Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

🟣 Spotkanie autorskie z Marianem Grotowskim

27 stycznia 2023 • 17:0018:30

marian grotowski podczas spotkania autorskiego

Marian Grotowski – pisarz i poeta, urodzony w 1956 roku w Radomsku, gdzie mieszka do tej pory. Był członkiem i przewodniczącym literackiej grupy PONAD. Jest współtwórcą i wiceprzewodniczącym Towarzystwa Patriotycznego w Radomsku. Stowarzyszony w Klubie Pisarza, jest członkiem Stowarzyszenia Autorów Polskich. Jest twórcą kilku spektakli o tematyce patriotycznej. Za swoją działalność dla krzewienia patriotyzmu w 2020 roku został odznaczony Krzyżem Służby Niepodległości.

Grotowski jest przede wszystkim autorem trzech powieści o tematyce historycznej, zatytułowanych „Lesko”, „Szewc” i „Włodkowic”. „Lesko” opowiada o początkach państwa polskiego, bohaterem „Szewca” jest Jan Kiliński, a tło książki stanowi Polska przedrozbiorowa i okres uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z kolei „Włodkowic” opowiada o czasach średniowiecznych wojen z Krzyżakami.

Oprawę muzyczną podczas spotkania zapewni Chór Romantica z Radomska. Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu Literacki Piątek. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny i wolny. Więcej informacji w Aktualnościach.

__
fot. z archiwum prywatnego autora

Szczegóły

Data:
27 stycznia 2023
Godzina:
17:00–18:30
Kategorie Wydarzenie:
,

Organizator

Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater
Telefon:
34 324-36-38
Adres e-mail:
biuro@gaudemater.pl
Zobacz witrynę: Organizator

Miejsce wydarzenia

Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater
Dąbrowskiego 1
Częstochowa, 42-202
+ Google Map
Telefon:
34 324-36-38
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia
Skip to content