Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spotkanie autorskie z Katarzyną Prudło- aktorką Teatru Ateneum w Katowicach

31 maja 2023 • 18:0019:00

Zdjęcie autorki

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Katarzyną Prudło – aktorką Teatru Ateneum w Katowicach, połączone z warsztatami w ramach obchodów Dnia Dziecka.

Mile widziani zwłaszcza Ci młodsi widzowie 😉
Wstęp na wydarzenie jest wolny i bezpłatny.
*
Katarzyna Prudło – aktorka, autorka wierszy i scenariuszy dla dzieci. Ukończyła filologię polską na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Wrocławskiego oraz studia na Wydziale Lalkarskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie – filia we Wrocławiu. Od 2002 roku aktorka Śląskiego Teatru Lalki i Aktora „Ateneum” w Katowicach. Współpracowała również z Teatrem im. Adama Mickiewicza w Częstochowie oraz katowickim Teatrem Bez Sceny. Autorka sześciu poetyckich książek dla dzieci: „Bo widzisz mamusiu”(wydawnictwo SKRZAT, Kraków 2011) „Czy to psota mego kota”, „Sypie z nieba” (WAM, Kraków 2011), „Sekrety małej poduszki” (WAM, Kraków 2012) i „Wielka chmura brat i ja” (WAM, Kraków 2013). Ostatni tomik wierszy „Echo z podwórka” ukazał się nakładem wydawnictwa WILGA – Grupy Wydawniczej Foksal (Warszawa 2016). Scenariusz „Figa z makiem” został w 2021 roku zrealizowany przez Teatr „Ateneum” w formie nagrania wideo i udostępniony na platformie YouTube.
W ramach działalności pedagogicznej Katarzyna Prudło prowadziła warsztaty teatralne z młodzieżą i nauczycielami. Stale współpracuje z Miejską Biblioteką Publiczną w Katowicach, gdzie prowadzi warsztaty teatralne i literackie dla dzieci. Od 2016 roku współpracuje z kwartetem Sonos. Napisała libretto bajki muzycznej „Historia pewnej melodii”, którą skomponował dla Kwartetu Sonos Kamil Pawłowski (zamówienie kompozytorskie 2016), a także tekstu audycji muzyczno-literackiej „Nuty na wierzbie” dostępnej na platformie YouTube od 2020 roku. Dla Kwartetu Sonos napisała także scenariusze kilku udramatyzowanych koncertów dla dzieci.

Szczegóły

Data:
31 maja 2023
Godzina:
18:00–19:00
Kategorie Wydarzenie:
, ,

Organizator

Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater
Telefon:
34 324-36-38
Adres e-mail:
biuro@gaudemater.pl
Zobacz witrynę: Organizator

Miejsce wydarzenia

Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater
Dąbrowskiego 1
Częstochowa, 42-202
+ Google Map
Telefon:
34 324-36-38
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia
Skip to content