Winylowe i Muzyczne Delicje Zbigniewa Burdy

vinyl

Już po raz kolejny Zbigniew Burda przeniesie nas w świat dźwięków i zabierze w podróż przez całą gamę emocji, jakie nierozerwalnie łączą się z muzyką. Na Winylowe i Muzyczne Delicje Zbigniewa Burdy zapraszamy 16 listopada o godz. 18:00.

Tym razem usłyszą Państwo muzykę dwóch znanych, brytyjskich zespołów: Archive i Anathema. Pierwsza część wieczoru poświęcona będzie grupie Archive i jej dziewiątemu albumowi „Axiom”, wydanego w maju 2014 roku. Płytę rozpoczyna trzyminutowa kompozycja „Distorted Angels” z chwytającym za serce soulowo-gospelowym męskim wokalem i smyczkami w tle. Ciekawą kompozycję  na tej płycie stanowi też instrumentalny utwór tytułowy, który pojawia się dwukrotnie: najpierw w formie dziesięciominutowej, a następnie w krótszej o połowę repryzie. Przez pierwsze sekundy towarzyszy słuchaczowi niepokojący generowany przez instrumenty elektroniczne szum, a następnie coraz głośniej bijące dzwony.

W drugiej części wieczoru zaprezentowany zostanie Państwu, siódmy studyjny album grupy Anathema – „A Natural Disaster”, który został wydany 3 listopada 2003 roku. Nie zabraknie momentów refleksji, przy muzyce, która przenosi słuchaczy do innego wymiaru.

Na Winylowe i Muzyczne Delicje obowiązują zaproszenia.