Deklaracja dostępności dotyczy strony https://gaudemater.pl/.
- Data publikacji strony internetowej:
- Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Stan dostępności cyfrowej
Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu [niezgodności i wyłączeń] wymienionych poniżej.
Niedostępne treści
Niezgodność z załącznikiem
- Brak odpowiedniej struktury nagłówkowej serwisu.
- Brak opisów alternatywnych i tytułów dla niektórych zdjęć i grafik
Treści nieobjęte przepisami
- Dokumenty tekstowe i tekstowo-graficzne, dokumenty utworzone w programach przeznaczonych do tworzenia grafiki i składu, opublikowane przed dniem 23 września 2018 r. są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności.
- Pliki wytworzone przez inne podmioty niż Urząd Miasta Częstochowy i przekazane do publikacji w formie papierowej lub skanów nie są dostępne z uwagi na brak dostępu do danych źródłowych.
Przygotowanie deklaracji dostępności
- Data sporządzenia deklaracji:
- Data ostatniego przeglądu deklaracji:
Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 (docx, 0,12MB).
Skróty klawiszowe
Dostępne są standardowe skróty klawiaturowe: Tab lub Shift+Tab – do przełączania podświetlenia elementów nawigacyjnych (fokusu klawiatury) do przodu i do tyłu, Ctrl+F5 lub Ctrl+R (dla systemów operacyjnych Windows i Linux), Command ⌘+R (dla systemów operacyjnych macOS) – ponowne załadowanie zawartości (odświeżenie) strony.
Ponadto strona jest dostosowana do obsługi zarówno myszką, jak i samą klawiaturą. Używając klawiszy strzałka „w dół” czy strzałka „w górę”, Page Down czy Page Up lub Spacja czy skrótu klawiaturowego Shift+Spacja można przewijać stronę w dół i z powrotem w górę.
Strona zapewnia pewne ułatwienia dla osób niedowidzących, np. wersję kontrastową, wersję w odcieniach szarości, wersję w negatywie, rozjaśnienie tła, podkreślenie hiperłączy, a także możliwość zmiany kroju pisma oraz zwiększenie lub zmniejszenie stopnia kroju pisma. Strona udostępnia także mapę strony z listą najważniejszych stron
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Mariola Florek: – mejlowo mariola@gaudemater.pl. lub telefonicznie 34 324 36 38.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do kierownictwa naszego urzędu:
- Ewa Kłosińska – Dyrektor Ośrodka Promocji Kultury „GaudeMater”,
- Adres: ul. Dąbrowskiego 1 42-202 Częstochowa,
- mejl: biuro@gaudemater.pl.
Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.
Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.
Pozostałe informacje
Dostępność architektoniczna
Dostępność komunikacyjno-informacyjna
- W siedzibie nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego (PJM).
- W siedzibie nie ma pętli indukcyjnych.