarodowa Wystawa Plakatu Jazzowego [SZ]
godz. 20:30 Koncert jazzowy zespołu Mikrokolektyw [M]

Rue de Foch, ul. Focha 10
godz. 20:00 Koncert Fugato [M]

Teatr From Poland, Aleja Najświętszej Maryi Panny 2
godz. 20:00 „Kontrasty” – pokaz tańca irlandzkiego Irish Steps połączony z koncertem zespołu Carura [M][T]
godz. 21:00 Miejski Dom Kultury prezentuje Gwiazdy Famy: Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn [M]
godz. 22:00 Miejski Dom Kultury prezentuje Gwiazdy Famy: Latające Pięści [M]
godz. 23:00 Jam Session w TFP [M]
godz. 00:00–04:00 Back to the 80’s & 90’s – dj’s Dark Asylum Team i goście [M]

Teatr im. Adama Mickiewicza, ul. Kilińskiego 15
godz. 20:00 Spektakl „Dwie Panny” – Teatr ANIMAGIA z Żytna, reżyseria: Michał Zaskórski (Scena Kameralna im. Iwo Galla) [T]
godz. 22:00 Spektakl „W starych dekoracjach”, reżyseria: Igor Gorzkowski (Scena duża) [T]

Wydział Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miasta Częstochowy, Odwach, Aleja Najświętszej Maryi Panny 45a
godz. 18:00–20:00 Spotkanie z pisarzem Andrzejem Stasiukiem [R]
godz. 20:30–21:30 „NASZA KLĄTWA”- pokaz filmu i spotkanie z montażystką filmu Justyną Król [F]
godz. 22:00–23:30 PODRÓŻE – „TRYLOGIA ALPEJSKA” – spotkanie z Łukaszem Dudkiem i Jackiem Matuszkiem [R]

Zespół Szkół Technicznych, Aleja Jana Pawła II 126/130
godz. 18:00-2:00 Konkursy fantastyczne [R]
godz.18:00-2:00 Panele dyskusyjne [R]
godz. 18:00-2:00 LARPy [R]
godz. 18:00-2:00 Warsztaty medyczne [R]
godz. 20:00-0:00 Terenowa gra medyczna [R]
godz. 18:00-04:00 ULTRASTAR – przednia zabawa dla amatorów śpiewania i nietypowego karaoke [R]
godz. 18:00-4:00 Nocne granie w gry planszowe [R]
godz. 18:00-4:00 Nocne granie w gry karciane [R]
godz. 18:00-21:00 Turniej piłkarzyków [R]
godz. 21:00-0:00 Turniej ping ponga [R]
godz. 18:00-4:00 Turniej Warhammer Fantasy Battle [R]

Zespół Szkół Muzycznych im. M. J. Żebrowskiego, dziedziniec szkoły, ul. Sułkowskiego 1
godz. 19:00 Koncert muzyki kameralnej w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Muzycznych im. M. J. Żebrowskiego [M]

Wróć do góry ⤻

13. Noc Kulturalna 2016

Program

Legenda:
[M] – muzyka; [SZ] – sztuki wizualne; [T] – teatr; [TC] – taniec; [F] – film;
[D] – dla dzieci [R] – różności

17:47-18:00

Uroczyste rozpoczęcie „13. Nocy Kulturalnej” [R]

Plac Biegańskiego

18:00-01:00

Mega kolorowanie [R], [SZ]

Miejska Galeria Sztuki, Al. NMP 64

18:00-01:00

Still life – złóż martwą naturę [R], [SZ]

Miejska Galeria Sztuki, Al. NMP 64

18:00-01:00

Fotościanka monidło [R]

Miejska Galeria Sztuki, Al. NMP 64

18:00-01:00

Nocne zwiedzanie wystaw programowych Miejskiej Galerii Sztuki [SZ]

Miejska Galeria Sztuki, Al. NMP 64

18:00-18:30

Wernisaż wystawy fotografii Darii Ulman [SZ]

Restauracja Pecorino, Stary Rynek 22

18:00-18:30

Udostępnienie wystawy malarstwa Gabrieli Kowalskiej pt. „Portrety” [SZ]

Cafe Belg, Al. NMP 32

18:00-19:00

Tomasz Kmiecik przedstawia – koncert Agaty Ślazyk [M]

Altana w Parku im. St. Staszica

18:00-19:00

„Metafizyka prowincji w malarstwie Jerzego Dudy-Gracza” – wykład Elżbiety Hak, doktorantki AJD w Częstochowie [R]

Muzeum Częstochowskie, Ratusz, Al. NMP 45

18:00-19:00

Spektakl Teatru Oczami Brata [T]

Klubokawiarnia Alternatywa 21, ul. Przemysłowa 14/16, wejście od ul. Mielczarskiego 20

18:00-19:00

„Cudze chwalicie, swego nie znacie” – Kultura DIY – Bractwo Piwne zaprasza na spotkanie z Wojciechem Warzyszyńskim [R]

Piwiarnia, Al. NMP 31

18:00-19:00

„Ethno Electro” – warsztaty gry na bębnach etnicznych dla początkujących, rytmy orientalne i północnoafrykańskie; instrumenty dostępne na miejscu [W]

Pub Szuflada, al. Kościuszki 18

18:00-19:30

Klub Toastmasters Częstochowa zaprasza na spotkanie pt. „Zainspiruj mnie” [R]

Manhattan Caffe ul. Wały Dwernickiego 11 (Biznes Centrum)

