Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

🟤 In memoriam. Wystawa malarstwa Agnieszki Kwapisz-Wolbiś

14 stycznia1 lutego

prace malarskie i fotografia agnieszki kwapisz-wolbiś

Zobacz ekspozycję wystawy ⇒

Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater w Częstochowie wyeksponuje wystawę malarstwa Agnieszki Kwapisz-Wolbiś, zatytułowaną „In memoriam”.

Ośrodek Promocji Kultury eksponuje wystawę od 14 stycznia do 1 lutego 2023. Galeria instytucji jest otwarta dla osób zwiedzających w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godzinach od 10:00 do 19:00, z kolei w środy w godzinach od 10:00 do 15:30. Wstęp do galerii jest bezpłatny i wolny.

Agnieszka Kwapisz-Wolbiś urodziła się 1974 roku w Częstochowie. Od dziecięcych lat przejawiała talent plastyczny. Spełnieniem jej młodzieńczych marzeń była nauka w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych im. J. Malczewskiego w Częstochowie, w klasie o profilu jubilerstwo, którą ukończyła w 1994 roku. Otrzymała wiele nagród i wyróżnień, a w 1993 roku stypendium artystyczne Prezydenta Częstochowy. W 1995 roku rozpoczęła studia w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, na Wydziale Tkaniny i Ubioru. W 2000 roku otrzymała dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Malarstwa i Rysunku oraz Pracowni Druku Dekoracyjnego na Tkaninie. Pracowała jako asystentka w Instytucie Plastyki w Zakładzie Wychowania przez Sztukę Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Cyklicznie brała udział w wielu konkursach, otrzymywała nagrody i wyróżnienia. Swoje prace pokazywała na wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Tworzyła rysunki, obrazy, grafiki, miniatury, pisała ikony. W 2001 i 2004 roku ponownie otrzymała stypendia artystyczne Prezydenta Częstochowy. Zmarła w wyniku ciężkiej choroby w 2018 roku.

__
fot. Łukasz Kolewiński

Szczegóły

Początek:
14 stycznia
Koniec:
1 lutego
Kategoria Wydarzenie:

Organizator

Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater
Telefon:
34 324-36-38
Adres e-mail:
biuro@gaudemater.pl
Zobacz witrynę: Organizator

Miejsce wydarzenia

Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater
Dąbrowskiego 1
Częstochowa, 42-202
+ Google Map
Telefon:
34 324-36-38
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia
Skip to content