Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spotkanie autorskie z Tomaszem Stawiszyńskim

27 maja • 19:0020:30

Tomasz Stawiszyński filozof pisarz publicysta

Tomasz Stawiszyński w swoich najnowszych książkach przygląda się najbardziej aktualnym problemom współczesności i nie ucieka od zadawania trudnych pytań. Podczas spotkania autorskiego w Ośrodku Promocji Kultury porozmawiamy przede wszystkich o jego dwóch, opublikowanych w zeszłym roku, książkach: „Co robić przed końcem świata” i „Ucieczka od bezradności”. Nie zabraknie też czasu na rozmowę o nadchodzącej publikacji książki dla młodszego czytelnika „Misja Sowy. Tosia, Franek i sekrety filozofii”.

Tomasz Stawiszyński – filozof, eseista, ukończył studia magisterskie i doktoranckie w Instytucie Filozofii UW, autor bestsellerowej książki „Potyczki z Freudem. Mity, pokusy i pułapki psychoterapii” (2013) oraz dwóch zbiorów wierszy „Nie ma takiego imienia” (1999) i „Rzecz ciemna” (2002).

Od wielu lat zajmuje się problemami z pogranicza filozofii i psychoterapii. Eseje, wiersze i opowiadania publikował w wielu pismach; był m.in. redaktorem działu kultura w „Dzienniku” i wiceszefem działu społecznego, szefem działu krajowego i szefem działu publicystyki w „Newsweeku” (2008-2012). W TVP Kultura prowadził „Studio Alternatywne” i współprowadził „Czytelnię” (2007-2011).

W latach 2013-2016 prowadził w Polskim Radiu RDC autorski program „Niedziela Filozofów czyli Potyczki z Życiem”. Od grudnia 2016 do lutego 2020 był publicysta kwartalnika „Przekrój”. Od marca 2016 związany z Radiem TOK FM, gdzie prowadzi m.in. „Godzinę Filozofów”, „Kwadrans Filozofa” oraz – wraz z żoną, Cvetą Dimitrovą – internetowy podcast „Nasze wewnętrzne konflikty”.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny i wolny. Spotkanie poprowadzi Adam Florczyk.

W Ośrodku Promocji Kultury nie obowiązują już dotychczasowe zasady sanitarne. Więcej informacji w Aktualnościach.

Szczegóły

Data:
27 maja
Godzina:
19:00—20:30
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Ośrodek Promocji Kultury
Dąbrowskiego 1
Częstochowa, Polska
+ Google Map
Skip to content