Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wystawa fotografii Piotra Cieślaka

15 października 20223 listopada 2022

dziewczyna oglądająca fotografie na wystawie w galerii sztuki

Wernisaż wystawy Piotra Cieślaka odbędzie się w sobotę 15 października 2022 o godzinie 17:00. Ośrodek Promocji Kultury wyeksponuje wystawę do 3 listopada 2022. Galeria instytucji jest otwarta dla osób zwiedzających od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 19:00. Wstęp do galerii jest bezpłatny i wolny.

Fotografia jako medium, które tworzy zapis zastanej rzeczywistości, zawsze rejestruje jej fragment – w ten sposób nierozerwalnie łączy się z pojęciem czasu oraz co za tym idzie, przemijania. Słoneczne Punkty Krytyczne to ekspozycja podczas której prezentuję zdjęcia wykonane w technice Solarigrafii. Wykorzystując własnoręcznie wykonane aparaty otworkowe, rejestruje obrazy na których pojawiają się charakterystyczne ślady słońca. W procesie rozwoju fotografii doszliśmy do momentu, gdzie skomplikowane układy cyfrowe rejestrują obraz w czasie nawet 1/8000 sekundy. Myślę, że odzwierciedla to tempo w jakim obecnie żyjemy. Stojąc w kontrze do tego trendu, oraz do fetyszyzowanej przez wielu fotografów idei „Decydującego momentu”, prezentuję cykl, w którym czas naświetlania nie jest mierzony w ułamkach sekund, a w dniach. Fotografie powstały przy wykorzystaniu aparatów zbudowanych z puszek, nakrętek, oraz stalowych pojemników.

Piotr Cieślak – ur. 1995, w 2020 roku ukończył kierunek „Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych” na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie. Obecnie nauczyciel przedmiotów zawodowych na kierunku „Technik fotografii i multimediów” w Zespole Szkół im. Bolesława Prusa w Częstochowie. Współpracuje również w charakterze operatora kamery z Telewizją Orion w Częstochowie oraz z TVP3 Katowice. Zajmuje się fotografią oraz filmem; jego prace były prezentowane na wielu wystawach oraz brały udział w konkursach krajowych i międzynarodowych. Laureat między innymi lokalnych konkursów „Częstochowa w Kadrze”, „Video ergo sum”, „Klimaty Częstochowy”, jak i ogólnoeuropejskiego konkursu „Discover Europe”.

Zobacz ekspozycję wystawy ⇒

__
fot. Robert Sękiewicz

Szczegóły

Początek:
15 października 2022
Koniec:
3 listopada 2022
Kategorie Wydarzenie:
,

Miejsce wydarzenia

Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater
Dąbrowskiego 1
Częstochowa, 42-202
+ Google Map
Telefon:
34 324-36-38
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia
Skip to content