Wernisaż wystawy malarstwa Arkadiusza Zająca

AZ

25 maja o godz. 18:30 zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa Arkadiusza Zająca, którą artysta zatytułował „Phobos”.

Arkadiusz Zając (ur. 1971), dyplom z malarstwa uzyskał w 1996 r. w  Instytucie Wychowania Artystycznego WSP w Częstochowie. Autor i uczestnik ponad 50 wystaw indywidualnych oraz zbiorowych w Polsce, a także za granicą (m.in. Nowy Jork – 3 razy, Niemcy, Kraków,Warszawa). Laureat nagród i wyróżnień, w tym, m.in. Drugiej Nagrody w I Ogólnopolskim Konkursie im. Mariana Michalika – Częstochowa, 2001. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem oraz ilustracją, autor projektów okładek płytowych oraz książkowych, plakatów teatralnych. Od 1996 (nr 10) roku zamieszczał swoje rysunki w periodyku Aleje 3, którego stał się członkiem kolegium redakcyjnego (szata graficzna od nr 14 – 1998 r.). Publikował swoje prace w miesięczniku Fantastyka (marzec 2000 r.).
Twórczość Arkadiusza Zająca cieszy się uznaniem wymagających miłośników sztuki. Jego prace znajdują się w  cenionych kolekcjach prywatnych (Włochy, Niemcy, Holandia, Wielka Brytania, USA) wśród wielkich nazwisk: Starowieyski, Mehoffer, Weiss, Witkacy…
W latach 1994 i 1999 otrzymywał stypendia artystyczne Prezydenta Miasta Częstochowy. Laureat Nagrody Prezydenta Miasta Częstochowy w dziedzinie kultury (plastyka) za rok 2013.