Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Playback. Dystans, reż. Sergio Caballero

26 czerwca 2021 • 19:0021:00

Dystans, reż. Sergio Caballero

W ramach cyklu projekcji filmowych Playback proponujemy kino hiszpańskie. Dokładnie film “Dystans” z 2014 roku, w reżyserii Sergio Caballero. Przed projekcją filmu odbędzie się prelekcja Sławomira Domańskiego. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, obowiązują jednak ograniczenia sanitarne.

Sergio Caballero to współzałożyciel i dyrektor artystyczny barcelońskiego festiwalu Sónar, twórca muzyki elektronicznej i sztuki konceptualnej. Za swój debiut reżyserski “Finisterrae” zdobył główną nagrodę na MFF w Rotterdamie w 2011 roku oraz nagrodę dla najlepszego filmu na Festiwalu Filmowym Ars Independent w Katowicach.

W “Dystansie” Caballero śmiało wkracza w domenę absurdu, udziwniając narrację jeszcze bardziej niż w debiutanckim “Finisterrae”. Trzech porozumiewających się telepatyczną ruszczyzną karłów dostaje od więźnia – artysty znajdującego się w opuszczonej syberyjskiej elektrowni – zadanie, a mianowicie muszą wykraść tytułowy przedmiot, czymkolwiek on jest. Na swojej drodze bohaterowie spotkają m.in. strażnika-mutanta, podróżującego między wymiarami oraz dymiącą beczkę wygłaszającą haiku po japońsku i kochającą się w kominie.

Więcej informacji na temat filmu i reżysera znajduje się w Aktualnościach.

Wstęp na projekcję jest bezpłatny, jednakże ograniczony reżimem sanitarnym. Dlatego do środka wejdzie tylko ograniczona liczba osób. Do tego przypominamy o przestrzeganiu paru prostych zasad: zasłaniamy usta i nos, dezynfekujemy ręce, utrzymujemy dystans. Szczegóły na specjalnie przygotowanej podstronie.

___
fot. materiały prasowe Stowarzyszenie Nowe Horyzonty

Szczegóły

Data:
26 czerwca 2021
Godzina:
19:00—21:00
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Ośrodek Promocji Kultury
Dąbrowskiego 1
Częstochowa, Polska

Organizator

Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater
Telefon:
34 324-36-38
Adres e-mail:
biuro@gaudemater.pl
Zobacz stronę dla: Organizator
Skip to content