Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Margareta Alvthin. Wystawa malarstwa

31 lipca 202010 sierpnia 2020

Margareta Alvthin Fulla Oil 100 x 100 cm-kopia-crop1920x1080

Na przełomie lipca i sierpnia w Ośrodku Promocji Kultury zaprezentujemy wystawę szwedzkiej malarki – Margarety Alvthin. Ekspozycja potrwa do 10 sierpnia 2020. Z artystką będzie można spotkać się 31 lipca.

Margareta Alvthin to szwedzka artystka. Specjalizuje się w malarstwie olejnym, ale porusza się również w obszarze ceramiki. Maluje obrazy i tworzy mozaiki. Należy między innymi do Szwedzkiego Związku Artystów KRO i stowarzyszenia twórczego lokalnych artystów i rzemieślników Konstforum w Kävlinge. Posiada własną galerię i studio, w którym pracuje i prezentuje swoją twórczość. Jej prace pojawiały się głównie podczas krajowych wystaw w Szwecji.

Podczas wystawy w Ośrodku Promocji Kultury zobaczymy obrazy, poprzez które artystka podejmuje zagadnienia związane z ludzkim istnieniem i jego naturą. Artystka podejmuje próbę pokazania szerokiego spektrum zjawisk dotyczących ludzkiej egzystencji. Dąży tym samym do przekazania silnej energii. Ma ona wyzwolić u widza wrażenia otwierające go na określone znaczenia, a także sprowokować go do nieoczywistych refleksji.

Więcej informacji na temat jej twórczości (w języku angielskim) oraz prezentacja wybranych reprodukcji znajdują się na jej stronie autorskiej: alvthin.nu oraz w Aktualnościach na naszej stronie.

Ekspozycja wystawy trwa od 31 lipca do 10 sierpnia 2020 roku. Do Galerii Ośrodka można przychodzić od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00–19.00. Ponadto Margareta Alvthin będzie obecna podczas udostępnienia wystawy 31 lipca w godzinach 17.00–19.00.

Wstęp na wystawę jest wolny. Należy jednak pamiętać o ograniczeniach sanitarnych. Dlatego osoby przychodzące do Ośrodka muszą przestrzegać obowiązujących wytycznych.

Szczegóły

Początek:
31 lipca 2020
Koniec:
10 sierpnia 2020
Kategoria Wydarzenie:
Skip to content