Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Scena Lokalna. Koncert zespołu Dzika Plaża

16 października 2022 • 18:0020:00

Zespół Dzika Plaża - członkowie zespołu siedzący w fotelach na publiczności

Zespół Dzika Plaża powstał w 2015 roku. Potrzeba zagrania jednego koncertu na dzikiej plaży w Poraju zrodziła zespół i tym samym nadała mu nazwę. Zalążek zespołu stworzyli: wokalistka Magdalena Łągiewka-Bednarkiewicz, perkusista Kornel Macherzyński oraz perkusjonalista Hubert Hetmańczyk.

harakterystyczne dla Dzikiej plaży jest instrumentarium złożone w dużej mierze z instrumentów akustycznych. Muzyczną przygodę grupa rozpoczęła od polskich i zagranicznych coverów w swoich, oryginalnych aranżacjach. Z czasem na koncie zespołu pojawił się własny repertuar. Pierwsza piosenka „Słowa jak kamienie” stała się jednocześnie pierwszym singlem. W 2020 roku, w Katowicach został nagrany do niego teledysk, który trafił do sieci.

Zespół wystąpił dotychczas między innymi na VI Festiwalu Uczelni Wyższych w Częstochowie, VII Letnich Prezentacjach Muzycznych w Poraju, IX Debiutach From Poland w Częstochowie, IX Free Art Fest From Poland w Częstochowie – na wszystkich tych imprezach Dzika Plaża zdobyła I miejsce. Grupa zdobyła także II miejsce na Ogólnopolskim Konkursie „Gitarownia” w Ostrowie Wielkopolskim.

Dzika Plaża występuje w składzie: Magdalena Łągiewka-Bednarkiewicz (wokal), Adam Ścigała (gitara), Maciej Mielka (gitara akustyczna), Arek Olo Olczyk (bas), Hubert Hetmańczyk (perkusjonalia), Kornel Macherzyński (perkusja).

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny i wolny. Więcej informacji w Aktualnościach.

__
fot. Zbyszek Górawski

Szczegóły

Data:
16 października 2022
Godzina:
18:00–20:00
Kategorie Wydarzenie:
,

Miejsce wydarzenia

Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater
Dąbrowskiego 1
Częstochowa, 42-202
+ Google Map
Telefon:
34 324-36-38
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia
Skip to content