18:00-20:00

„Znalazłem skarb” – wykopaliska archeologiczne pod nadzorem archeologów z Muzeum Częstochowskiego [D], [R]

Ogródek przy Galerii Dobrej Sztuki, Al. NMP 47

18:00-21:00

Stowarzyszenie Polsko-Włoskie „Due Terre” zaprasza na wieczór „Italia in fiesta” [R]

Kamieniczka.eu, ul. Targowa 1

18:00-21:00

Uszy do góry! Warsztaty graficzne ozdabiania toreb [R]

Miejska Galeria Sztuki, Al. NMP 64

18:00-21:00

ZetPeTe i CPM zapraszają do „Labiryntu Wyobraźni” [D], [R]

Centrum Promocji Młodych, al. Wolności 30

18:00-21:00

Portret z ….zabierz ze sobą kogoś lub coś i z nim zapozuj [SZ], [R]

Klubokawiarnia Pestka, Al. NMP 37

18:00-21:00

Poznaj Hip Hop Kulturę z Przybij Piątkę – Jam (graffiti, taniec, rap, freestyle) [R]

Centrum Promocji Młodych, al. Wolności 30

18:00-21:00

Bard zaprasza na pokaz Gry Carcassonne [R]

Stary Rynek

18:00-22:00

Noc z częstochowskimi mozaikami (gra miejska) [R]

start: Miejska Galeria Sztuki, Al. NMP 64

18:00-22:00

IMPREZA TOWARZYSZĄCA – Food Camp Częstochowa, Organizator – Idea House [R]

Plac Biegańskiego

18:15-20:00

„Morze” – wspólny koncert dwóch częstochowskich zespołów: zespołu tańca irlandzkiego Irish Steps oraz zespołu szantowego oJ TaM [M], [TC]

IV LO im. Henryka Sienkiewicza, Al. NMP 56

18:30-19:30

Koncert zespołu Impast [M]

Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater”, ul. Dąbrowskiego 1

18:30-19:30

Koncert Weroniki Zielińskiej [M]

Restauracja Pecorino, Stary Rynek 22

18:30-19:30

Otwarcie wystawy „Zło czai się wszędzie… – przestępstwo w dokumencie archiwalnym” [SZ]

Archiwum Państwowe w Częstochowie, ul. Rejtana 13

18:45-19:15

Wernisaż wystawy fotografii Marcina Szczygła [SZ]

Dwa Koty Cafe, Al. NMP 43

19:00-20:00

Koncert jazzowy Coherence Quartet [M]

Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana, Sala Kameralna im. Krzysztofa Pośpiecha, ul. Wilsona 16

19:00-20:00

Kacper Kapsa & Jared FLK [M]

034 SHOT BAR

19:00-20:00

„Rap & Roll” – warsztaty „rap/kreatywność” [M], [W]

Kmicic Pub, al. Kościuszki 23

19:00-20:00

„Ethno Electro” – warsztaty gry na bębnach etnicznych dla początkujących, rytmy zachodnioafrykańskie; instrumenty dostępne na miejscu [M], [W]

Pub Szuflada, al. Kościuszki 18

19:00-20:00

Otwarcie wystawy pt. „Kobieta w twórczości Szymona Wypycha” [SZ]

Pawilon Wystawowy w Parku im. St. Staszica

19:00-21:00

Golden Hen/DJ&Visual Set [M]

Teatr From Poland, Al. NMP 2

19:00-21:00

Inscenizacja rozpraw sądowych opartych na faktach [R]

Archiwum Państwowe w Częstochowie, ul. Rejtana 13

19:00-22:00

„Cudze chwalicie, swego nie znacie” – Bractwo Piwne zaprasza na warsztaty DIY: domowe sery, chleb, wędliny, piwo i nalewki [R], [W]

Piwiarnia, Al. NMP 31

19:00-22:00

DobraNoc Kulturalnie [D], [R]

Czytelnia Biblioteki Publicznej, Al. NMP 22

19:15-19:45

„Nocne pejzaże” – wernisaż wystawy fotografii Romana Halaieva [SZ]

Zrewitalizowany obiekt poklasztorny parafii p.w. św. Zygmunta, ul. Krakowska 1 a

19:15-20:45

Piotr Hudysz zaprasza na pokaz gitarowej improwizacji oparty o tworzenie utworów na żywo [M]

Dwa Koty Cafe, Al. NMP 43

19:45-20:00

„Wyjść z cienia” – pokaz mody w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Przemysłu Mody i Reklamy im. W.S. Reymonta [R]

Miejska Galeria Sztuki, Sala Gobelinowa, Al. NMP 64

19:45-21:00

Koncert zespołu 77FM „Dobry Wieczór z Mocą” [M]

Aula widowiskowa parafii p.w. św. Zygmunta ,ul. Krakowska 1

20:00-20:30

Pokazy jazdy na rolkach na grind box’ie – grupa 034 [R]

034 SHOT BAR, Al. NMP 28

20:00-20:30

Pokaz tańca „Etniczne twarze nocy” w wykonaniu Studio Tańca Nindei [TC]

Pub Szuflada, al. Kościuszki 18

20:00-21:00

„Mały Książę” – autorski spektakl Tadeusza Kwinty [T]

Biblioteka Publiczna im. dr. W. Biegańskiego, Al. NMP 22

20:00-21:00

Otwarcie wystawy „Oj, wianeczku jak mi Cię żal… Strój Panny Młodej i akcesoria ślubne z przełomu XIX i XX wieku” [M], [R], [SZ]

