Plakaty Żanety Wojtali w „Wejściówce”

27 lipca o godz. 12:00 zostanie udostępniona wystawa plakatów Żanety Wojtali.

Żaneta Wojtala urodziła się w 1984 roku w Żyrardowie. Od 2003 r. zajmuje się projektowaniem graficznym. Studiowała na Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie na kierunku Grafika. Dyplomy – licencjacki oraz magisterski obroniła z wyróżnieniem w pracowni grafiki użytkowej u prof. AJD Agnieszki Półroli. W latach 2012 i 2014 była stypendystką Prezydenta Miasta Częstochowy w dziedzinie sztuk plastycznych.

Od 2013 artystka jest asystentką w Katedrze Grafiki na Wydziale Sztuki Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Obecnie realizuje rozprawę doktorską na Wydziale Projektowym Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Działa jako freelancer w zakresie grafiki użytkowej. Dodatkowo zajmuje się również fotografią, multimediami, a także grafiką cyfrową.

Żaneta Wojtala może pochwalić się czterema wystawami indywidualnymi. Uczestniczyła w ponad 40 wystawach krajowych i międzynarodowych w Polsce oraz za granicą – między innymi: International Cycling Film Festival, Biennale Plakatu Polskiego, Międzynarodowe Biennale Grafiki Studenckiej AGRAFA, Biennale Grafiki Studenckiej, International Student Poster Biennale, Międzynarodowe Biennale Miniatury, Międzynarodowe Biennale Grafiki Cyfrowej, Cyberfoto, Satyrykon.