Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Playback. Midsommar. W biały dzień, reż. Ari Aster

12 sierpnia 2022 • 19:0021:30

kadr z filmu w reżyserii Ariego Astera zatytułowanego Midsommar grupa osób ubranych w białe ludowe stroje rozkładający ramiona z uchylonymi ustami

Dani (Florence Pugh) i Christian (Jack Reynor) to młodzi Amerykanie, którym nie układa się w związku i rozważają rozstanie. Niespodziewana rodzinna tragedia zbliża ich jednak do siebie, a pogrążona w żałobie Dani postanawia dołączyć do Christiana i jego przyjaciół, aby wziąć udział w wakacyjnej wyprawie na północ Skandynawii. Tam, w odciętej od świata wiosce, raz na 90 lat obchodzone jest prastare święto związane z letnim przesileniem. Wyprawa na dziewięciodniowy festiwal z początku wygląda na beztroską wycieczkę do krainy, w której nigdy nie zachodzi słońce. Jednak celebrowane w sielskiej scenerii obrzędy z czasem przybierają nieoczekiwany, coraz dziwniejszy obrót.

„Midsommar. W biały dzień” to nowy film Ariego Astera, wizjonera współczesnego kina i jednego z najciekawszych młodych twórców. Reżyser światowego przeboju „Dziedzictwo. Hereditary” stworzył mroczną baśń, rozgrywającą się w biały dzień. W rolach głównych gwiazdy młodego pokolenia: Florence Pugh („Lady M.”, „Pasażer”), Will Poulter („Czarne lustro: Bandersnatch”, „Więzień labiryntu”) oraz Jack Reynor („Transformers: Wiek zagłady”, „Makbet”).

Ari Aster to amerykański reżyser i scenarzysta, absolwent American Film Institute Conservatory. Zadebiutował w 2018 roku filmem „Dziedzictwo. Hereditary” z Toni Collette w roli głównej. Film zdobył ponad 40 nagród i 80 nominacji na światowych festiwalach. „Dziedzictwo. Hereditary” stało się najbardziej kasową produkcją studia A24. Przy budżecie 9 milionów dolarów, film zarobił na świecie prawie 80 milionów. „Midsommar. W biały dzień” jest drugim filmem Ariego Astera.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny i wolny. Więcej informacji w Aktualnościach.

___
fot. materiały prasowe Gutek Film

Szczegóły

Data:
12 sierpnia 2022
Godzina:
19:00–21:30
Kategorie Wydarzenie:
,

Miejsce wydarzenia

Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater
Dąbrowskiego 1
Częstochowa, 42-202
+ Google Map
Telefon:
34 324-36-38
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia

Organizator

Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater
Telefon:
34 324-36-38
Adres e-mail:
biuro@gaudemater.pl
Zobacz witrynę: Organizator
Skip to content