Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wernisaż wystawy malarstwa Małgorzaty Biel

25 listopada 2022 • 19:0020:00

reprodukcja obrazu małgorzaty biel przedstawiająca fale na powierzchni wody

„Natura – fragment” to tytuł wystawy malarstwa Małgorzaty Biel, którą artystka przedstawi w Ośrodku Promocji Kultury Gaude Mater w Częstochowie. Wernisaż wystawy odbędzie się w instytucji w piątek 25 listopada. Początek o godzinie 19:00. Wstęp na wydarzenie jest wolny i bezpłatny.

Uwielbiam kontakt z naturą i mam nieodpartą potrzebę utrwalania tych obrazów, których doświadczam, przebywając na jej łonie – wyjaśnia artystka. – Staram się chwytać każdą chwilę i każde ciekawe zjawisko. Postanowiłam namalować serię obrazów, aby skłonić odbiorców do refleksji na temat tego, czym jest dla nas, ludzi, natura, co ona nam daje, a czym my się jej odpłacamy.

Małgorzata Biel – ur. 1966 r., absolwentka PLSP im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie. Studia na Uniwersytecie im. J. Długosza w Częstochowie – Katedra malarstwa w pracowni profesora Bartosza Frączka. Dyplom ukończenia studiów wyższych na kierunku malarstwo sztalugowe uzyskała w 2022 r. Mieszka i tworzy w Częstochowie. Zajmuje się malarstwem olejnym, akrylowym oraz technikami mieszanymi. Tematem jej prac jest szeroko pojęta natura, głównie pejzaże, ale również martwa natura i portret. Jej prace znajdują się w prywatnych kolekcjach w Polsce, Chorwacji, Wielkiej Brytanii i w Stanach Zjednoczonych.

fot. fragment reprodukcji obrazu Małgorzaty Biel

Szczegóły

Data:
25 listopada 2022
Godzina:
19:00–20:00
Kategoria Wydarzenie:

Organizator

Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater
Telefon:
34 324-36-38
Adres e-mail:
biuro@gaudemater.pl
Zobacz witrynę: Organizator

Miejsce wydarzenia

Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater
Dąbrowskiego 1
Częstochowa, 42-202
+ Google Map
Telefon:
34 324-36-38
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia
Skip to content