Udostępnienie wystawy fotografii Magdaleny Sztuki w Galerii „Wejściówka”

Fotosprint-2015-Drugie-miejsce-Magda-Sztuka-nr-24-800x532

26 listopada – tradycyjnie już w ostatni czwartek miesiąca o godz. 12 – dokonamy zmiany ekspozycji w Galerii „Wejściówka” przy ul. Racławickiej 6a. Tym razem zawisną fotografie młodziutkiej autorki: Magdaleny Sztuki.
Adres: ul. Racławicka 6a przywołuje Biuro Ogłoszeń Gazety Wyborczej jako miejsce wystawy. „Wejściówka” bowiem jest wspólnym przedsięwzięciem Gazety oraz Ośrodka Promocji Kultury „Gaude Mater”. Galeria tym razem realizuje nagrodę jaką Gazeta Wyborcza ufundowała dla zwycięzców I Otwartych Mistrzostwa Częstochowy w Fotografowaniu. Fotosprint 2015. Magda zajęła tam drugie miejsce. Uplasowała się za Pawłem Wieczorkiem z Krakowa, ale przed Małgorzatą Kozakowską z Częstochowy zdobywczynią głównych nagród w rozlicznych już konkursach fotograficznych w cały kraju.
foto. Magda Sztuka
Magda Sztuka jest tymczasem uczennicą w Zespole Szkół Plastycznych im. Malczewskiego w Częstochowie. Sztukę fotografowania i filmowania poznaje tam pod kierunkiem Michała Tkaczyńskiego, autora licznych już filmów dokumentalnych. Nazwisko, które nosi laureatka pierwszego Fotosprintu, jest dobrze znane w kręgach częstochowskiej sztuki. Ona jest co prawda córką lekarza, ale dziadek to Jerzy Filip Sztuka – malarz, rzeźbiarz i medalier, stryj Jacek – malarz, pedagog, muzyk, aktywny w różnych inicjatywach społecznych. Wszystko wskazuje na to, że i młode pokolenie Sztuków podążą drogą sukcesów w sztukach wizualnych.