Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Przetrwają najsilniejsi. Wystawa projektu artystycznego SĘTOWSKI / GAWRON

20 listopada 20219 grudnia 2021

Jan Sętowski i Łukasz Gawron, fotografia autorstwa Bartłomieja Zgrzeblaka

Jan Sętowski i Łukasz Gawron, twórcy projektu artystycznego SĘTOWSKI / GAWRON, prezentują nową wystawę zatytułowaną “Przetrwają najsilniejsi”. Zadają w niej pytania między innymi o rozpoznawalność znaków towarowych popularnych marek oraz ich obecność w naszym życiu.

– Marki przypominają wirusy przenikające do naszej przeszłości, teraźniejszości oraz przyszłości. Z upływem czasu zaczynamy traktować je jako element naszej tożsamości, nie tylko akceptujemy, ale nawet określamy się za ich pomocą – tłumaczą artyści. – Firmy zamiast sprzedawać usługi i przedmioty, stały się brokerami wspaniałych chwil w gronie rodziny, a ostatnio bojownikami o prawa mniejszości. One będą wszystkim tym, czym my zechcemy, a my będziemy tym, czym one zechcą, bo ta relacja jest patologicznie symbiotyczna. Jedno wiadomo jednak na pewno – przetrwają najsilniejsi.

SĘTOWSKI / GAWRON to projekt artystyczny założony przez Jana Sętowskiego i Łukasza Gawrona. Artyści wykorzystują szerokie spektrum środków wyrazu artystycznego – od malarstwa, przez instalacje ready made na wideo, do działań konceptualnych. Inspiruje ich historia, popkultura oraz współczesna rzeczywistość doby internetu, pełna fake newsów i teorii spiskowych.

Wystawa jest prezentowana w galerii Ośrodka Promocji Kultury od 20 listopada do 9 grudnia 2021. Galeria jest otwarta dla zwiedzających od poniedziałku do piątku od godziny 10.00 do 20.00.

W Ośrodku Promocji Kultury obowiązują określone zasady sanitarne. Szczegóły można poznać na specjalnej podstronie: Wytyczne dla zwiedzających. Więcej informacji w Aktualnościach.

___
fot. Bartłomiej Zgrzeblak

Szczegóły

Początek:
20 listopada 2021
Koniec:
9 grudnia 2021
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Ośrodek Promocji Kultury
Dąbrowskiego 1
Częstochowa, Polska
+ Google Map

Organizator

Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater
Telefon:
34 324-36-38
Adres e-mail:
biuro@gaudemater.pl
Zobacz stronę dla: Organizator
Skip to content