Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Bobokocoiny. Wystawa twórczości Irminy Sętowskiej

9 października 20213 listopada 2021

ilustracja graficzna zapowiadająca wystawę napis: Irmina Sętowska - BOBOKOINY Wernisaż wystawy: 09.10.2.2022, godz. 18:00 OPK Gaude Mater, ul. Dąbrowskiego 1 oraz znak graficzny z napisem BOBOKI

Zobacz ekspozycję wystawy ⇒

Bobokocoiny Irminy Sętowskiej nawiązują do kryptowalut i popularnego wśród artystów monetyzowania twórczości systemem NFT. ─ Zauważyłam pewną zależność pomiędzy procesem „wykopywania” kryptowalut a procesem tworzenia sztuki ─ tłumaczy artystka. ─ Zrozumienie tej korelacji pozwoliło mi na stworzenie własnej „waluty”. Zestandaryzowałam format prac-monet do wymiarów 20cm na 20 cm. Łączy je jednie wielkość, a każda z nich ma unikatowy, ręcznie malowany wzór związany z moim światem Boboków.

Irmina Sętowska (z domu Rydzykowska) jest częstochowską projektantką i ilustratorką, autorką marki Boboki. Stworzyła między innymi instalację artystyczną na Placu Biegańskiego, mural przy ul. Tuwima, prezentowała swoje prace podczas wystawy „Strange cult of Boboki” w Galerii Sztuki Współczesnej „Iron Oxide”. Znalazła się na liście Twarzy Częstochowy.

Ekspozycja jest dostępna w Ośrodku Promocji Kultury do 3 listopada. Galeria jest czynna od poniedziałku do piątku od godziny 10.00 do godziny 20.00. Wstęp do galerii jest bezpłatny.

W Ośrodku Promocji Kultury obowiązują określone zasady sanitarne. Szczegóły można poznać na specjalnej podstronie: Wytyczne dla zwiedzających. Więcej informacji w Aktualnościach.

Szczegóły

Początek:
9 października 2021
Koniec:
3 listopada 2021
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Ośrodek Promocji Kultury
Dąbrowskiego 1
Częstochowa, Polska

Organizator

Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater
Telefon:
34 324-36-38
Adres e-mail:
biuro@gaudemater.pl
Zobacz stronę dla: Organizator
Skip to content