Pawilon Wystawowy w Parku im. St. Staszica

20:00-21:15

Koncert Krzysztofa Niedźwieckiego [M]

Rue de Foch Pizzeria & Pub, ul. Focha 10

20:15-21:30

Koncert zespołu The PornFathers [M]

Pub Lucky Saloon, Wały Dwernickiego 11, paw. 40/43 (Biznes Centrum)

20:30-21:00

Pokaz jazdy na BMX na grind boksie – grupa Zou Crew [R]

034 SHOT BAR, Al. NMP 28

20:30-21:15

„Eklektycznie Elektrycznie” – koncert Blanki Bodziachowskiej i Szymona Witolda Zygonia [M]

Cafe Belg, Al. NMP 32

20:30-21:30

„Ethno Electro” – koncert bębniarskiej formacji Akuku! wraz z zaproszonymi gośćmi oraz wspólny drum session [M]

Pub Szuflada, al. Kościuszki 18

20:30-21:30

„Rap & Roll” – „Sound System i rola Dubmastera” – Warsztaty z technik live Dub Mix [M], [W]

Kmicic Pub, al. Kościuszki 23

20:30-21:30

„Cięcie – włosy ludu polskiego” [R], [SZ]

Lomobar, al. Wolności 2/4

20:30-21:45

Koncert jazzowy NSI Quartet [M]

PUB Sportowy Stacherczak, al. Kościuszki 1

20:30-22:00

„Leśmian – indyjskie inspiracje” – koncert poetycki i wystawa fotografii podróżniczej Krzysztofa Muskalskiego „Indie” [M], [SZ]

Regionalny Ośrodek Kultury, ul. Ogińskiego 13 a

20:30-22:15

„Tuż przed Gdynią!” – projekcja filmu „Zjednoczone stany miłości” reż. Tomasz Wasilewski [F]

Kino studyjne OKF „Iluzja”, Al. NMP 64

20:45-22:00

Koncert Erith [M]

Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater”

21:00-02:00

Silent Disco by Night [R]

Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater”

21:00-21:15

„Orfeusz” – spektakl Częstochowskiego Teatru Tańca [TC], [T]

Akademickie Centrum Kultury i Sportu Politechniki Częstochowskiej, al. Armii Krajowej 23

21:00-22:00

Projekcja filmów ekstremalnych częstochowskich ekip [F]

034 SHOT BAR, Al. NMP 28

21:00-22:00

Zwiedzanie wystawy „Zło czai się wszędzie… – przestępstwo w dokumencie archiwalnym” [SZ]

Archiwum Państwowe w Częstochowie, ul. Rejtana 13

21:00-22:15

Post Love – koncert projektu Further Away [M]

Centrum Promocji Młodych, al. Wolności 30

21:00-22:15

„Moral insanity. Tragedia ludzi głupich” na podstawie „Ich czworo. Tragedia ludzi głupich” Gabrieli Zapolskiej, spektakl Teatru PAPAHEMA z Białegostoku [T]

Teatr im. Adama Mickiewicza, ul. Kilińskiego 15

21:00-22:15

„Rock i Blues jednoczące generacje” – koncert Tony Tarantula & his Bastards [M]

Klubokawiarnia Ironia, Stary Rynek 19

21:00-22:15

Koncert zespołu Sugar Free [M]

Restauracja Pecorino, Stary Rynek 22

21:00-22:30

Warm up set [M]

Klub Rura, Al. NMP 38

21:00-23:00

„Od Waldemara Miechowskiego wszystko się zaczęło… 70 lat sportu żużlowego w Częstochowie” [R], [SZ]

Muzeum Częstochowskie, Ratusz, Al. NMP 45

21:15-22:15

Koncert Igi Kozackiej, akompaniuje Michał Ostalski [M]

Dwa Koty Cafe, Al. NMP 43

21:30-02:00

„Ethno Electro” – Ethno Goa PsyTrance Night, Primal (Deepersense, Chorzów) Proxima Centauri (Deepersense, Katowice) Dyz (Pharmacy Lab) Warlock (Ethno Trance) JahSter (Dream Dread Sound) [M]

Pub Szuflada, al. Kościuszki 18

21:30-22:30

„Muzyczny przystanek” – koncert Piotra Szumlasa [M]

Cafe 29, Al. NMP 29

21:30-22:45

Miejski Dom Kultury zaprasza na koncert Masala Soundsystem [M]

Teatr From Poland, Al. NMP 2

21:30-22:45

„Rap & Roll” – koncert zespołu „Kari On” [M]

Kmicic Pub, al. Kościuszki 23

21:45-00:00

Steve Nash Dj Set [M]

Lomobar, al. Wolności 2/4

22:00-00:00

HaikuGenerator [R]

Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater”

22:00-01:00

Tajemnicza Biblioteka [R]

Biblioteka Publiczna im. dr. W. Biegańskiego, Al. NMP 22

22:00-23:30

„Eklektycznie Elektrycznie” koncert grupy Sutari [M]

Cafe Belg, Al. NMP 32

22:00-23:30

„Noc z Kinem Polskim” – projekcja filmu „Moje córki krowy”, reż. Kinga Dębska [F]

Cienema City Wolność, al. Kościuszki 5

22:15-03:00

„Folkonoc” – koncert z potańcówką kapeli Hajduki [M], [TC]

PUB Sportowy Stacherczak, al. Kościuszki 1

22:30-01:45

„Tuż przed Gdynią!” – projekcja filmu „Planeta singli” reż. Mitja Okorn [F]

