Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Koncert pieśni sakralnych. Występ Chóru i Orkiestry Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” [Gaude Mater 2021]

13 września 2021 • 20:0021:30

30. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej Gaude Mater 2021

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.


Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny to jeden z największych zespołów folklorystycznych w Polsce. Został założony w 1953 roku przez Stanisława Hadynę oraz Elwirę Kamińską.

Ponad stuosobowy skład artystyczny obejmuje chór, balet i orkiestrę. W jego ramach od 2005 roku działa Śląskie Centrum Edukacji Regionalnej, które doskonali wiedzę dzieci, młodzieży i nauczycieli o bogactwie artystycznym regionu. Jako samodzielny dział Zespołu „Śląsk” zajmuje się promocją jego dorobku, poprzez działania edukacyjne i stwarzanie warunków do żywego kontaktu z regionalnym dorobkiem kulturowym.

Obecnie w repertuarze Zespołu znajduje się kilkanaście różnorodnych form artystycznych – od wielkich widowisk, pokazujących barwną i dynamiczną panoramę folkloru wszystkich regionów kraju, poprzez wielce efektowne koncerty edukacyjne, aż po prezentacje muzyki klasycznej i sakralnej.

W swoim dorobku Zespół ma także kilkanaście płyt, w tym 11 wydanych w Złotej Kolekcji „Śląska”– wydawnictwa, będącego doskonałą kolekcją narodowej muzyki i pieśni. Pięć z nich posiada status Złotej, jedna – Platynowej Płyty.


Wydarzenie odbywa się w ramach 30. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Sakralnej Gaude Mater w hołdzie Stefanowi Kardynałowi Wyszyńskiemu Prymasowi Tysiąclecia w Częstochowie.

Patronat honorowy nad Festiwalem objęli: Prezydent Miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk oraz Metropolita Częstochowski adp Wacław Depo.

Przejrzyj cały program Festiwalu →

Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca logotypy dofinansowanie

Szczegóły

Data:
13 września 2021
Godzina:
20:00–21:30
Kategorie Wydarzenie:
,

Miejsce wydarzenia

Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego
ul. Generała Władysława Sikorskiego 85
Częstochowa, Śląsk 42-202 Poland
+ Google Map

Organizator

Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater
Telefon:
34 324-36-38
Adres e-mail:
biuro@gaudemater.pl
Zobacz witrynę: Organizator
Skip to content