Wieczór z filmem włoskim – „Perfetti sconosciuti”

due terre

OPK „Gaude Mater” wspólnie ze Stowarzyszeniem Polsko – Włoskim „Due Terre” zapraszają na projekcję filmu „Perfetti sconosciuti”. Wieczór z filmem włoskim zaplanowano na 26 stycznia o godz. 18:00.
Włoski komediodramat przedstawiający historię grupy przyjaciół nie tylko bawi i wzrusza, ale i skłania do refleksji. Film ten to przede wszystkim próba uświadomienia, że „każdy z nas ma trzy życia: publiczne, prywatne i …sekretne”. Światowa premiera filmu, którego reżyserem jest Paolo Genovese, odbyła się 11 lutego 2016 roku. Polska premiera „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” miała miejsce na początku 2017 roku. Zwiastun filmu w oryginalnej wersji językowej:

Stowarzyszenie Polsko – Włoskie „Due Terre” swoją działalność w Częstochowie, rozpoczęło w lipcu 2015 roku. Jego prezesem jest Michele Feliziani, który od kilku lat mieszka w Częstochowie. Celem Stowarzyszenia Polsko – Włoskiego jest prowadzenie działań na rzecz kultury i języka włoskiego, a także szerzenie kultury polskiej wśród Włochów zamieszkujących Częstochowe, bądź tych, którzy wkrótce zamierzają ją odwiedzić. Dzięki „Due Terre” miłośnicy włoskiej kultury mogą wspólnie dzielić się swoimi zainteresowaniami tym krajem.