Kino studyjne OKF „Iluzja”, Al. NMP 64

22:30-23:30

Oxford Drama [M]

Klub Rura, Al. NMP 38

22:45-00:00

Koncert zespołu AmperA [M]

Pub Lucky Saloon, Wały Dwernickiego 11, paw.40/43 (Biznes Centrum)

23:00-00:00

„Rock i Blues jednoczące generacje” – koncert Blues Junkres [M]

Klubokawiarnia Ironia, Stary Rynek 19

23:00-00:00

„Duety” – koncert Hanny Stefaniak i Damiana Hyry [M]

Cafe Skrzynka, Dąbrowskiego 1

23:00-00:15

„Rap & Roll” – Rise Up Soundsystem [M]

Kmicic Pub, al. Kościuszki 23

23:00-03:00

Crazy 80’s & 90’s – Dark Asylum Team i goście [M]

Teatr From Poland, Al. NMP 2

23:30-00:30

Rosalie [M]

Klub Rura, Al. NMP 38

23:45-01:30

„Noc z Kinem Polskim” – projekcja filmu „Obce niebo” reż. Dariusz Gajewski [F]

Cinema City, al. Kościuszki 5

00:00-01:00

„Eklektycznie Elektrycznie ” – koncert zespołu Krzywe Nogi [M]

Cafe Belg

00:00-01:15

Koncert zespołu Żywiołak [M]

Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater”

00:50-02:20

„Tuż przed Gdynią!” – projekcja filmu „Kamper” reż. Łukasz Grzegorzek [F]

Kino studyjne OKF „Iluzja”

01:30-02:30

Zamilska [M]

Klub Rura, Al. NMP 38

00:00-01:00

Gildia zaprasza na „Noc Zapomnianych Opowieści” by pośpiewać wspólnie klimatyczne pieśni [R]

Klubokawiarnia Ironia, Stary Rynek 19

00:00-02:00

„Poznaj Hip Hop Kulturę z Przybij Piątkę – wykłady” – prowadzenie Piotr „Temps” Marciszewski i „Zulu Kuki” [R]

Centrum Promocji Młodych

00:30-01:30

Biernaski [M]

Klub Rura, Al. NMP 38

00:30-03:00

„Rap & Roll” – wspólne improwizacje muzyczno-wokalne, połączenie rapu z innymi gatunkami muzycznymi [M], [R]

Kmicic Pub, al. Kościuszki 23

00:50-02:50

„Noc z Kinem Polskim” – projekcja filmu „Bogowie” reż. Łukasz Palkowski [F]

Cienema City Wolność, al. Kościuszki 5

01:00-02:00

Gildia zaprasza na „Noc Zapomnianych Opowieści” – koncert Liz Katrin [M]

Klubokawiarnia Ironia, Stary Rynek 19

02:00-02:30

Pokaz iluzji Dawida Nabiałka [R]

Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater”

02:00-03:00

Gildia zaprasza na „Noc Zapomnianych Opowieści ” – występ Zespołu Tańców Dawnych „Secoli di Danza” [TC]

Klubokawiarnia Ironia, Stary Rynek 19

02:30-03:30

Thomas Langner [M]

Klub Rura, Al. NMP 38

03:30-06:00

Jakob Salander & Alchemix [M]

