Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Koncert Finałowy. Występ Zespołu Muzyki Dawnej Kapela Jasnogórska [Gaude Mater 2021]

15 września 2021 • 18:0019:30

30. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej Gaude Mater 2021

Repertuar: O. Amandus Ivanschiz OSPPE (1727–1758) Trio sonaty, Marcin Józef Żebrowski (poł. XVIII w.) Trio sonaty (prawykonanie). Wystąpią: Zespół Muzyki Dawnej Kapela Jasnogórska.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.


Kapela Jasnogórska to historyczna nazwa zespołu, który funkcjonował w klasztorze Paulinów przez ponad 300 lat. Obecna kapela to zespół grający na historycznych instrumentach utworzony w wyniku konkursu rozpisanego w 1999 r. przez Stowarzyszenie Kapela Jasnogórska. Skupia znakomicie wykształconych solistów, którzy studiowali nie tylko w najlepszych polskich Akademiach Muzycznych, ale również w takich ośrodkach jak Amsterdam, Bazylea, Haga, Londyn, Trossingen. Zespół regularnie gości także muzyków z Berlina, Pragi, Brna i innych miast tej części Europy, z którymi również w czasach dawnej Kapeli jasnogórscy muzycy utrzymywali kontakty. Poza Jasną Górą zespół występował m.in. na Zamku Królewskim w Warszawie oraz na Festiwalu Muzyki Polskiej w Krakowie.


Wydarzenie odbywa się w ramach 30. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Sakralnej Gaude Mater w hołdzie Stefanowi Kardynałowi Wyszyńskiemu Prymasowi Tysiąclecia w Częstochowie.

Patronat honorowy nad Festiwalem objęli: Prezydent Miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk oraz Metropolita Częstochowski adp Wacław Depo.

Przejrzyj cały program Festiwalu →

Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca logotypy dofinansowanie

Szczegóły

Data:
15 września 2021
Godzina:
18:00–19:30
Kategorie Wydarzenie:
,

Miejsce wydarzenia

Bazylika Jasnogórska
ul. o. Augustyna Kordeckiego 2
Częstochowa, Śląsk 42-225 Poland
+ Google Map

Organizator

Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater
Telefon:
34 324-36-38
Adres e-mail:
biuro@gaudemater.pl
Zobacz witrynę: Organizator
Skip to content