Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wernisaż zbiorowej wystawy fotografii ,,Industrial team”

23 września • 17:0018:00

Serdecznie zapraszamy na wernisaż zbiorowej wystawy fotografii ,,Industrial team”

Wstęp na wydarzenie jest wolny i bezpłatny. Do zobaczenia 23 września o godz. 17.00 w OPK ,,Gaude Mater”.

,,Częstochowa była niegdyś bardzo ważnym ośrodkiem przemysłu włókienniczego. Pod koniec XIX wieku fabryki zatrudniały mieszkańców, ludzie mieszkali w osiedlach przyfabrycznych, rozwijała się sieć kolejowa. To właśnie rozwój kolei i przemysłu zapewnił Częstochowie rozwój i znaczenie. Pozostałości tego okresu są jeszcze widoczne w niektórych miejscach.
W czerwcu 2022 roku artyści fotograficy działający w Grupie Twórczej Fotoklubu RP „PHOTO INDUSTRIAL TEAM” przyjechali do Częstochowy, by przez trzy dni podążać śladami historii przemysłu naszego miasta.
Zwiedziliśmy Muzeum Zapałek, a następnie podążaliśmy śladami dawnych fabryk włókienniczych: przez osiedle Pelzera, fabrykę Stradom, Osiedle Motte i tereny fabryki Elanex na ulice Rejtana, do zabudowań fabryki CEBA (dzisiejszy Polontex). Udało nam się też odwiedzić pracownię artysty plastyka Mariusza Chrząstka, twórcy znanego w Polsce i zagranicą.
Grupa, dzięki współpracy z historykiem naszego Muzeum Regionalnego, mgr Mariuszem Grzybem zapoznała się też z historią tych miejsc.
Nadszedł czas na prezentację fotograficznej interpretacji tych miejsc. Każdy z 10 fotografów, których zdjęcia można oglądać na wystawie, prezentuje własny styl i własne, oryginalne spojrzenie.
Wystawa odbywa się pod Patronatem Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej”.

Szczegóły

Data:
23 września
Godzina:
17:00–18:00
Kategorie Wydarzenie:
,

Organizator

Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater
Telefon:
34 324-36-38
Adres e-mail:
biuro@gaudemater.pl
Zobacz witrynę: Organizator

Miejsce wydarzenia

Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater
Dąbrowskiego 1
Częstochowa, 42-202
+ Google Map
Telefon:
34 324-36-38
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia
Skip to content