Klub Rura, Al. NMP 38

Wróć do góry ⤻

14. Noc Kulturalna 2017

Program

Atrakcje dla dzieci Film Literatura i Teatr Muzyka Różności Sztuki wizualne Taniec
17:46-19:00
Uroczyste rozpoczęcie 14. Nocy Kulturalnej
MuzykaTaniec
50°48’41.7”N, 19°6’47.5”E
plac W. Biegańskiego
Czytaj więcej →
18:00-00:00
Udostępnienie wystawy fotografii „Tribute to Tamara”
Sztuki wizualne
50°48’41.8”N, 19°6’47.5”E
Restauracja Pecorino, Stary Rynek 22
Czytaj więcej →
18:00-01:00
Nocne zwiedzanie wystaw
Sztuki wizualne
50°48’46.4”N, 19°6’21.2”E
Sala Poplenerowa, Miejska Galeria Sztuki, Al. NMP 64
Czytaj więcej →
18:00-02:00
„Energia Jednostki” – Wystawa malarstwa i grafiki Anny Tarnowskiej
Sztuki wizualne
50°48’43.6”N, 19°6’58.7”E
Cafe Belg, Al. NMP 32
Czytaj więcej →
18:00-07:00
Szafa pełna kultury
Różności
50°48’41.8”N, 19°6’47.5”E
pl. Biegańskiego (Ogród Publiczny)
Czytaj więcej →
18:00-18:30
Spektakl Teatru „Oczami Brata”
Literatura i Teatr
50°48’30.4”N, 19°7’28.5”E
Sala konferencyjna Fundacji EuroHelp, ul. Przemysłowa 9
Czytaj więcej →
18:00-18:45
Senior Tur zaprasza na warsztaty fotograficzne
Różności
50°48’22.3”N, 19°6’52.2”E
Urząd Stanu Cywilnego, Sala Błękitna, ul. Focha 19/21
Czytaj więcej →
18:00-19:00
Koncert Dominiki Bąblewskiej
Muzyka
50°48’43.9”N, 19°7’47.6”E
Restauracja Pecorino, Stary Rynek 22
Czytaj więcej →
18:00-19:00
„I Ty możesz zostać pizzermanem! – kulinarna zabawa dla dzieci”
Atrakcje dla dzieci
50°48’53.6”N, 19°7’7.7”E
Pub Szuflada, al. Kościuszki 18
Czytaj więcej →
18:00-19:00
Magiczne Rodzinne Show Krystiana Bączyńskiego
Atrakcje dla dzieci
50°48’42.5”N, 19°6’51.5”E
Dwa Koty Cafe, Al. NMP 43
Czytaj więcej →
18:00-19:00
Pokaz astronomiczny – „Dwa szkiełka”
Różności
50°49’10.9”N, 19°7’1.6”E
Planetarium Zakładu Dydaktyki Fizyki i Astronomii Instytutu Fizyki AJD, ul. Armii Krajowej 13/15
Czytaj więcej →
18:00-19:00
Wykład prof. Marcelego Antoniewicza „Geneza i dzieje polskich symboli narodowych”
Różności
50°48’40.7”N, 19°6’47.5”E
Sala Reprezentacyjna Muzeum Częstochowskiego, Ratusz, Al. NMP 45
Czytaj więcej →
18:00-19:30
Toastmasters Częstochowa zaprasza na spotkanie pt. „Czas na anegdotę”
Różności
50°48’39.6”N, 19°6’47.2”E
Restauracja Benedykt, ul. Karola Szymanowskiego 1
Czytaj więcej →
18:00-20:00
„Naszymi obrazami – Plastyk prezentuje”
Sztuki wizualne
50°48’35.3”N, 19°6’16.6”E
Zespół Szkół Plastycznych im. Jacka Malczewskiego, ul. Pułaskiego 15
Czytaj więcej →
18:00-20:30
„Mama Mu czyta” spotkanie z Jujją Wieslander, szwedzką autorką książek dla dzieci
Atrakcje dla dzieci
50°48’45.4″
Biblioteka Publiczna, Oddział dla Dzieci i Młodzieży, Al. Kościuszki nr 4
Czytaj więcej →
18:00-21:00
Live cooking Boulangerie
Różności
50°48’40.4”N, 19°6’50.7”E
Boulangerie, ul. Śląska 3/5
Czytaj więcej →
18:00-24:00
Zwiedzanie Obiektów Muzeum
Sztuki wizualne
50.8 N, 19.1 E
Obiekty Muzeum Częstochowskiego, Częstochowa
Czytaj więcej →
18:15-19:00
Koncert zespołu Magdalena Michalak Trio
Muzyka
50°48’45”N, 19°6’43.9”E
Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater”, ul. Dąbrowskiego 1
Czytaj więcej →
18:15-21:15
ARCHI tekturki z Pracownią ZetPeTe
Atrakcje dla dzieci
50°48’46.8”N, 19°6’16.6”E
tarasy Miejskiej Galerii Sztuki, Al. NMP 64
Czytaj więcej →
18:30-19:00
Capoeira Show
Różności
50°48’46.8”N, 19°6’16.6”E
plac przed Miejską Galerią Sztuki, AL. NMP 64
Czytaj więcej →
18:30-19:30
Spektakl pt. „Ranczo”
Literatura i Teatr
50°48’44.6”N, 19°6’32.4”E
IV LO im. H. Sienkiewicza, Al. NMP 56
Czytaj więcej →
18:30-19:30
Wernisaż wystawy Janusza Rafała Głowackiego „Bezsenność przestrzeni”
Sztuki wizualne
50°48’42.5”N, 19°6’43.6”E
Galeria Dobrej Sztuki, Al. NMP 47
Czytaj więcej →
18:30-20:30
„Na tropie zapomnianych bajek” – warsztaty dla dzieci
Atrakcje dla dzieci
50°48’43.6”N, 19°7’2.3”E
