Grzegorz Kopiec pochodzi z Lublińca i pisze powieści grozy. W 2021 roku ukazała się jego nowa książka – horror zatutułowany “Eksperyment”. Z autorem spotkamy się 24 listopada 2021 w Ośrodku Promocji Kultury w Częstochowie. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18.30.
Grzegorz Kopiec pochodzi z Lublińca i pisze powieści grozy. Jego najnowsza książka – “Eksperyment” – ukazała się nakładem wydawnictwa Vesper w 2021 roku. Spotkanie autorskie z pisarzem odbędzie się w Ośrodku Promocji Kultury Gaude Mater w Częstochowie. Zainteresowane osoby zapraszamy 24 listopada 2021 na godzinę 18.30. Spotkanie poprowadzi Adam Florczyk.
Eksperyment
Co roku, wraz z nastaniem jesieni na całym świecie dochodzi do niewyjaśnionych zaginięć fanów horrorów. Łączy je wspólna cecha – incydenty mają miejsce podczas imprez literackich – na konwentach, spotkaniach z autorami czy promocjach książek. Wśród zaginionych znajduje się także grupa Polaków, mieszkańców Krakowa i Lublińca.
Gdy działania policji nie przynoszą rezultatów, rodzice zaginionych zatrudniają do sprawy detektywa Michała Majera. Po nawiązaniu współpracy z francuską policjantką Christine Benoit, zaangażowaną w śledztwo z osobistych pobudek, okazuje się że tropy prowadzą do Paryża.
Rozpoczyna się wyścig z czasem.
Do sieci trafia dramatyczne nagranie jednej z uprowadzonych. Ślady prowadzą do miejsca skrywającego w swych podziemiach pradawne tajemnice. Detektywi staną twarzą w twarz z jego wyniosłym gospodarzem, oddanym wraz z towarzyszami makabrycznym eksperymentom.
Grzegorz Kopiec
Grzegorz Kopiec, mieszka w Lublińcu, jest absolwentem Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Informatyki Politechniki Częstochowskiej. Pracuje w zawodzie, zajmując się szeroko pojętą informatyką. Jest miłośnikiem prozy Edgara Allana Poe, Stephena Kinga i Jacka Ketchuma, a do tego niepoprawnym fanem Wojowniczych Żółwi Ninja i filmowej serii “Halloween”. W wolnym czasie wsłuchuje się w brzmienia dobrego polskiego hip-hopu. Pisze od 2011 roku.
W jego dorobku znajdziemy horror “Eksperyment” (2021), thriller psychologiczny “Czas pokuty” (2019) oraz zbiór “Fałszywy dekret. Opowiadania zakazane” (2015). Jest także współautorem kilku antologii. Został dwukrotnie uhonorowany Nagrodą Burmistrza Miasta Lublińca w dziedzinie kultury. Zdobył tytuł „Najlepsza książka na wiosnę 2019” oraz „Najlepszy thriller roku 2019” dla książki „Czas pokuty” w plebiscytach serwisu granice.pl. Ponadto jest zdobywcą „Złotego Kościeja” w kategorii „Opowiadanie roku 2016” w plebiscycie serwisu kostnica.com.pl za opowiadanie „Introligator z Doliny Płaczu” oraz Grand Prix w konkursie literackim na „Nieznaną lubliniecką legendę” za opowiadanie „Fałszywy dekret”.
Wytyczne sanitarne w Ośrodku Promocji Kultury
W Ośrodku Promocji Kultury obowiązują określone zasady sanitarne. Osoby zwiedzające są zobowiązane do ich przestrzegania. Przede wszystkim należy zasłaniać usta i nos, zdezynfekować dłonie oraz zachować bezpieczny dystans. W instytucji obowiązuje także limit osób, mogących przebywać w środku w tym samym czasie.
Szczegóły można poznać na specjalnej podstronie: Wytyczne dla odwiedzających.
___
fot. archiwum autora