Wernisaż wystawy malarstwa Anity Grobelak

Anita_G

Wernisaż wystawy malarstwa Anity Grobelak odbędzie się 12 stycznia o godz. 19:00. Autorka w swoim dorobku twórczym ma ponad sześćdziesiąt wystaw zbiorowych i indywidualnych. Do jej głównych działań artystycznych należą: malarstwo oraz instalacja.

Anita Grobelak urodziła się 4 maja 1975 roku w Częstochowie. Ukończyła studia magisterskie na Wydziale Filologiczno – Historycznym Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie, na kierunku filologia polska. Jest także absolwentką studiów licencjackich na Wydziale Pedagogiki WSP w Częstochowie, na kierunku pedagogika wczesnoszkolna. Ponadto jest magistrem wychowania plastycznego na Wydziale Artystycznym WSP w Częstochowie, dyplom z wyróżnieniem obroniła w pracowni malarstwa profesora Wernera Lubosa. Jest laureatką Nagrody Prezydenta Miasta Częstochowy za osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej.
Jest organizatorką wielu wydarzeń artystycznych, w tym m.in.: festiwalu Free Art Fest from Poland, Peronu Częstochowa; projektu Częstochowska Młoda Scena Artystyczna w latach 2007 – 2008, Częstochowa Bajkowa, Debiuty from Poland; Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego pod hasłem „Teatr mundi”, a także konkursów fotograficznych. Od 2007 roku prowadziła Galerię Teatr from Poland. W latach 2011- 2016 pełniła funkcję managera artystycznego Teatru from Poland. Wtedy też zajmowała się głównie animacją kulturalną. Jest członkiem Stowarzyszenia Proartystycznego „Integracja””.