Księgarnia Między Kartkami, Al. NMP 28 lok. 2
Czytaj więcej →
19:00-01:00
VR – ART sztuka w wirtualnej rzeczywistości
Sztuki wizualne
50°48’46.4”N, 19°6’21.2”E
Galeria Antresola, Miejska Galeria Sztuki, Al. NMP 64
Czytaj więcej →
19:00-19:45
Senior Tour zaprasza na warsztaty fotograficzne
Różności
50°48’22.3”N, 19°6’52.2”E
Urząd Stanu Cywilnego, Sala Błękitna, ul. Focha 19/21
Czytaj więcej →
19:00-20:00
Street Jam w wykonaniu uczniów CNT Snake Dance
Taniec
50°48’42.5”N, 19°6’55.4”E
Al. NMP 37
Czytaj więcej →
19:00-20:00
Literackie spotkanie z Wojciechem Miłoszewskim
Literatura i Teatr
50°48’40.7”N, 19°6’47.5”E
Odwach, Al. NMP 45 a
Czytaj więcej →
19:00-20:00
Wernisaż wystawy fotografii Jarosława Dumańskiego i grafiki/karykatury Wojciecha Króla
Sztuki wizualne
50°48’42.5”N, 19°6’51.5”E
Dwa Koty Cafe, Al. NMP 43
Czytaj więcej →
19:00-20:00
Pokaz astronomiczny – „Cuda Wszechświata”
Różności
50°49’10.9”N, 19°7’1.6”E
Planetarium Zakładu Dydaktyki Fizyki i Astronomii Instytutu Fizyki AJD, ul. Armii Krajowej 13/15
Czytaj więcej →
19:00-21:30
Stowarzyszenie Polsko-Włoskie Due Terre zaprasza na wieczór „Italia in Festa 2.0″
Różności
50°48’41.8”N, 19°7’44.0”E
Kamieniczka.eu, ul. Targowa 1
Czytaj więcej →
19:30-20:30
Koncert Roksany Będkowskiej
Muzyka
50°48’43.9”N, 19°7’47.6”E
Restauracja Pecorino, Stary Rynek 22
Czytaj więcej →
19:30-20:30
Koncert zespołu SKL BLUES
Muzyka
50°48’50.8”N, 19°7’19.9”E
Jazz Club Five O`Clock, ul. Wilsona 16
Czytaj więcej →
19:30-22:00
Gra miejska – „Kryminalna Noc Kulturalna”
Różności
50°48’40.7”N, 19°6’47.5”E
start pod Odwachem
Czytaj więcej →
19:30-23:30
Częstochowa tańczy z kapelą Rybnianie
Taniec
50°48’24.5”N, 19°7’19.9”E
Konduktorownia, ul. Piłsudskiego 34/36
Czytaj więcej →
20:00-20:45
Koncert zespołu Sąsiedzi
Muzyka
50°48’45”N, 19°6’43.9”E
Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater”, ul. Dąbrowskiego 1
Czytaj więcej →
20:00-21:00
Koncert zespołu LOR
Muzyka
50°48’18.5”N, 19°6’30.2”E
Regionalny Ośrodek Kultury, ul. Ogińskiego 13a
Czytaj więcej →
20:00-21:00
Krótkie Formy komediowe w wykonaniu Teatru Improwizacji „To Mało Powiedziane”
Literatura i Teatr
50°48’44.6”N, 19°6’32.4”E
IV LO im. H. Sienkiewicza, Al. NMP 56
Czytaj więcej →
20:00-21:00
„Oskarżam o to, że… ” inscenizacje rozpraw sądowych
Literatura i Teatr
50°48’40.7”N, 19°6’47.5”E
Sala Reprezentacyjna Muzeum Częstochowskiego, Ratusz, Al. NMP 45
Czytaj więcej →
20:00-21:00
Koncert zespołu Romet Ogar 200
Muzyka
50°48’53.6”N, 19°7’7.7”E
Pub Szuflada, al. Kościuszki 18
Czytaj więcej →
20:00-21:00
Koncert zespołu Kroki
Muzyka
50°48’41.8”N, 19°6’47.5”E
Namiot na Placu Biegańskiego
Czytaj więcej →
20:00-21:00
Koncert zespołu Nihil Novi
Muzyka
50°48’51.8”N, 19°6’49.7”E
Pewex Bistro, ul. Kilińskiego 11
Czytaj więcej →
20:00-21:00
„Odsłony różne” spektakl Grupy pod Wiszącym Kotem
Literatura i Teatr
50°48’30.4”N, 19°7’28.5”E
sala konferencyjna Fundacji EuroHelp, ul. Przemysłowa 9
Czytaj więcej →
20:00-21:00
Wernisaż wystawy fotografii Mateusza Zakłady „Niedostrzegalne mikroświaty”
Sztuki wizualne
50°48’46.4”N, 19°6’21.2”E
Galeria Zwiastun, Miejska Galeria Sztuki, Al. NMP 64
Czytaj więcej →
20:00-21:00
Darcie pierza
Różności
50°48’24.5”N, 19°7’19.9”E
parking przy Konduktorowni, ul. Piłsudskiego 34/36
Czytaj więcej →
20:00-21:00
Wernisaż wystawy fotografii Emilii Krakowskiej „…aż po mrok”
Sztuki wizualne
50°48’42.1”N, 19°7’73.4”E
microKLIMAT, AL.NMP 29
Czytaj więcej →
20:00-21:15
Przedpremierowy pokaz spektaklu muzycznego „Wesołe miasteczko” Agnieszki Osieckiej
Literatura i Teatr
50°48’54”N, 19°6’49.6”E
Teatr im. Adama Mickiewicza, ul. Kilińskiego 15
Czytaj więcej →
20:00-21:15
„Postępujący zanik mięśni” – spektakl teatralny
Literatura i Teatr
50°48’42.1”N, 19°7’3.3”E
Cafe 29, Al. NMP 29
Czytaj więcej →
