Wernisaż wystawy malarstwa Małgorzaty Kasprzak

9 września o godzinie 17:00 w Ośrodku Promocji Kultury „Gaude Mater” odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Małgorzaty Kasprzak.

Pochodząca z Częstochowy artystka swoje zainteresowanie plastyką pokazywała już od najmłodszych lat. Początki jej twórczości związane są z rysunkiem. Jako absolwentka Akademii Ekonomicznej w Katowicach zaczęła malować obrazy techniką olejną. Jednak dopiero w kolejnych latach odkryła swoją prawdziwą pasję, którą stały się pastele. W latach 2006 – 2008 kontynuowała naukę na studiach podyplomowych w Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Małgorzata Kasprzak od 2000 roku należy do Częstochowskiego Stowarzyszenia Platyków im. Jerzego Dudy – Gracza. Artystka bierze czynny udział we wszystkich wystawach zbiorowych organizowanych przez CPS oraz wyjeżdża na plenery malarskie. Ponadto jej prace oglądać można na wielu wystawach indywidualnych. Autorka swoich inspiracji poszukuje m.in.: w naturze:

(…) Natura to najlepszy i wystarczający powód do malowania, do uwalniania emocji. Jest też przez swoją zmienność niewyczerpanym źródłem wrażeń stąd wiem, że inspiracji artystycznych mi nigdy nie zabraknie.

Małgorzata Kasprzak