Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Światy bezpodstawne. Wystawa Aleksandra Szumlasa

2 lipca 20228 sierpnia 2022

Fragment reprodukcji obrazu Aleksandra Szumlasa

To moja pierwsza autorska wystawa ‒ przyznaje artysta. Do pokazania swoich prac skłoniła mnie ciekawość skonfrontowania swojej twórczości z krytyką zewnętrzną. Bo czy moja twórczość jest „ładna”? Przyznam, że tego nie wiem, ale pokładam nadzieję w tym, że jest prawdziwa, że nic prócz mnie nie stoi pomiędzy źródłem obrazu, a widzem.

Aleksander Wiktor Szumlas urodził się w 2001 roku w Częstochowie. W 2021 roku zdobył dyplom z wyróżnieniem w Zespole Szkół Plastycznych im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie w zakresie muralu. Aktualnie kształci się w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu im. Eugeniusza Gepperta na Wydziale Malarstwa. Ma na swoim koncie artystycznym wystawy w Miejskiej Galerii Sztuki w Czętochowie, Galerii Galicja w Krakowie, Galerii Sztuki Wozownia w Toruniu. Uczestniczył w Stażu Europejskiego Centro de Formacao Profissional para a Industria Ceramica w ramach projektu Erasmus+ w Caldas da Raihna w Portugalii w 2019 roku. Zrealizował wówczas projekt pod tytułem „Nowoczesne projektowanie produktu folkowego w wielokulturowej Europie”.

Ośrodek Promocji Kultury eksponuje wystawę od 2 lipca do 8 sierpnia 2022. Galeria instytucji jest otwarta dla osób zwiedzających od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 20:00. Wstęp do galerii jest bezpłatny i wolny.

Zobacz ekspozycję wystawy ⇒

Szczegóły

Początek:
2 lipca 2022
Koniec:
8 sierpnia 2022
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater
Dąbrowskiego 1
Częstochowa, 42-202
+ Google Map
Telefon:
34 324-36-38
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia

Organizator

Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater
Telefon:
34 324-36-38
Adres e-mail:
biuro@gaudemater.pl
Zobacz witrynę: Organizator
Skip to content