Wernisaż wystawy malarstwa Arkadiusza Dzielawskiego

Galeria Ośrodka Promocji Kutury „Gaude Mater” oraz autor zapraszają na wernisaż wystawy malarstwa Arkadiusza Dzielawskiego, który odbędzie się  w sobotę, 30 września 2017 roku o godz. 17:00. Wernisażowi towarzyszył będzie recital Pawła Łowickiego.

Malarz, fotografik, projektant – Arkadiusz Dzielawski urodził sie w 1967 roku w Czestochowie. Artysta ukończył częstochowskie Państwowe Liceum Sztuk plastycznych. Swoją artystyczną drogę kontynuował w Wyższej Szkole Pedagogicznej, gdzie  z wyróżnieniem ukończył kierunek Wychowanie Plastyczne. Jego działania artystyczne zostały docenione: artysta w 1993 roku zdobył stypendium Prezydenta Miasta Częstochowy. Dzieła Arkadiusza Dzielawskiego znajdują się zarówno w kolekcjach w kraju jak i za granicą.
Malarstwo Arkadiusza Dzielawskiego wpisać można w nurt realizmu magicznego. Obrazy artysty mimo codziennych sytuacji, które przedstawiają, dzięki stosowanym motywom, manipulacjom światłem oraz perspektywą nabierają cech nadrealistycznych. W twórczości Arkadiusza Dzielawskiego granica między tym co realne, a tym co fantastyczne ulega zatarciu.