Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Promocja tomu wierszy „Bitwa o Boga” Agaty Pilarskiej-Jakubczak i Przemysława Pilarskiego

19 lutego • 17:0018:30

Agata Pilarska-Jakubczak i Przemysław Pilarski

Agata Pilarska–Jakubczak tworzy pod pseudonimem Ami Criso. Jest dziennikarką, redaktorką, fotoreporterką, prezeską i fundatorką fundacji „Miłość i Serce”, która wspiera osoby ze spektrum autyzmu i ich rodziny. Pochodzi z Poraja, mieszka w Warszawie. Pracuje w „Forum Służby Więziennej”, od czasu do czasu publikuje w „Rzeczpospolitej” oraz „Polityce”. Współpracuje z agencją fotograficzną East News. Została wyróżniona w konkursie dla dziennikarzy „Ludzka twarz Europejskiego Funduszu Społecznego” (2007). Specjalizuje się w reportażu więziennym, pisze wiersze, wyrabia świece z naturalnego wosku pszczelego, pisze ikony, gra na gitarze.

Przemysław Pilarski tworzy pod pseudonimem Pilar Krys. Pochodzi z Poraja, mieszka w Częstochowie. Jest poetą, debiutował w 2018 roku. Wydał dwa zbiory wierszy: „Często chowam się w Twej dłoni” oraz „Ta idea to ty”. W latach młodzieńczych publikował w „Sztuce Osobowej”, „Gazecie Myszkowskiej” praz „Gazecie Częstochowskiej”. Zajmował się kamieniarstwem. Jest laureatem Nagrody Honorowej za prozę poetycką w VIII Międzynarodowym Konkursie Poezji Chrześcijańskiej w Opolu (2015). W 2018 roku zakwalifikował się do konkursu „Piórko” oraz zdobył dofinansowanie ze środków Centrum Amatorskiego Ruchu Artystycznego w Częstochowie.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

W Ośrodku Promocji Kultury obowiązują określone zasady sanitarne. Szczegóły można poznać na specjalnej podstronie: Wytyczne dla zwiedzających. Więcej informacji w Aktualnościach.

Szczegóły

Data:
19 lutego
Godzina:
17:00—18:30
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Ośrodek Promocji Kultury
Dąbrowskiego 1
Częstochowa, Polska
Skip to content