Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Aleksander Wierny. Spotkanie autorskie online

11 września 2020 • 19:00 - 21:00

Aleksander Wierny, Częstochowa, Fundacja Duży Format 2020, fot Łukasz Kolewiński

Uwaga: wydarzenie online – dostępne tylko w formie cyfrowej przez Internet na portalu Facebook.

Aleksander Wierny wydał drugi tom poetycki, zatytułowany Częstochowa. Spotkanie autorskie poświęcone tej publikacji odbędzie się 11 września o 19:00. Spotkanie ma charakter online. Zatem będzie dostępne wyłącznie poprzez Internet w formie transmisji na żywo emitowanej na facebookowym profilu Ośrodka Promocji Kultury.

Aleksander Wierny urodził się i mieszka w Częstochowie, pomieszkuje w Sygontce. Jest absolwentem filozofii na Uniwersytecie Wrocławskim. Kiedyś pracował jako dziennikarz prasowy i telewizyjny w lokalnych redakcjach, dziś jest urzędnikiem. Wydał prozę gatunkową – kryminały Światło (Erica, 2009) i Teraz (Oficynka, 2012), horror Krew i strach (Oficynka, 2015) oraz autobiograficzną prozę Matka mojego dziecka (Nowy Świat, 2003). W 2019 roku ukazała się jego debiutancka książka poetycka Sygontka (Stowarzyszenie Żywych Poetów, 2019), nominowana do Nagrody Poetyckiej im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego za najlepszy tom roku – ORFEUSZ. Wydana w tym roku przez Fundację Duży Format Częstochowa to jego drugi tom poetycki.

Spotkanie autorskie poprowadzi Łukasz Suskiewicz, prozaik mieszkający w Częstochowie, który ostatnio wydał zbiór opowiadań „Mikroelementy”.

Spotkanie odbędzie się wyłącznie poprzez Internet – dokładnie w formie transmisji na żywo emitowanej na facebookowym profilu Ośrodka Promocji Kultury: facebook.com/opkgaudemater. Aby uczestniczyć w spotkaniu należy mieć urządzenie elektroniczne z dostępem do Internetu oraz konto na portalu Facebook.

___
fot. Łukasz Kolewiński

Szczegóły

Data:
11 września 2020
Czas:
19:00 - 21:00
Wydarzenie kategoria:
View Event Website
Skip to content