Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Playback. Epokowy projekt, reż. Carlos M. Quintela

17 lipca • 19:0021:00

Epokowy projekt reżyseria Carlos M. Quintela Playback Częstochowa

“Epokowy projekt” to inne, nowoczesne oblicze kubańskiej melancholii ruin – Juragua, upadłe miasto zbudowane od zera w latach 80. przy pierwszej na Kubie elektrowni atomowej, niedokończonej wskutek upadku ZSRR. Trzy pokolenia Kubańczyków tkwią w niewielkim pracowniczym mieszkaniu. Opiekujący się złotą rybką staruszek Otto, bezrobotny inżynier bez perspektyw Rafael i najmłodszy, opuszczony przez dziewczynę Leo – dziadek, ojciec i syn – zmuszeni są żyć razem.

Carlos M. Quintela urodził się w 1984 roku na Kubie. Studiował tam reżyserię, komunikację i scenariopisarstwo. Podczas studiów realizował pokazywane później i doceniane na festiwalach krótkie metraże. Jego pełnometrażowy debiut The Swimming Pool (2011) znalazł się w programie ponad 20 międzynarodowych festiwali, zdobył nagrodę m.in. na japońskim Nara Film Festival, którego założycielką jest Naomi Kawase. Współscenarzystą debiutu Quinteli był Abel Arcos, z którym kontynuował współpracę przy drugim filmie. Epokowy projekt (2015) jest jego drugim filmem długometrażowym.

Wstęp na projekcję jest bezpłatny, jednakże ograniczony reżimem sanitarnym. Dlatego do środka wejdzie tylko ograniczona liczba osób. Przypominamy o przestrzeganiu paru prostych zasad: zasłaniamy usta i nos, dezynfekujemy ręce, utrzymujemy dystans.

Szczegóły w Aktualnościach.

___
fot. materiały prasowe Stowarzyszenie Nowe Horyzonty

Szczegóły

Data:
17 lipca
Godzina:
19:00—21:00
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Ośrodek Promocji Kultury
Dąbrowskiego 1
Częstochowa, Polska

Organizator

Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater
Telefon:
34 324-36-38
Adres e-mail:
biuro@gaudemater.pl
Zobacz stronę dla: Organizator
Skip to content