Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

🟣 Spotkanie autorskie z Martą Guzowską i Leszkiem Talko

24 lutego • 19:0021:00

Literacki Piątek Wymiana Książek fot Marcin Szczygieł

Poznajcie Lucję Słotką – błyskotliwą detektywkę amatorkę, brawurowo rozwiązującą zagadki kryminalne. Z zawodu profesjonalną Home Disaster Manager, która szturmem wtargnie do waszych domów! Kryminalny duet Marty Guzowskiej i Leszka Talko przygotował dla czytelników coś specjalnego. „Mężczyzna, który zjadł orzeszki” to pierwszy odcinek brawurowego serialu literackiego z Lucją Słotką w roli głównej. Audiobook książki przeczyta Agnieszka Dygant, a okładkę zaprojektowała Magda Danaj (Porysunki). Co miesiąc nowy odcinek kryminalnych przygód Lucji, która wcale nie jest taka słodka, gdy na jej drodze pojawia się trup…

Marta Guzowska planuje przeżyć dziewięć żyć – jak kot. Na razie ma na koncie trzy: jest archeolożką, pisarką i mamą. Pracowała w najbardziej prestiżowych wykopaliskach świata, mieszkała w wielu miejscach na świecie. Za swoje powieści kryminalne i sensacyjne dla dorosłych otrzymała dwie nominacje do Nagrody Wielkiego Kalibru oraz nagrodę główną (w 2013 za debiut literacki – „Ofiarę Polikseny”). „Detektywi z Tajemniczej 5” – ukazujący się nakładem Nasza Księgarnia – to jej pierwsza seria książek dla najmłodszych. Według samej autorki „dla dzieci pisze się o wiele trudniej, bo mają detektor ściemy”. W 2022 roku ukazywał się jej serial literacki „Lucja Słotka”, przygotowany wspólnie z Leszkiem Talko, opublikowanym nakładem wydawnictwa Wielka Litera.

Leszek Talko – pisarz, reporter, scenarzysta, animator kultury. Z wykształcenia archeolog śródziemnomorski. Przez wiele lat był reporterem w „Gazecie Wyborczej”, laureat dwóch nagród Grand Press za dziennikarstwo specjalistyczne. Autor ponad 20 książek, w tym książek dla dzieci. Seria powieści kryminalnych pisana pod pseudonimem Wiktor Hagen została nominowana do nagrody Wielkiego Kalibru. Jest autorem kontynuacji W pustyni i w puszczy pt. Zaginiony klejnot Indii oraz opowieści o Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku Białej pt. Królowie bajek. Od kilku lat tworzy i prowadzi gry kryminalne.

Rozmowę poprowadzi Robert Jasiak. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny i wolny. Więcej informacji w Aktualnościach.

okładki książek marty guzowskiej i leszka talko wydanych przez wydawnictwo wielka litera
Marta Guzowska, Leszek Talko, Lucja Słotka, Wielka Litera.

Szczegóły

Data:
24 lutego
Godzina:
19:00–21:00
Kategorie Wydarzenie:
,

Organizator

Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater
Telefon:
34 324-36-38
Adres e-mail:
biuro@gaudemater.pl
Zobacz witrynę: Organizator

Miejsce wydarzenia

Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater
Dąbrowskiego 1
Częstochowa, 42-202
+ Google Map
Telefon:
34 324-36-38
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia
Skip to content