Wakacyjne warsztaty z Robertem Glińskim od 11.07.

glinski

Robert Gliński i OPK „Gaude Mater” zapraszają na otwarte warsztaty gry na instrumentach strunowych szarpanych. Zajęcia będą się odbywać w następujące dni lipca –  11, 13, 18, 20, 25, 27 oraz sierpnia: 22, 24, 29, 31 sierpnia w Altanie Parkowej, w godzinach 11:00-13:00.

Robert Gliński swoje pierwsze muzyczne kroki stawiał grając bluesa, co jest znakomitą szkołą muzyki i procentuje przez całą karierę. Bluesowe klimaty towarzyszą mu przez cały czas.Od 1998 roku współpracuje z Teatrem „A” z Gliwic, w charakterze instrumentalisty jak również kompozytora.

Na koncie ma współpracę artystyczną z zespołem country Tomasza Szweda oraz nadal trwającą współpracę z grupą Gang Marcela, z którą spędził jubileuszowy 25 i 30 rok istnienia. Wiosną 2008 roku zrealizował z „Gangiem” płytę długogrającą zatytułowaną „Pokój i Dobro”.Od trzech lat wspiera muzycznie Pawła Łowickiego w zespole, który debiutował w OPK i korzysta ze wsparcia Ośrodka. Dotychczas zrealizował sesyjnie kilkadziesiąt produkcji płytowych z muzykami polskimi jak i zagranicznymi (Niemcy, Hiszpania).

Przez całą dekadę lat 90-tych był członkiem częstochowskiej hard rockowej formacji GUSH. W roku 1998 wraz z wokalistą – Mariuszem Koziołem stworzył projekt muzyczny o nazwie Grajstasiek, który przetrwał do roku 2002 i pozostawił po sobie płytę „First demo for your memo”. Jeden z utworów można usłyszeć na płycie MINI MAX 3 wydanej we współpracy z Piotrem Kaczkowskim oraz programem III Polskiego Radia w listopadzie 2005 roku.Gitary Roberta możecie również posłuchać na retrospektywnej płycie poświęconej tragicznie zmarłemu Mariuszowi „Jesteś kołem…” wydanej nakładem Teatru „A”. W latach 2004 – 2006 Robert współpracował przy projekcie rockowego opracowania pieśni F. Schuberta wraz z niemieckim muzykiem Loco Richterem oraz hiszpańską śpiewaczką operową Susaną Roso. Współtworzył projekt „Misterium o Bogu Ukrytym” napisany przez aktora Mariusza Domaszewicza na podstawie wierszy Karola Wojtyły. Dorobek sceniczny uzupełnia ponad 100 spektakli wykonanych do tej pory w kraju i za granicą. Obecnie pracuje nad autorskim projektem muzycznym.

W ramach pracy zawodowej prowadzi następujące formy zajęć:
– nauka gry na gitarze akustycznej i elektrycznej, basowej
– zespół instrumentalny SYNERGIA
– warsztaty gitarowe
– muzyczne audycje i prezentacje /tajniki pracy muzyka estradowego/
– testy oraz doradztwo sprzętowe
– sesyjna praca studyjna jako instrumentalista i aranżer