Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spotkanie autorskie z Justyną Tomską

30 września 2021 • 18:3020:00

Justyna Tomska, fotografia: Alicja Dybowska

“List do patomorfologa” to debiutancki tom poetycki, w którym Justyna Tomska mierzy się z odchodzeniem dwóch najbliższych osób – rodziców. Pierwsza to śmierć ojca – dokonana, zostawiająca podmiot liryczny z listą spraw do załatwienia. Druga, śmierć matki, wydarza się stopniowo, nie może się dopełnić. Z czasem to niedopełnienie staje się dotkliwe do tego stopnia, że patomorfolog stwierdzający zgon pierwszego z rodziców zaczyna być traktowany jak przyjaciel rodziny – ktoś, do kogo można zwracać się w intymnej formie listu.

Justyna Tomska jest poetką, dziennikarką, scenarzystką teatralną, autorka tomu rozmów z ludźmi kultury “Okiem pacjenta”. W 2020 roku zdobyła I Nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Młodej Poezji. Jest również laureatką konkursu im. Anny Świrszczyńskiej – Książkowy Debiut Poetycki (2019) oraz 41. Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Haliny Poświatowskiej (2020). “List do patomorfologa” to jej poetycki debiut.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

W Ośrodku Promocji Kultury obowiązują określone zasady sanitarne. Szczegóły można poznać na specjalnej podstronie: Wytyczne dla odwiedzających. Więcej informacji w Aktualnościach.

Szczegóły

Data:
30 września 2021
Godzina:
18:30—20:00
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Ośrodek Promocji Kultury
Dąbrowskiego 1
Częstochowa, Polska

Organizator

Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater
Telefon:
34 324-36-38
Adres e-mail:
biuro@gaudemater.pl
Zobacz stronę dla: Organizator
Skip to content