20:00-22:00
Set Dj’ski – DJ Slim
Muzyka
50°48’42.5”N, 19°6’55.4”E
Szafa Gra al. NMP 37
Czytaj więcej →
20:30-03:15
Maraton filmowy z Davidem Lynchem
Film
50°48’46.4”N, 19°6’21.2”E
Kino OKF Iluzja, Al. NMP 64
Czytaj więcej →
20:30-21:00
„Małpie opowieści” wystawa grafik i pasteli połączona z opowiadaniem bajek o zwierzętach
Sztuki wizualne
50°48’42.5”N, 19°6’34.6”E
Green Monkey Cafe, Al. NMP 57
Czytaj więcej →
20:30-21:30
Koncert muzyki żydowskiej „Szalom”, Iwona Karcz (śpiew) i Jakub Palacz (akompaniament)
Muzyka
50°48’37.4”N, 19°7’31.1”E
Muzeum Żydów Częstochowian, ul. Katedralna 8
Czytaj więcej →
20:30-21:30
„Rockowy Wieczór z U2 i Stingiem” – koncert Black Pearls
Muzyka
50°48’32.0”N, 19°6’55.4”E
Piwiarnia, ul. Kopernika 16/18
Czytaj więcej →
20:30-21:30
Koncert Roberta Mateuszuka
Muzyka
50°48’27.3”N, 19°7’29.3”E
Klubokawiarnia Alternatywa 21, ul. Mielczarskiego 20
Czytaj więcej →
20:30-21:30
Koncert zespołu Mad Mookie
Muzyka
50°48’42.5”N, 19°6’51.5”E
Dwa Koty Cafe, Al. NMP 43
Czytaj więcej →
21:00-21:45
„Wykreowane” – mała forma teatralna
Literatura i Teatr
50°48?43.2?N, 19°7?31.1?E
Scena TFP, Al. NMP 2
Czytaj więcej →
21:00-22:00
Koncert Gypsy and the Acid Queen
Muzyka
50°48’41.0”N, 19°7’5.5”E
Lomobar, al. Wolności 2/4
Czytaj więcej →
21:00-22:00
Koncert zespołu Elipsa
Muzyka
50°48’52.6”N, 19°7’16.7”E
Pub Lucky Saloon, ul. Wały Dwernickiego 11/40 lok. 43
Czytaj więcej →
21:00-22:00
Koncert Marii Maślanki
Muzyka
50°48’43.9”N, 19°7’47.6”E
Restauracja Pecorino, Stary Rynek 22
Czytaj więcej →
21:00-22:00
Teatr NEMNO „Cyrk Hrynek” – spektakl teatru marionetek
Literatura i Teatr
50°48’46.8”N, 19°6’16.6”E
Miejska Galeria Sztuki, Al. NMP 64
Czytaj więcej →
21:00-22:00
Koncert zespołu The Beers
Muzyka
50°48’51.8”N, 19°6’49.7”E
Pewex Bistro, ul. Kilińskiego 11
Czytaj więcej →
21:00-22:00
Wydarzenie towarzyszące Nocy Kulturalnej – LASER SHOW! Plenerowe widowisko multimedialne – VII Festiwal Muzyczne Rodziny Bachów
Różności
50°48’41.7”N 19°6’47.5”E
pl. Biegańskiego
Czytaj więcej →
21:00-22:30
I tura gry Tajemnicze Domostwo
Różności
50°48’43.6”N, 19°7’2.3”E
Księgarnia Między Kartkami, Al. NMP 28 lok. 2
Czytaj więcej →
21:00-23:00
Haberko Jack
Muzyka
50.8129 N, 19.1153 E
Klub Rura, Al. NMP 38
Czytaj więcej →
21:00-23:00
Turniej Wiedzy o Częstochowie, prowadzenie dr Juliusz Sętowski
Różności
50°48’42.5”N, 19°6’43.6”E
Cukiernia A.Blikle, Al. NMP 47
Czytaj więcej →
21:30-22:30
Koncert zespołu Wild Books
Muzyka
50°48’56.5”N, 19°7’8.4”E
Klub Muzyczna Meta, ul. Jasnogórska 13
Czytaj więcej →
21:30-22:30
Koncert ALAHIT
Muzyka
50°48’42.1”N, 19°7’3.4”E
Cafe 29, Al. NMP 29
Czytaj więcej →
22:00-00:00
Teatr NEMNO – warsztaty animacji lalek, prowadzenie: Henryk Hryniewiecki
Różności
50°48’46.8”N, 19°6’16.6”E
Miejska Galeria Sztuki, Al. NMP 64
Czytaj więcej →
22:00-00:00
Nawiedzona Biblioteka – nocne poszukiwanie duchów z Marcinem Pałaszem
Różności
50°48’43.7”N, 19°7’12.1”E
Biblioteka Publiczna im. dr. W. Biegańskiego, Al. NMP 22
Czytaj więcej →
22:00-00:00
Komiks „42-200″ – co by było gdyby…?
Różności
50°48’34.6”N, 19°6’44.3”E
Pub Dekadencja, ul. Nowowiejskiego 10
Czytaj więcej →
22:00-01:00
Hip Hop Alternatywnie – koncert zespołu TRIP
Muzyka
50°48’46.4”N, 19°6’21.2”E
Słodko Gorzki Dom Kawiarniano-Barowy, Al. NMP 64/78
Czytaj więcej →
22:00-01:00
Pracownia Sztuk Wszelakich zaprasza – „Wszystko rysujemy nocą!”
Różności
50°48’42.5”N, 19°6’55.4”E
Klubokawiarnia Pestka, Al. NMP 37, lok. 17
Czytaj więcej →
22:00-02:00
Silent Disco by Night vol. 2
MuzykaRóżnościTaniec
50°48’41.8”N, 19°6’47.5”E
namiot na placu Biegańskiego
Czytaj więcej →
22:00-23:00
Koncert zespołu Romantic Fellas
Muzyka
50°48’43.2”N, 19°7’31.1”E
Scena TFP, Al. NMP 2
Czytaj więcej →
22:00-23:00
Koncert zespołu Lewe Łokcie
Muzyka
