Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Koncert Mike Parker Theory

10 czerwca 2023 • 19:0020:00

Plakat promujący koncert MP Theory

Zapraszamy na koncert Mike Parker Trio Theory 10 czerwca 2023 o godzinie 19:00.

Cena biletów- 40 złotych. Bilety są dostępne w sekretariacie Ośrodka.

Jak na w pełni akustyczny zespół jazzowy, ten zespół nadaje elektryzującą prezencję… Parker i współpracownicy produkują muzykę, która jest znacząca i inspirująca” All About Jazz

Genialna synteza wszystkich gatunków muzycznych… Jest wszystkim, czym jazz powinien być: oryginalnym, świeżym, nieprzewidywalnym, symbiotycznym w grupowej improwizacji, a wszystko to z poczuciem humoru”. – Jazz PRESS

Pochodzący z Nowego Jorku basista i kompozytor Mike Parker dołącza do dwukrotnie nominowanego do nagrody Grammy Franka Parkera na perkusji oraz cenionego krakowskiego saksofonisty tenorowego Sławka Pezdy. W ciągu ostatnich 7 lat trio wypracowało swój unikalny i energetyczny styl grając na ponad 400 koncertach i festiwalach w 15 krajach. Krytycy często zwracają uwagę na zdolność grupy do skutecznego łączenia szeroko zakrojonych wpływów, takich jak Charles Mingus, Radiohead, Maurice Ravel, The Bad Plus, Led Zeppelin, John Coltrane, David Bowie i legendy hip-hopu A Tribe Called Quest.

Trio rozpoczęło swoją działalność w listopadzie 2014 roku, kończąc maratonową trasę koncertową obejmującą 27 koncertów w 27 nocy. Od tamtej pory występowali wszędzie, od Holandii po Polskę i kraje bałtyckie po Bałkany, w tym Mondriaan Jazz Festival (NL), Krokus Jazz Festival (PL), Jazz Festival Praha, Jazz Goes To Town (CZ), X Jazz Festival (DE) ), MediaWave Festival (HU), Transilvania Jazz Festival (RO), Mailaul Festival (EE) i wiele innych. W kwietniu ’16 wydali trzeci album Parkera „Alive Out There”, nagrany na żywo podczas trasy koncertowej Fall ’15. Ich najnowszy album studyjny „Shiny Objects, Dark Places” ukazał się jesienią 2018 roku.
Po długiej (i mimowolnej) przerwie w koncertowaniu w 2020 roku i przez większą część 2021 roku, trio jest gotowe, by wrócić w trasę i robić to, co kochają najbardziej, czyli występować przed publicznością na żywo w kameralnych warunkach. Z nowym materiałem i nową energią, nie mogą się doczekać, żeby was tam zobaczyć!

Szczegóły

Data:
10 czerwca 2023
Godzina:
19:00–20:00
Kategorie Wydarzenie:
,

Organizator

Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater
Telefon:
34 324-36-38
Adres e-mail:
biuro@gaudemater.pl
Zobacz witrynę: Organizator

Miejsce wydarzenia

Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater
Dąbrowskiego 1
Częstochowa, 42-202
+ Google Map
Telefon:
34 324-36-38
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia
Skip to content