Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

🟤 Wernisaż wystawy malarstwa Justyny Warwas

21 stycznia 2023 • 17:0018:00

justyna warwas w pracowni artystycznej

– Wszyscy lubimy wracać do pewnych wydarzeń z przeszłości i zastanawiać się, jak potoczyłoby się nasze życie, gdybyśmy dokonali innych wyborów, albo znaleźli się w innym miejscu, niż w danym czasie byliśmy… – przedstawia swoją wystawę Justyna Warwas. – W nieskończonej liczbie rzeczywistości alternatywnych istnieje nieskończona liczba nas samych, podejmujących wybory odwrotne do tych, które robimy w naszym życiu – tak uważają zwolennicy kwantowej teorii wieloświata, czyli hipotetycznego zbioru wszelkich możliwych wszechświatów równoległych.

– Każdy alternatywny świat ma swoja własną, odmienną wersję rzeczywistości – mówi artystka. – Szczególnie to, co zadziało się w 2020 roku, czasami nasuwało skojarzenia, że nasze rzeczywistości zaczynają się przenikać, że pojawia się próba wejścia innego wszechświata do naszej rzeczywistości. Tego, w którym bliskie osoby pozostają daleko, tego, w którym pojawia się nakaz pozostania w domu.

Wystawa zatytułowana „Wieloświat” Justyny Warwas to seria obrazów, ukazująca miejsce wyciszenia i spokoju – dom, ale nierzeczywisty, miejsce albo niemiejsce w pewnej równoległej rzeczywistości, dom, o którym marzymy, ale nie mamy pewności czy jest zakorzeniony w naszym świecie, czy w równoległym…

Justyna Warwas urodziła się w Częstochowie, jest malarką, nauczycielką akademicką (pracuje w Katedrze Malarstwa Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie), kuratorką wystaw (współpracuje np. z Ośrodkiem Promocji Kultury Gaude Mater w Częstochowie), od 2012 roku jest komisarką i współorganizatorką Międzynarodowego Biennale Miniatury w Częstochowie. Ponadto jest związana z Regionalnym Towarzystwem Zachęty Sztuk Pięknych „Konduktorownia” w Częstochowie. Zajmuje się również rysunkiem oraz fotografią. Jej prace można oglądać na wystawach w Polsce i na świecie (m.in. w Stanach Zjednoczonych, Chinach, Nepalu, Tajwanie, Słowenii, Bułgarii, Chorwacji, Austrii, Wietnamie). Podróże są dla niej największą inspiracją w procesie twórczym. Kocha Azję i kulturę Wschodu.

Ośrodek Promocji Kultury eksponuje wystawę od 21 stycznia do 9 lutego 2023. Galeria instytucji jest otwarta dla osób zwiedzających w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godzinach od 10:00 do 19:00, z kolei w środy od 10:00 do 15:30. Wstęp do galerii jest bezpłatny i wolny.

__
fot. z archiwum prywatnego artystki

Szczegóły

Data:
21 stycznia 2023
Godzina:
17:00–18:00
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater
Dąbrowskiego 1
Częstochowa, 42-202
+ Google Map
Telefon:
34 324-36-38
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia
Skip to content