50°48’53.6”N, 19°7’7.7”E
Pub Szuflada, al. Kościuszki 18
Czytaj więcej →
22:00-23:00
Kuba… podróż w nieznane. Wystawa w ramach cyklu Pasje Częstochowian. Spotkanie z autorem fotografii Januszem Jadczykiem
Sztuki wizualne
50°48’40.7”N, 19°6’47.5”E
Ratusz, Al. NMP 45
Czytaj więcej →
22:00-23:30
Boylesque&Burlesque Show
Taniec
50°48’45”N, 19°6’43.9”E
Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater”, ul. Dąbrowskiego 1
Czytaj więcej →
22:00-23:30
„Opowieści 1000 i 1 nocy”
Różności
50°48’42.1”N, 19°7’2.3”E
Piwiarnia, Al. NMP 31
Czytaj więcej →
22:30-00:00
II tura gry Tajemnicze Domostwo
Różności
50°48’43.6”N, 19°7’2.3”E
Księgarnia Między Kartkami, Al. NMP 28 lok. 2
Czytaj więcej →
22:30-23:30
Koncert zespołu Maciej Święty Jankowski i przyjaciele
Muzyka
50°48’32.0”N, 19°6’55.4”E
Piwiarnia, ul. Kopernika 16/18
Czytaj więcej →
22:30-23:30
Koncert zespołu Snowblind
Muzyka
50°48’52.6”N, 19°7’16.7”E
Pub Lucky Saloon, ul. Wały Dwernickiego 11/40 lok. 43
Czytaj więcej →
23:00-00:00
Koncert Marty Bijan
Muzyka
50°48’42.5”N, 19°6’51.5”E
Dwa Koty Cafe, al. NMP 43
Czytaj więcej →
23:00-00:00
We draw A
Muzyka
50°48’46.4”N, 19°6’55.1”E
Klub Rura, Al. NMP 38
Czytaj więcej →
23:00-00:00
Koncert zespołu Wombat
Muzyka
50°48’27.3”N, 19°7’29.3”E
Klubokawiarnia Alternatywa 21, ul. Mielczarskiego 20
Czytaj więcej →
23:00-01:00
„Gwiazdy na niebie” – wspólne oglądanie nieba przez lunety
Różności
50°48’41.7”N, 19°6’47.5”E
pl. Biegańskiego
Czytaj więcej →
23:30-00:30
Koncert duetu Kinior & Jackson
Muzyka
50°48’56.5”N, 19°7’8.4”E
Klub Muzyczna Meta, ul. Jasnogórska 13
Czytaj więcej →
23:30-01:30
Set Dj’ski – DJ Czill
Muzyka
50°48’43.2”N, 19°7’31.1”E
Scena TFP, Al. NMP 2
Czytaj więcej →
00:00-01:00
Koncert duetu Hania Stefaniak & Piotr Wit
Muzyka
50°48’45”N, 19°6’43.9”E
Cafe Skrzynka, ul. Dąbrowskiego 1
Czytaj więcej →
00:00-01:00
Koncert Bass Astral x Igo
Muzyka
50°48’46.4”N, 19°6’55.1”E
Klub Rura, Al. NMP 38
Czytaj więcej →
00:00-01:00
Koncert zespołu Karma Trio
Muzyka
50°48’43.6”N, 19°6’58.7”E
Cafe Belg, Al. NMP 32
Czytaj więcej →
00:00-01:00
Koncert zespołu Doom Wings
Muzyka
50°48’52.6”N, 19°7’16.7”E
Pub Lucky Saloon, ul. Wały Dwernickiego 11/40 lok. 43
Czytaj więcej →
00:00-01:30
III tura gry Tajemnicze Domostwo
Różności
50°48’43.6”N, 19°7’2.3”E
Księgarnia Między Kartkami, Al. NMP 28 lok. 2
Czytaj więcej →
00:30-01:30
Koncert zespołu Cochise
Muzyka
50°48’45.8”N, 19°7’4.3”E
Pub Sportowy Stacherczak, al. Kościuszki 1
Czytaj więcej →
00:30-02:30
Klasyka polskiego kina
Film
50°48’27.3”N, 19°7’29.3”E
Klubokawiarnia Alternatywa 21, Mielczarskiego 20
Czytaj więcej →
01:00-02:00
Koncert zespołu Niechęć
Muzyka
50°48’50.7”N, 19°7’19.9”E
Jazz Club Five O`Clock, ul. Wilsona 16
Czytaj więcej →
01:00-03:00
Biernaski
Muzyka
50°48’46.4”N, 19°6’55.1”E
Klub Rura, Al. NMP 38
Czytaj więcej →
01:30-02:30
Koncert zespołu Hurragun
Muzyka
50°48’43.2”N, 19°7’31.1”E
Scena TFP, Al. NMP 2
Czytaj więcej →
01:30-03:00
Taperka do filmu „Nosferatu – symfonia grozy” w wykonaniu Cypriana Baszyńskiego i Bartłomieja Prucnala
Muzyka
50°48’45”N, 19°6’43.9”E
Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater”, ul. Dąbrowskiego 1
Czytaj więcej →
02:00-03:00
„Marta Frej w ukryciu” – Memogra
RóżnościSztuki wizualne
50°48’45”N, 19°6’43.9”E
Częstochowa
Czytaj więcej →
03:00-04:00
Alhemix
Muzyka
50°48’46.44”N, 19°6’55.1”E
Klub Rura, Al. NMP 38
Czytaj więcej →
03:00-06:00
Noc gier
Różności
50°48’45”N, 19°6’43.9”E
Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater”, ul. Dąbrowskiego 1
Czytaj więcej →
04:00-05:00
Jakob Salander
Muzyka
50°48’46.44”N, 19°6’55.1”E
Klub Rura, Al. NMP 38
Czytaj więcej →
06:00-07:00
Śniadanie Kulturalne
Różności
50°48’41.7”N, 19°6’47.5”E
pl. Biegańskiego
Czytaj więcej →

Wróć do góry ⤻

Skip to content