Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Przegląd. Wystawa malarstwa Mateusza Pawełczyka

2 lipca 20212 sierpnia 2021

Reprodukcja obrazu Mateusza Pawełczyka - bez tytułu

Zobacz ekspozycję wystawy ⇒

Tytuł wystawy Mateusza Pawełczyka nawiązuje do jednego z najistotniejszych wydarzeń środowiska akademickiego, a więc przeglądu podsumowującego pracę studenta w danej pracowni dyplomowej. W przypadku autora w tygodniu otwarcia wystawy przypada właśnie taka ocena po czterech semestrach kształcenia w szkole doktorskiej, której jest uczestnikiem. Dlatego artysta postanowił pokazać efekty swoich działań i poszukiwań twórczych, a jego prace odnoszą się do relacji między materią malarską, środkami wyrazu oraz – jak sam tłumaczy – de/kompozycją obrazu.

Mateusz Pawełczyk urodził się w 1991 roku, w 2015 roku zdobył dyplom z wyróżnieniem w pracowni Włodzimierza Kuleja na Wydziale Sztuki Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie (obecnie Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie). Aktualnie kształci się w szkole doktorskiej UJD w dziedzinie sztuki w dyscyplinie sztuki plastyczne i konserwacja dzieł sztuki.

Zajmuje się malarstwem i rysunkiem. Brał udział w wystawach zbiorowych w kraju i za granicą, prezentował swoje prace podczas wystawy indywidualnych, ponadto organizował wystawy innych artystów i wydarzenia naukowe.

W Ośrodku Promocji Kultury obowiązują określone zasady sanitarne. Więcej informacji na temat wystawy i artysty w Aktualnościach.

Szczegóły

Początek:
2 lipca 2021
Koniec:
2 sierpnia 2021
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Ośrodek Promocji Kultury
Dąbrowskiego 1
Częstochowa, Polska
Skip to content