Winylowe i Muzyczne Delicje Zbigniewa Burdy

winylowe delicje

16 marca o godz. 18.00 kolejne Winylowe i Muzyczne Delicje, na których Zbigniew Burda wprowadzi swoją publiczność w wiosenne klimaty.

Spotkanie rozpocznie gość – dr Rafał Miedziński, dyr. Instytutu Fizyki AJD. Opowie o dźwięku analogowym i cyfrowym.  Zbigniew Burda zapewnia, że dr Miedziński nie tylko mówi zwięźle, ale i z domieszką humoru.

Bohaterów muzycznych Delicji będzie jak zwykłe dwóch. W pierwszej części wieczoru „zagości” na gramofonowym talerzu płyta zespołu Supertramp „Crime Of The Century”. Gdyby nie ta płyta, dla jednych oczywista oczywistość w estradowym rozwoju grupy, dla innych magnum opus zespołu, dziś o Supetramp nikt by już nie pamiętał, nie mówił i nawet nie starł się go przypominać w radiu.

Po przerwie kawowej zabrzmi zapowiadana miesiąc temu najnowsza płyta muzycznego geniusza Mike Oldfielda „Return To Ommadawn”. Muzyk powrócił do pięknych brzmień, którymi uraczał nas cztery dekady temu. To wielki comeback Mistrza i to w wielkim stylu. Mike nagrał piękną i zjawiskową płytę. Cudna muzyka wypełnia bowiem całe czterdzieści minut krążka, a kolejne części kompozycji bardzo płynnie przechodzą jedna w drugą. Te dźwięki fortepianu, gitary i gitar, czy też innych instrumentów … te efekty które „przelatują” z kolumny do kolumny. Toż to jest miód na serce i uszy słuchającego. I aż dziw bierze, że Mike kazał tak długo czekać na płytę taką jak ta – absolutnie niesamowitą i uraczającą każdym niemal dźwiękiem. Ale to nie wszystko … powrócimy bowiem na krótko do pierwotnej płyty Mike a więc do „Ommadawn”. To będzie wprowadzenie …

Tych dwóch płyt posłuchamy na gramofonie firmy Pro-Ject 2-XPERIENCE Classic, w którym ramię uzbrojone będzie we wkładkę firmy Ortofon 2M Blue. A więc coś nowego i nowe doświadczenie dźwiękowe. Do tego lampowy przedwzmacniacz gramofonowy, dobre kable sygnałowe i głośnikowe, tak aby dźwięk pieścił zmysł słuchu. A to wszystko dzięki firmie Delta-Audio, która wypożyczy nam te wspaniałe zabawki i dodatki.