Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Pauliński chorał gregoriański ze średniowiecznych zbiorów jasnogórskich (prawykonanie) (Gaude Mater 2022)

13 września • 18:0020:00

grafika zapowiadająca wydarzenie zarys kobiecej postaci w kolorze różowym na beżowym tle z aureolą rozszczepiającą promień padający z góry z napisem 31. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej Gaude Mater 9-14 września 2022

Pauliński chorał gregoriański ze średniowiecznych zbiorów jasnogórskich (prawykonanie)

18:00 • Bazylika Jasnogórska (ul. o. Augustyna Kordeckiego 2, Częstochowa)

Program

Pauliński chorał gregoriański ze średniowiecznych zbiorów jasnogórskich, Officium In Assumptionae Sanctae Mariae (Oficjum o Matce Bożej Wniebowziętej) (prawykonanie)

Wykonawcy

Schola Gregoriana Sancti Joannis Pauli II, dyr. S. Susi Ferfoglia (Włochy)


Susi Ferfoglia

Susi Ferfoglia to organistka, gregorianistka, wykładowczyni w Instytucie Muzyki Kościelnej na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. To absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie (organy) oraz Akademii Ignatianum (pedagogika). Uzyskała doktorat z filozofii kultury na Uniwersytecie Jagiellońskim, habilitację na AM w Krakowie na Wydziale Instrumentalnym. W 2019 roku ukończyła specjalizację z semiologii i paleografii gregoriańskiej w Conservatorio di Musica della Svizzera Italiana w Lugano (Szwajcaria).

Susi Ferfoglia jest założycielką i kierowniczką Podyplomowych Studiów z Monodii Liturgicznej na UPJPII (od roku 2016); założycielką żeńskiego zespołu wokalnego Flores Rosarum, który od 2007 roku zajmuje się propagowaniem dzieł św. Hildegardy z Bingen oraz polskiej tradycji monodycznej. Oprócz działalności koncertowej Susi Ferfoglia angażuje się w inicjatywy propagujące wykonawstwo śpiewu gregoriańskiego w optyce semiologicznej także w ramach liturgii.

Postanowieniem prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej została odznaczona Złotym Krzyżem za zasługi w rozwijaniu i popularyzowaniu polskiej kultury muzycznej oraz za osiągnięcia w działalności artystycznej i naukowej. Jest ponadto dyrektorką kierunku Muzyka kościelna na UPJPII, członkinią Archidiecezjalnej Komisji Muzyki Kościelnej, AISCGre (Międzynarodowego Stowarzyszenia Studiów Śpiewu Gregoriańskiego – sekcja polska) oraz Stowarzyszenia Polskich Muzyków Kościelnych.


Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny i wolny. Więcej informacji w Aktualnościach.

Wydarzenie odbywa się w ramach 31. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Sakralnej Gaude Mater.

Przejrzyj cały program Festiwalu Gaude Mater 2022 →

Szczegóły

Data:
13 września
Godzina:
18:00—20:00
Kategorie Wydarzenie:
,

Miejsce wydarzenia

Bazylika Jasnogórska
ul. o. Augustyna Kordeckiego 2
Częstochowa, Śląsk 42-225 Poland
+ Google Map

Organizator

Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater
Telefon:
34 324-36-38
Adres e-mail:
biuro@gaudemater.pl
Zobacz witrynę: Organizator
Skip to content